Svētkus svin kopā

22.06.2016 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

Līgo svētkus 22.jūnijā Dienas centrs svinēja kopā ar pensionāru klubiņu "Pīlādzītis". Dienas centra aktīvākie apmeklētāji bija sagatavojuši paši savu teātra izrādi, ko parādīt pensionāru klubiņam. Vēlāk sekoja dziesmas un rotaļas ārā, kur mums pievienojās arī Sociālais dienests, kā arī visi kopīgi cepām desiņas. Kamēr gaidījām, kad izcepsies desiņas, pensionāru klubiņa aktīvistes bērniem iemācīja vēl savādāku veidu kā pīt vainadziņus. Kad vainagi bija sapīti, dziesmas nodziedātas un desas apēstas, pašiem vien bija liels prieks, ka svētkus svinējām kopā šādā kuplā pulkā. Prieks sadarboties!

Dina Bardinska,

ĢADC vadītāja

Dienas centra apmeklētājus sajūsmina karvinga māksla

01.06.2016 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

1. jūnijā Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrā viesojās Inga, jauniete, kas Dienas centra apmeklētājus iepazīstināja ar karvingu – augļu un dārzeņu izgrebšanas mākslu. Inga ieradās ar saviem instrumentiem un materiāliem, ko mums parādīt, turpretī mēs sagādājām augli, kuru grebt – arbūzu. Tā kā process ilga pusotru līdz divām stundām, tikai paši cītīgākie vērotāji varēja nosēdēt un sagaidīt iznākumu, lai gan galarezultātam pievērsās visi un visiem tas ļoti patika.

Tā kā šī māksla nav ikdienā apskatāma, sakām lielu paldies Ingai un viņas darbiņam, ka deva mums iespēju, ko tādu savām acīm ieraudzīt un pieredzēt.

Dina Bardinska,

ĢADC vadītāja

Ģimenes dienas pēcpusdiena

13.05.2016 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

13. maijā Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs rīkoja Ģimenes dienas pēcpusdienu, kas norisinājās Kokneses sociālā dienesta teritorijā.

Lai iepazītos un sadraudzētos, pasākuma dalībnieki tika iesaistīti kopīgās aktivitātēs, kur viena no tām bija saules vainadziņu pīšana. Kamēr Kokneses pensionāru klubiņa „Pīlādzītis” pārstāves dalījās prasmēs ar mazākiem dalībniekiem, tikmēr citi dalībnieki sadarbojās un pina pavisam lielu pieneņu vainagu. Kad dalībnieki bija jau iesildījušies, tika izveidotas divas lielas komandas – ģimenes, kurās piedalījās aktīvākie Dienas centra apmeklētāji un Kokneses pensionāru klubiņa „Pīlādzītis” aktīvākie biedri.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

„Zaļā josta” Koknesē pirms Lielās talkas atgādināja par rūpēm par apkārtējo vidi un pareizu atkritumu šķirošanu

21.04.2016 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

Ceturtdien, 21. aprīlī, apsaimniekošanas uzņēmuma „Zaļā josta” pārstāvji kopā ar dabas draugu Ezīti Jostiņu viesojās Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrā, organizējot pasākumu par pareizu atkritumu šķirošanu un videi draudzīgu dzīvesveidu. Pasākuma ietvaros tika novadīta izglītojoša vieslekcija un rīkotas vides izglītības spēles.

Pasākums iesākās ar izglītojošu lekciju par atbildīgu attieksmi pret apkārtējo vidi un pareizu atkritumu šķirošanu. Prezentācijas laikā norisinājās aktīva saziņa starp „Zaļā josta” pārstāvi un bērniem par viņu un vecāku ikdienas paradumiem, gan mājās, gan skolā un tika pārbaudītas zināšanas apkārtējās vides saudzēšanas jautājumos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Lieldienu misija12.04.2016

Lieldienu nedēļas ietvaros Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs rīkoja „Lieldienu misiju”, kurā dienas centra apmeklētājiem bija jādodas misijā pa Koknesi. Pirms došanās misijā, komandām tika iedota karte, kurā bija jāielīmē ielu un vietu nosaukumi, lai saprastu, pa kādiem ceļiem jādodas. Kopā bija jāapmeklē četri kontrolpunkti, kuros bija jāveic konkrēti uzdevumi. Viens no tiem bija pats Dienas centrs un trīs veikaliņi – „Volta”, „Sēnīte” un „Kokneses Miesnieka gardumi”. Bērnu atziņas liecina par to, ka misija patika gan pašiem, gan arī veikalu pārdevējas bija priecīgas un pretimnākošas. Dienas centrs izsaka lielu pateicību visiem trim veikaliem par šāda veida sadarbību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Vislabāk garšo „Joku maizītes”12.04.2016

Ik ceturtdienu Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrā aktīvi turpina darboties radošās virtuves bērniem. Marta mēnesī tapa „Selgas cepumu kūka”, „Svaigie salātiņi” ar zivju pirkstiņiem, Lieldienu tematikai tika veltītas piparkūkas olu formā un tradicionāli tika vārītas un krāsotas arī Lieldienu olas. Tuvojoties pirmajam aprīlim tika veidotas „Joku maizītes”. Visi laipni gaidīti ar savām idejām arī turpmāk!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centram 10. dzimšanas diena

10.02.2016 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

Ar daudz laba vēlējumiem un bērnu muzikāliem priekšnesumiem 12. februārī Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs (ĢADC) draugu un atbalstītāju lokā svinēja 10. dzimšanas dienu.

2006. gada 10. februārī jaunais Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs Vērenes ielā 1 vēra durvis apmeklētājiem kā pašvaldības struktūrvienība, bet ar 2011.gada 26.oktobri ir kļuvis par Kokneses Sociālā dienesta struktūrvienību. Daudzi Kokneses bērni un jaunieši šo vietu sauc par otrajām mājām, kur interesanti pavadīt brīvo laiku un iemācīties dažādas dzīves prasmes.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (20)

Ar zināšanām var sasniegt daudz!11.12.2015

20. novembrī Dienas centrs devās izbraukumā uz Daugavpili, kur Daugavpils Universitātē tika rīkots konkursa „LATGALE par ilgtspējīgu izglītību un globālo attīstību” dalībnieku un uzvarētāju godināšanas pasākums. Konkursa mērķis bija popularizēt labo praksi un cilvēkus, ar ko Latgale var lepoties. Koknesietis Ivo Vēzis šajā konkursā piedalījās, uzrakstot eseju par Arni Slobožaņinu (zināms arī kā grupas „Dabasu Durovys” solists), un bija viens no uzvarētājiem. Pasākumā piedalījās un balvas dalībniekiem un uzvarētājiem pasniedza Eiropas gada attīstībai vēstnieks Hosams Abu Meri. Dienas centra brauciena mērķis bija parādīt jauniešiem un bērniem, ka arī tikvien kā ar savām zināšanām var daudz ko iegūt un daudz kur tikt; iepazīstināt ar Daugavpils pilsētu un Daugavpils Universitāti; kā arī dienas centra aktīvisti bija Ivo atbalstītāji, jo viņš pasākumā prezentēja savu darbu. Komentāri no līdzbraucējām Danielas Avotiņas un Lauras Nikotiņas: „Mēs visi pieci es - Daniela, Ivo, Laura, Samanta un Dina 20.11.2015. braucām uz konkursa „LATGALE par ilgtspējīgu izglītību un globālo attīstību” balvu pasniegšanas ceremoniju. Un pēc pasākuma apskatījām Daugavpils pilsētu. Daniela: ”Izstaigājām visus Universitātes korpusus. Un vēl, kad braucām uz Daugavpils Universitāti, pa ceļam iebraucām Daugavpils cietoksnī. Man visvairāk patika izskatīt cietoksni un fotografēties tajā. Tas bija jautri.” Laura: „Pats brauciens likās ilgāks, nekā atpakaļ ceļš. Kad iebraucām Daugavpils pilsētā, nofotografējāmies pie Daugavpils simbola „Kaija”. Tas bija viens no apskates objektiem, kur vēlējos nofotografēties. Brauciena mērķis bija konkursa „LATGALE par ilgtspējīgu izglītību un globālo attīstību” balvu pasniegšanas ceremonija. Balvu pasniegšanas ceremonijas viesis bija Eiropas gada attīstībai labās gribas vēstnieks Hosams Abu Meri. Viņš ļoti labi runāja latviski. Vēl mēs apskatījām Daugavpils pilsētu, Universitātes korpusus. Iespējams Daugavpils Universitāte ir mana nākotnes Universitāte.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Čaklo rūķu darbnīcā top Ziemassvētku kartītes11.12.2015

Divu ar pus nedēļu garumā cītīgākie dienas centra apmeklētāji rūpīgi gatavoja Ziemassvētku apsveikuma kartītes. Paši labprātīgi nāca un iesaistījās aktivitātēs, līmēja, zīmēja, krāsoja un kopā sarūpēja 200 apsveikumu kartītes. Kokneses ģimenes atbalsta dienas centrs izsaka lielu pateicību čaklākajiem rūķīšiem Haraldam Lustem, Danielai Avotiņai, Laurai Nikotiņai, Anželai Vintisjonokai, Annijai Derkačai, Samantai Auziņai, Everitai Miļčai, Ritmai Miļčai, Amandai Briedei, Laurai Neilandei, Renātei Skābarniecei, Oskaram Saulītim, Marutai Kveskai, Viktorijai Augulei, Elīnai Grīvai un Dacei Evaldei.

Dina Bardinska,

Kokneses ģimenes atbalsta centra vadītāja

printēt
back to top