Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

Atmiņu vakars Kokneses ģimenes atbalsta centrā

11.11.2013 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

dscf9680.jpgKokneses ģimenes atbalsta dienas centrā novembris – mātes Latvijas mēnesis pagājis ar pasākumiem, kuros jaunajai paaudzei stāstīts par Latvijas valsts vēsturē svarīgiem notikumiem. Pēc centra vadītājas Aijas Rimšas ierosmes, 11. novembra vakarā skolas bērni pulcējās uz tikšanos ar Kokneses pagasta iedzīvotājām, kuras savās atmiņās vēlreiz atgriezās bērnības dienās Otrā Pasaules kara laikā un smagajos pēckara gados. Vēstures notikumus vislabāk iepazīt nevis grāmatu lappusēs, bet ieklausoties aculiecinieku stāstos. Biruta Butāne un Terēzija Gerasimova pastāstīja par laiku, kad viņas, vēl pavisam mazas meitenes, kopā ar vecākiem nokļuva izsūtījumā Sibīrijā. Marija Mārtinsone ar smeldzi atcerējās, kā viņas tēvs 1940. gadā aizgāja karot par brīvu Latviju un palika kara laukā. Lai arī viņai visu mūžu pietrūcis tēva mīlestības un gādības, Marijas kundzes atmiņās viņš ir dzīvs. Jaunajiem klausītājiem viņa nolasīja savas sacerētās dzejas rindas tēva piemiņai:

„ Neatceros- bet mīlu.

Pieglaud tuvāk savu mīļo galvu.

Es neprasu ne uzslavu, ne balvu,

Tik patiesu un sirdij tuvu glāstu,

Vai pasaku par bērnību vai stāstu.

Es gaidīju ka nāksi mājās…

Daudz tādu karā bāreņu bija kā es…”

Bērni ar interesi ieklausījās atmiņu stāstos un uzdeva jautājumus. Šī tikšanās ļāva paraudzīties uz skumjajiem pagātnes notikumiem ar citām acīm, rosinot vēlmi kļūt par vēstures izzinātājiem un novērtēt laiku, kurā dzīvojam šodien.

Kokneses Novada Vēstis

Lasīt visu ziņu galerija (5)

ĢADC aicina uz māmiņu kluba nodrabībām novembrī!

06.11.2013

dscf9472.jpgĢimenes atbalsta dienas centrā aktīvi turpina darboties „Māmiņu klubiņš”. Prieks par to, ka mūsu pulciņam pievienojas arvien jauni dalībnieki. Benita Rūrāne pastāstīja māmiņām kā jākopj pirmie zobiņi.Kopā ar Ingunu Žogotu mācījāmies šūpuļdziesmas. Ļoti vērtīga ir pieredze, kurā māmiņas apmainās savā starpā.

11. novembrī notiks „Tauriņpieskārienu masāžas” apmācības nodarbība.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Mazās Raganiņas balle

31.10.2013 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

afisa-gadc-3110.jpg

Ģimenes atbalsta dienas centrā notika Mazās raganiņas balle. Vai tu zini, ka raganas reizi gadā satiekas Valpurģu naktī? Un vai zini, ka raganai, lai viņa būtu "laba" ragana, patiesībā ir jādara slikti darbi? Vismaz tā domā visas raganas, ieskaitot krustmāti Rumpumpeli. Bet Mazā Raganiņa to nesaprot, viņa dara tikai īstus labos darbus.

Kopā ar Mazo raganiņu jokojāmies, spokojāmies, dzērām un ēdām raganiskos ēdienus un dzērienus. Lasījām vācu rakstnieka Otfrīda Preislera grāmatiņas „Mazā raganiņa” fragmentus. Balli noslēdzot, ļāvāmies jautrām atrakcijām kopā ar grāmatas varoņiem.

Aija Rimša

Lasīt visu ziņu galerija (29)

Rotaļājoties top smilšu mākslas darbi!

22.10.2013

dscf9410.jpgAtklāt smilšu zīmēšanas tehnikas noslēpumu Ģimenes atbalsta dienas centrā 22.oktobrī bija ieradusies I.Gaiša Kokneses vidusskolas 1.b klase kopā ar savu skolotāju Baibu Vingri. Bērni aktīvi darbojās dažādās smilšu nodarbības aktivitātēs.

Gaismas un smilšu savstarpējā mijiedarbība uz smilšu galda rada neaizmirstamus mākslas darbus! Lai izmēģinātu zīmēšanu smiltīs, nav nepieciešamas priekšzināšanas. Tā ir gan relaksācija, gan oriģināla un radoša domu un sajūtu izpausme.

Nodarbības beigās katrs pats radīja savu smilšu īsanimāciju.

Aicinām visus – lielus un mazus atklāt dažādus smilšu zīmēšanas noslēpumus pie mums Ģimenes atbalsta dienas centrā!

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Palasīsim grāmatiņu

14.10.2013 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

dscf9270.jpg14.oktobrī ĢADC notika pēcpusdiena „Palasīsim grāmatiņu”. Šāda pēcpusdiena turpmāk notiks katru trešo pirmdienu, kur kopā ar bērniem lasīsim kādu grāmatu, kura mums palīdzēs aizceļot kādā interesantā notikumā vai kādā nezināmā valstībā. Šādējādi mēs kopīgi īsināsim garos rudens un ziemas novakarus. Ikviens, kuru interesē kopīga grāmatu lasīšana, būs mīļi gaidīts ĢADC:

04.11.2013
25.11.2013
16.12.2013
30.12.2013

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Starptautiskajai veco ļaužu dienai veltīts pasākums

01.10.2013 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

afisa-01102013.jpg

Nav tevī sīkā,

Tāpēc viss kļūst liels,

Ir tevī saule,

Tāpēc viss kļūst gaišs,

Nāk tava dvēsele-

Un viss kļūst netverams

Ar ikdienišķām rokām.

Ar šādiem O.Vācieša vārdiem uz Ģimenes atbalsta dienas centru 1.oktobrī tika aicināti Kokneses novada vecāka gada gājuma cilvēki. 1.oktobris ir Starptautiskā veco ļaužu diena. Vēlējāmies sarūpēt un dāvināt kripatiņu prieka. Dāvājot citiem prieku, dubultots prieks atgriežas pie dāvinātāja. Ikviens, kurš piedalījās šī pasākuma veidošanā, nemanāmi savā „Sirds bankā” ieguldījis daļiņu prieka. Gan bērni, kuri dekorēja zāli, gatavoja apsveikumus, gan Bebru internātvidusskolas skolēni ar savu skanīgo dziedājumu. Nelielo koncertiņu krāsaināku padarīja Marija Vilde, spēlējot savu netradicionālo instrumentu. Glāžu dzidrais skanējums vienaldzīgu neatstāja nevienu.

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Pievienojies māmiņu klubam!

26.09.2013 10:00 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

dc-maminu-klubs.jpg

26. septembrī Ģimenes atbalsta dienas centra telpās uzsāka darbību „Māmiņu klubs”. Bija patiess prieks par to, ka klubiņu apmeklēja māmiņas ar saviem mazuļiem. Prieks par to, ka māmiņas vēlas, lai šāds klubiņš būtu un darbotos. Pirmajā nodarbībā noskaidrojām kā rūdīt mazuli, kā piebarot mazuli, kā arī mēģinājām ielikt mazuli slingā. Noskaidrojām slinga pozitīvās un negatīvās puses. Māmiņas vienojās, ka kopā sanāksim katra mēneša pirmajā un trešajā trešdienā. Ir jauki, ka mums līdzās dzīvo, darbojas atsaucīgi cilvēki, kuri labprāt dalās savā pieredzē un neliedz padomu.

Paldies Intai Osītei.

Uz nākamo „Māmiņu kluba” tikšanos aicinām šī gada 2. oktobrī.

Lasīt visu ziņu galerija (6)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top