Lapas karte
AA+A++
A AAA

Sveiciens pēdējā rudens mēnesī!

08.11.2017

20171025_041636.jpg Kad sārtās, dzeltenās un raibās lapas jau pametušas koku zarus, kad atnācis ir gājputnu, ražas un ekskursiju laiks, tad Dienas centrs aktīvi seko visām rudens aktivitātēm pa pēdām. Šoruden sastrādājām daudz darbu un nedarbu! Teicām gājputniem ardievas līdz nākamajam gadam, tomēr neaizmirsām arī par nometniekiem – sagādājām tiem skaistas barotavas, gan no koka, gan no otrreiz pārstrādājamiem iepakojumiem. Ražas laiks mūsu centrā ir āboliem, ko kaltējām, cepām un spiedām, līmējām, zīmējām un tinām, kamēr viena siena bija ar tiem pilna; tiek vākti arī dabas materiāli – sūnas, čiekuri, lapas, zari, ogas, kuri tiek pēc tam atdzīvināti dažādās kompozīcijās. Tradicionāli ražas laikam tika rīkots arī konkurss par mazāko ķirbi novadā. Pirmās vietas ieguvējs bija vien pāris centimetrus apaļš un, pateicoties vēl nenokritušajam ziediņam, ļoti līdzīgs trollim.

Oktobra vidū izdarījām labu darbiņu – kopā ar maznodrošinātajām un trūcīgajām Kokneses novada daudzbērnu ģimenēm sagatavojām „Laimas” labdarības namiņam Ziemassvētku kartiņas, kurās bērni ierakstīja un uzzīmēja savus sapnīšus. Labdarības projekts katru gadu, papildus Rīgas bērniem, izvēlas vēl 10 Latvijas novadus un uzaicina piedalīties projektā, kurā šogad dāvaniņas tiks sarūpētas ap 65 000 Latvijas bērnu.

Ekskursijā laiks Dienas centrs devās uz Kokneses pilsdrupām, spītējot aukstajam vējam, kā arī sagaidījām ciemiņus – abas I.Gaiša Kokneses vidusskolas 3.klases. Mums visiem ļoti patika, aicinām arī citas klases pievienoties!

Rudens brīvlaiks tika aizvadīts zem Rudens prieku tēmas, kad guvām prieku paši un dāvājām to arī Senioru klubiņam „Pīlādzītis” un citiem senioriem ar rudens dziesmām un abām mūsu teātra izrādītēm „Bubulis” un „Bubulēns”. Lēnam piezogoties tumsai, pašā oktobra pēdējā dienā tika rīkota biesmuļu, baiļuļu un mošķīšu ballīte. Ar līdzi paņemtiem našķiem uz Dienas centru salidoja lieli un mazi no malu malām, lai izdancotos, apgleznotu sejiņu, paspīdētu un pārbaudītu savu atjautību, drosmi un pārvarētu bailes Baismu kambarī.

Novembris tiks aizvadīts zem Latvijas svētku zīmes. Taps jaunas dekorācijas, sveiksim svētkos robežsargus, pārrunāsim Latvijas simboliku, tās nozīmi un to, kā mēs svinam svētkus savās mājās. Atgādināsim arī etnogrāfisko zīmju nozīmi, Mārtiņdienas tradīcijas. Papildināsim savas zināšanas par savu tēvzemi spēlē „Latvija”. Novembra sākumā tika aizvadīta pēdējā Smilšu spēles nodarbība bērniem vecumā no 4 – 10 gadiem. Kopumā Kokneses bērniem bija 5 nodarbības, 2 mazajiem no 4 – 6 gadiem, ko apmeklēja 12 bērni, un 3 nodarbības lielajiem, ko apmeklēja 14 bērni vecumā no 7 – 10 gadiem. Bērniem ļoti patika krāsainās smiltiņas un to dažādās spēles. Paldies Aijai Rimšai par darbiņu!

Tuvojoties gada noslēgumam, novembra pēdējās nedēļas tiks veltītas Ziemassvētkiem un Adventes laikam, kad gatavosim ziemas dekorācijas, adventes vainagus, darbiņu kalendāru un daudz, daudz apsveikumu un ielūgumu!

Seko līdzi aktivitātēm www.koknese.lv un www.facebook.com/koknesesdiena...

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top