Lapas karte
AA+A++
A AAA

Sociālajā dienestā svin Lāčplēša dienu

12.11.2019

img_20191111_wa0002.jpgDienā, kad visā Latvijā tiek degtas liesmas, simbolizējot gaismas uzvaru pār tumsu, mēs iedegāmies sacensību garā kļūt par atzītāko ekspertu un zinātāju jautājumos par Latviju. Kokneses Sociālā dienesta zālē tika rīkots pasākums mūsu novada senioriem – intelektuālā spēlē "Mana Latvija + Tava Latvija = Mūsu Latvija", lai pārbaudītu vecākās paaudzes zināšanas par Latviju. Lai senioriem nevajadzētu konkurēt savā starpā, viņi izaicināja Sociālā dienesta kolektīvu veidot pretinieku komandu, lai apliecinātu arī savu varēšanu, atbildot uz āķīgajiem jautājumiem.

Spēle sastāvēja no 30 jautājumiem, kuros tika ietverti gan nopietni vēstures fakti, gan āķīgi atjautības uzdevumi. Zināšanas tika pārbaudītas par vēsturi, mūziku, kultūru, politiku, literatūru, ģeogrāfiju un populārām Latvijas personībām visos laikos! Bija jāatbild un tādiem jautājumiem, kā: "Kurai Latvijas slavenībai uz kreisā pleca ir uztetovēts pie zieda lidojošs kolibri?", tāpat kā, "Kāds ir vidējais dziļums Baltijas jūrā?" vai "Cik upes Latvijā ir garākas par 100km?".  Spēle bija interaktīvi veidota, tās mērķis ir ne tikai pareizi atbildēt uz jautājumu, bet izdarīt to ātrāk nekā pretinieku komandai, noreaģēt un apspriesties ar komandas biedriem zibenīgi, jo atbildes atrašanai bija dotas vien 20 sekundes laika. Papildus mērķis šai spēlei bija sadraudzēties ar jaunajām tehnoloģijām, parādīt tās iespējas, ko ikdienā vecākā paaudze neizmanto.

Lai arī sākumā dalībniekos valdīja neliela skepse un satraukums, gluži kā pirms vēstures kontroldarba, kad spraigās cīņas bija norimušas un vietas sadalītas, viņi jutās gandarīti. Visi kā viens atzina, ka spēle esot par ātru beigusies un nākošajā reizē jābūt vairāk jautājumiem!

Pirmās vietas ieguvēji Lība Zukule, Zenta Bērziņa, Jānis Iesalnieks, Ņina Rušmane un Dace Evalde katrs ieguva nelielu piemiņas balvu – Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centra veidotās piespraudītes Latvijas svētku noskaņās.

Pasākuma noslēgumā pie sveces liesmas un kafijas tases, klusu sarunu pavadībā, tika baudīts gardais, dāvātais kliņģeris, par ko sirsnīgu paldies sakām "Kokneses miesnieka" kolektīvam un personīgi Inārai Čeičai!

Laikā, kad Latvija svin savu dzimšanas dienu, ir būtiski apzināties piederību savai zemei; kaut caur spēlēm, kaut mazliet nenopietni, vēlreiz sev atgādināt, par ko mēs mīlam savu dzimteni, ar ko tā ir unikāla un viena vienīgā, neatkārtojamā! Priecīgus svētkus!

Ieva Ūtēna,

Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centra vadītāja


Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top