Lapas karte
AA+A++
A AAA

Rudenīgās Dienas centra apmeklētāju aktivitātes

14.10.2014

ievas-darbs-018.jpgSeptembris bija atnesis rudenīgas noskaņas arī Dienas centra apmeklētāju ikdienā un svētkos. Fotokluba "Kokneses kadrs" biedri turpināja savas teorētiskās un praktiskās nodarbības izzinot profesionālās fotogrāfēšanas metodes un paņēmienus kopā ar Aināru Briedi un Arvi Voicehoviču.

Senioru klubiņa "Pīlādzītis" dalībnieces dalījās iespaidos par redzēto Jaunolainē pēc sadraudzības ar citu Latvijas senioru biedrībām ar tādu pašu nosaukumu. Pieredzes apmaiņa bija vērtīga, lai pilnveidotu savu darbošanos Kokneses klubiņā un iepazītos ar citu biedrību labākajām idejām.

Lai uzlabotu savu un klātesošo garastāvokli, dāmas stāstīja dažādas anekdotes, sveica klubiņa dalībnieces jubilejās un plānoja sava klubiņa pasākumus līdz šī gada beigām.

Ar lepnumu sagaidījām Māmiņu klubiņa gada jubileju! Un ar lielu prieku uzņēmām ziņu par Māmiņu klubiņa atgriešanos Dienas centra telpās. Nodarbības jaunajām, darbīgajām un zinātkārīgajām māmiņām, kopā ar bērniņiem, turpmāk notiks divas reizes mēnesī, pirmdienās, no plkst. 17.00. Māmiņu klubiņu vadīs Laura Tirmizi. Laipni lūdzam Dienas centrā jaunas dalībnieces ar savām atvasītēm!

Daudz interesantu pasākumu septembrī Koknesē apmeklējām kopā ar skolēniem: Zinību dienas burziņu kultūras namā, rakstnieces Lindas Šmites grāmatas "Aušas un tiepšas" atklāšanas svētkus bibliotēkā, kā arī Miķeļu svinības kopā ar folkloras kopu "Urgas" Kokneses pilsdrupās.

Visvairāk laika tika ieguldīts gatavojoties Dzejas dienām kultūras namā. Auglīga sadarbība, pēc Mātes dienas koncerta Dienas centrā, ir izveidojusies starp Jēkabpils komponisti Maiju Kīni un Kokneses dzejnieku biedrību "Mazā taka", kuras vadītāja ir dzejniece Maija Stepēna.

Sadarbojoties šīm divām spilgtajām personībām, Kokneses dzejniekiem un kultūras darbiniekiem, koknesiešu dzeja ir ieguvusi muzikālu skanējumu.

Pateicos par ieguldīto laiku, darbu un pacietību, gatavojot programmas un afišas Dzejas dienām Dienas centrā, izsaku pateicību Anitai Liepiņai un Dacei Evaldei.

Ģimenes atbalsta dienas centrā tika sniegtas konsultācijas un metodiskā palīdzība Kokneses novada iedzīvotājiem bērnu aizsardzības jomā, kur speciālisti un iedzīvotāji tika laipni aicināti konsultēties par bērnu drošības, pamatvajadzību un savstarpējo attiecību jautājumiem. To veica Valsts bērnu tiesību inspekcijas inspektores no Daugavpils Iveta Plone un Edīte Milevska.

Sociālās rehabilitācijas programmas ietvaros, ēdienu gatavošanas praktisku nodarbību novadīja Ingrīda Groza, kurā praktiski gatavoja dārzeņu ēdienus ikdienai par draudzīgām cenām.

Ikdienā skolas bērniem vislabāk patika spēlēt dažādas spēles, strādāt pie datoriem, spēlēt novusu, zīmēt uz asfalta un gatavot ēdienus.

Tagad viņi, arī mājās, paši varēs izvārīt ābolu sīrupu, pagatavot auksto zupu, izcept mafinus un nogaršot ābolu biezeni ar kanēli.

Uz redzēšanos vēlreiz rudenī - oktobrī !

Ieva Jankovska,

Kokneses Dienas centra vadītāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top