Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kokneses_gimenes_atbalsta_dienas_centrs/proti_un_dari_jauniesi_radosajas_darbnicas
Drukas datums: 02:05:12 27.01.2022

“PROTI un DARI” jaunieši radošajās darbnīcās

07.02.2019

20190124_155815.jpgProjekts "PROTI un DARI", nr. 8.3.3.0/15/I/001, Koknesē norit trešo gadu un kopumā tā iespējas ir izmantojuši jau 28 jaunieši. Projekts paredzēts jauniešiem, kuri nestrādā, nemācās, nav reģistrējušies kā bezdarbnieki un ir vecumā no 15 līdz 29 gadiem, ieskaitot. Pašreiz aktīvu dalību ņem 8  jaunas meitenes un 3 puiši, kuri apmeklē gan B kategorijas autovadītāja apliecības kursus, gan ugunsdrošības, gan lokmetināšanas un citus kursus. Katram jaunietim tiek sastādīta tieši viņam pielāgota pasākumu programma, kur bez kursu apmeklēšanas, paredzētas arī citas aktivitātes – sporta un veselību veicinošās aktivitātes, brīvprātīgais darbs, nodarbinātību veicinoši pasākumi, vizītes uzņēmumos, personības pilnveides nodarbības un radošās darbnīcas. Aktivitātes tiek izvēlētas atbilstoši jaunieša interesēm un vajadzībām.

Šoreiz vairāk par radošajām darbnīcām – floristikas nodarbībām, kuras pašreiz apmeklē 7 jaunietes. Nodarbības pasniedz Margita Krūze, kuras dienas darbs aizrit Kokneses komunālā nodaļā, un viņas oriģinālās dekorācijas un krāšņās puķu dobes priecē mūs ikdienā. Kā minēju iepriekš, tad aktivitātes tiek piemērotas jauniešu interesēm un vajadzībām. Kad projektam pieteicās jauniete ar vēlmi izzināt floristiku un iegūt jaunas prasmes ziedu kompozīciju veidošanā, tad vēl nebija ne mazākās nojausmas, ka floristikas nodarbības kļūs par aizraušanos arī pārējām meitenēm. Pirmajā nodarbībā gatavojām griezto ziedu kompozīcijas oāzēs, otrajā jau mācījāmies salikt pušķi pareizi kopā gan stilistiski, gan tehniski. Trešajā nodarbībā strādājām ar mākslīgajiem ziediem, gatavojot konfekšu pušķus Valentīna dienas noskaņās. Jaunietēm šīs nodarbības ir tā iepatikušās, ka esam nolēmušas tās turpināt, jo floristikai ir plaša darbības sfēra un tās iespējas ir neizmērojamas.

Radošās nodarbes ir ļoti svarīgas un atbalstāmas – tās atbrīvo radošo enerģiju, vairo kreativitāti, ļauj domāt ārpus robežām, veicina pašapziņas veidošanos.  Radoši cilvēki mazāk baidās kļūdīties, ir drosmīgāki un atvērtāki jaunām iespējām, ar attīstītu iztēli un domāšanu, spēj radīt jaunas idejas, ir inovatīvi un rod risinājumus nestandarta situācijās. Tas ir iemesls, kāpēc jauniešu programmas tiek papildinātas ar radošajām darbnīcām.

Ja tevi ir ieinteresējis projekts "PROTI un DARI", vairāk informācijas vari iegūt pie programmu vadītājiem Ievas Ūtēnas (26525901) un Antras Vasiļevskas (26309980).