Lapas karte
AA+A++
A AAA

Pirmā eksperimentu nedēļa

02.08.2017

20170727_111144-0.jpgSākām nedēļu ar to, ka novērojām dažādu vielu savstarpēju ietekmi – likām vistu olas un eiro centus dažādos šķīdumos – Coca colā, sodā, zobu pastā un etiķī. Katram mazajam zinātniekam bija sava burtnīca, kurā viņš vai viņa savus novērojumus pierakstīja. Vislabākā reakcija olas čaumalai bija ar etiķi – to noēda jau otrajā dienā, bet monētas vislabāk notīrīja tomēr Cola.

Tāpat krāsojām ar pārtikas krāsvielām margrietiņas un ar guaša krāsu Ķīnas kāposta lapas, šis eksperiments gan, jāsaka godīgi, izgāzās.

Tāpat zinātnieki pētīja sodas un citu vielu savstarpēju ietekmi un gatavoja sev limonādi: metām Mentos Coca colā, jaucām sodu ar cukuru un citronskābi un pilinājām sakrāsotu etiķi uz sodas. Šādā pašā veidā citā dienā pūtām balonus ar gāzi, kas izdalās no sodas un citronskābes reakcijas.

Arī baloni tika izmantoti vairākos eksperimentos – pildījām tos ar ūdeni, kas nav nemaz tik vienkārši kā izklausās, jo daudzi no mums palika slapji, un tad saldējām, lai redzētu kā un cik ātri sāls saēd ledu. Vēl no baloniem gatavojām nomierinošās bumbas, piepildot tos ar kartupeļu cieti, rīsiem, zobu pastu.

Jautrākie eksperimenti, kas patika visiem bērniem, bija lavas lampu gatavošana, papīra krāsošana ar skūšanās putām, Tornado noķeršana burkā, tējas paciņu raķešu laišana, Skittles varavīksne un ziloņa zobu pastas gatavošana, kā arī ziepju burvīgās pārvērtības pēc mikroviļņu iedarbības.

Daži no plānotajiem eksperimentiem neizdevās vai izdevās tikai ar otru reizi, gadījās arī tā ka vienai grupai sanāk, otrai nē, nesaprotot kāpēc. Jaunie zinātnieki kādus no  eksperimentiem bija taisījuši skolā un dalījās pieredzē kā labāk.

Katram par piemiņu palika paša izgatavota sensorā pudele, bet Dienas centrs tika pie Mēness smiltīm citiem bērniem ko rotaļāties.

Pēc eksperimentu nedēļas jāatzīst, ka tika iztērēts kāds ducis zobu pastu, divi litri eļļas, desmit olas, kilograms miltu, kādas astoņas paciņas sodas un neskaitāmi baloni, katru dienu dāvājot savu smaržu. Bet tik daudz pozitīvas enerģijas, smieklu un jautrības saņēmām pretī!

Ja tevi ieinteresēja šīs nodarbības, tad gatavojies uz septembri, kad būs otrā eksperimentu nedēļa! Pieraksts iepriekšējs, jo vienkopus var darboties 6 – 8 zinātnieki.

 Ieva Ūtēna,

Ģimenes atbalsta dienas centra vadītāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top