Lapas karte
AA+A++
A AAA

Koknesē norit otrais nodarbību cikls personām ar invaliditāti

07.02.2019

20181108_182915.jpgKopš pagājušā gada novembra mēneša Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrā ir iesācies otrais nodarbību cikls personām ar invaliditāti. Grupas nodarbības notiek vienu reizi nedēļā, parasti ceturtdienās, rīta cēlienā no 10:00 – 12:30, nepiespiestā, neformālā gaisotnē. Pašreiz grupu apmeklē 6 personas ar garīgiem traucējumiem, vecumā no 22 – 60 gadiem.

Novembra mēnesī kopā ar projekta "PROTI un DARI" jauniešiem, gatavojāmies Lāčplēša dienai un Latvijas simtgadei, lejot sveces dažādās tehnikās – mozaīkas, ledus un ar sausajiem ziediem. Dekorējām jau gatavas svecītes salvešu tehnikā. Griezām lentas un šuvām LV 100 piespraudes un brošas tradicionālās Latvijas krāsās, vērām draudzības rokassprādzes un gatavojām apsveikumus.

Decembra mēnesī notika divas atbalsta grupu nodarbības pie psiholoģes Initas Zarkevičas, kura ir specializējusies atbalsta grupu un nodarbību personām ar invaliditāti vadīšanā. Pārtaisījām parastas stikla burciņas par skaistiem svečturiem un tapa eglīšu rotājumi. Gada nogalē bija vēlā brokastu tējas dzeršana ar groziņiem, kuru pavadīja spēle “Kas tu esi?”. Savus radītos darbiņus, grupas dalībnieki izmantoja Ziemassvētkos, apdāvinot savus tuvos, mīļos ģimenes locekļus un draugus.

Jaunais gads nāca ar Jaungada simbola – zemes cūkas, godāšanu  un  tapa rukšu mandalu krāsainie darbiņi. Turpinājām tējas dzeršanas tradīciju arī janvārī un paši izcepām kūku. Šoreiz mūsu kompānija izspēlēja citu spēlētāju intuīcijas spēli “EGO”. Iepazināmies arī ar stikla mozaīkas krāsām un ar dažādām to pielietojuma tehnikām.

Februāra mēneša plāni ir gūt pirmos ieskatus dekupāžā, gatavot Valentīna dienas apsveikumus un veidot bļodiņas no cietējošās masas. Martā atkal paredzētas divas atbalsta grupas nodarbības pie mūsu psiholoģītes Initas un sāksim gatavoties pavasara gaidīšanai un  Lieldienu svinēšanai.

Radošās darbnīcas ir paredzētas pieaugušām personām ar jebkuras grupas invaliditāti un grupā vēl ir pāris brīvas vietas interesentiem. Programmas mērķis ir resocializēt personas ar invaliditāti un sniegt viņām pilnvērtīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas, attīstīt radošumu, pilnveidot esošās dzīves prasmes. Nodarbības notiks līdz aprīļa mēnesim, Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrā, 2.stāvā. Vairāk informācijas pie vadītājas Ievas Ūtēnas 26525901.

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top