Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kokneses_gimenes_atbalsta_dienas_centrs/karsta_vasara_kokneses_gimenes_atbalsta_dienas_centra
Drukas datums: 03:43:15 19.01.2022

Karstā vasara Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrā

08.08.2014

bites-bebros-003.jpgŠī gada jūlijs paliks atmiņā kā karsts, krāsains un neaizmirstams vasaras mēnesis.

Joprojām centrā darbojas senioru klubiņš " Pīlādzītis" , kura dalībnieces ikdienā veic savu mājas soli, gatavo ziemas krājumus, izbauda vasaras jaukumus , dodas ekskursijā pa Latvijas skaistākajām vietām, sveic klubiņa jubilārus dzīves jubilejās, kā arī plāno klubiņa rudens un ziemas aktivitātes.

Jauni dalībnieki ir atsaukušies uz fotokluba vadītāja Ainara Brieža uzaicinājumu un iesaistījušies " Kokneses kadra " nodarbībās.

Sociālās rehabilitācijas programmas ietvaros Benita Peciņa novadīja floristikas nodarbību , kurā tika apgūta konfekšu pušķu izgatavošana . Noderīgā lekcijā un praktiskā nodarbībā " Zobu kopšana jebkurā vecumā ", klausītājas iesaistīja zobu higiēniste Benita Rūrāne.

Katru dienu mūsu centru apmeklē arī dažāda vecuma bērni. Daži no viņiem, Kokneses novada svētku nedēļā, parkā , piedalījās dekoratīvo koku un košumkrūmu stādīšanā Benitas un Margitas vadībā.

Bērni ir iecienījuši sportiskās aktivitātes ar bumbām, riņķiem, lecamauklām.

Pērses krastos devāmies klausīties putnus . Nebija nemaz tik viegli atpazīt tos pēc dziesmām . Vācām savvaļas augu herbārijus . Viszinošākā augu atpazīšanā bija Maruta Kveska.

Radošajā darbnīcā "Mūsu jūra " iepazināmies ar marinistu darbiem, kā arī paši gleznojām jūru dažādos laika apstākļos . Šie darbiņi redzami Dienas centra bērnu darbu izstādītē . Noslēdzot jūras nedēļu , vajadzēja zināt latviešu tautas dziesmas par jūru , pēc melodijas noteikt dziesmas par jūru, pastāstīt par savu jūras attēlojumu , nosaukt jūras iemītniekus, kā arī pilsētas, kuras atrodas pie jūras. Vislabāk šajā konkursā veicās Annijai Derkačai. Otrajā vietā izvirzījās Laura Nikotiņa , bet Viktorija Augule šajā konkursā bija trešā labākā.

Visinteresantākā bija bišu nedēļa jeb "Ceļš no zieda līdz medum . Jau ziemā, mēs ar Aleksandru Baikovu uzsākām sarunu par bērnu vasaras aktivitātēm, un bijām priecīgas, ka iecere īstenojās . Nedēļu pirms ekskursijas uz Vecbebru bišu dravu un muzeju, iepazināmies ar ziediem, uzzinājām daudz ko jaunu par bišu dzīvi un stropu uzbūvi . Liels paldies Dacei Nebēdniecei un Anitai Svokai, par interesanto stāstījumu, viesmīlību, gardo medu, kā arī mūsu ievadīšanu biškopju pasaulē!

Zēniem jūlijā bija iespēja iemācīties sasiet dažādu krāsu , audumu un zīmējumu kaklasaites . Bet meitenes varēja izvēlēties dažādus šallīšu vai lakatu sasiešanas paņēmienus . Dziesmu un deju konkursā šoreiz vislabāk veicās Nikolai Beļankinai , Viktorijai Augulei un Marutai Kveskai.

Iecienītākās mūsu Dienas centra bērnu spēles ir dažādu veidu puzles, izmetamie kociņi , "Cirks" , " Uno" , kā arī ciparu spēle.

Jauno spēļu nedēļā iepazināmies ar "Riču raču” , dažādiem jauniem lego variantiem . Centāmies salikt jaunu lego no 500 gabaliņiem , uz kuras bija attēloti 86 kaķi .

Katras nedēļas ceturtdiena ir īpaši iecienīta, jo tā ir radošās virtuves diena ! Jūlija ēdienkartē bija saldējuma kokteilis ar ķiršiem, mohito dzēriens, banāni šokolādē, bezē cepumi ar piparmētrām un kanēli, banānu kokteilis un kabaču karbonādes.

Arī augustā gaidīsim dažāda vecuma bērnus Dienas centrā!

04.08. - 08.08.- Floristika.Radošā darbnīca "Meldru darbiņi''.

Likteņdārza apmeklējums .

11.08 .- 15.08. - Sporta spēles . Futbols. Strītbols . Stafetes. Radošā darbnīca " Salvešu locīšana " .

18.08 .-22.08. - Akmeņu apgleznošana. Mana mīļākā grāmata un grāmatiņa.

25.08.- 29 .08. - Ekskursija uz Seces zivju audzētavu "Purviņi". Gudrinieku konkurss " Esi sveicināta , skola! "

7. un 8. augustā no 11.00 - 18.00 Dienas centra zālē gaidīsim uz Drēbju dienām !

Jauku augustu jūsmājās !

Ieva Jankovska, Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centra vadītāja