Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kokneses_gimenes_atbalsta_dienas_centrs/jauniesi_davina_koncertu_veclaudim
Drukas datums: 04:30:37 27.11.2021

Jaunieši dāvina koncertu vecļaudīm

16.07.2020

img_20200715_wa0017.jpgProjekta "PROTI un DARI" ietvaros jūlija vidū sirsnīga un iedvesmojoša brīvprātīgā darba aktivitāte bija jauniešu veidots koncerts pansionātos dzīvojošiem vecajiem cilvēkiem. Šoreiz sagadījies, ka projektā piedalās ļoti talantīgi jaunieši, kuri dejo tautas dejas, dzied koros, ansambļos, muzikālajās studijās. Tā kā ideja par koncertu nāca jūnija mēnesī, kad tiktu svinēta 80 gadu jubileja Mārim Čaklajam, tad izvēlējāmies priekšnesumu programmu veltīt dzejnieka daiļradei.

Koncertā tika iekļautas tādas dziesmas kā "Uzdāvini man", "Lietus sašuj" un "Pilsēta, kurā piedzimst vējš", "Akāciju palags". Tās tika papildinātas ar Māra Čaklā dzejas rindām, acis priecēja jauniešu izpildītās tautas dejas "Sasatiku puisīti" un "Riti, riti, ritinās". Skanēja arī melodija "Jātnieka dziesmai", meiteņu flautu trio izpildījumā. Tomēr skatītāju iemīļotākais priekšnesums bija "Viņi dejoja vienu vasaru", kur skanēja gan skaistais Alises vokāls, gan flautu liegās skaņas, jauniešu dejas pavadījumā, šo priekšnesumu jaunieši atkārtoja pēc pieprasījuma. Koncertu noslēdzām ar kopdziesmu, izpildot "Lilioma dziesmu".

Papildus dāvanās tapa divas gleznas ar jūras skatiem, izdekorējot rāmjus ar gliemežvākiem, lai paliktu ilgākas atmiņas par mūsu ciemošanos. Cienastam jaunieši izcepa senioriem auzu pārslu, smilšu un gliemezīšu cepumus, kurus skaisti iesaiņojām un pasniedzām koncerta beigās kā pateicību par uzņemšanu un viesmīlību. Paldies par atsaucību sakām  Iršu pagasta sociālās aprūpes centram “Dzeguzīte” un sociālās aprūpes centram “Pļaviņas”.

Lielākais paldies pašiem jauniešiem par motivāciju, iniciatīvu un centību! Jaunieši centīgi un apzinīgi gatavojās priekšnesumiem, tie bija noslīpēti, kvalitatīvi un dāvāja daudz pozitīvu emociju skatītājiem.

Liela pateicība jāsaka Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas jauniešu muzikālās studijas vadītājam Druvim Andriksonam un Kokneses kultūras nama jauniešu deju kolektīva vadītājai Agrai Bērziņai par ieguldīto darbu, laiku un atsaucību gatavojot priekšnesumus! Paldies arī mūsu mentorei Jolantai Mašinskai par koncerta programmas salikšanu, scenārija izveidi. Pateicība arī brīvprātīgajiem jauniešiem: iznesīgajam dejotājam Otto un talantīgajām flautistēm Sandijai un Rūtai!

Ieva Ūtēna,

Projekta "PROTI un DARI" programmas vadītāja