Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kokneses_gimenes_atbalsta_dienas_centrs/dienas_centra_maija_menesa_varaviksne
Drukas datums: 19:03:45 25.01.2022

Dienas centra maija mēneša varavīksne

09.06.2014

mcb_8370.jpgMaijs dabā atnāca ar neierasti siltu laiku un agru augu, koku un krūmu uzziedēšanu. Tas mūs priecēja, jo bērni varēja vairāk uzturēties svaigā gaisā.

Abi Dienas centra stārķi, no saviem augstumiem, netraucēti vēroja koknesiešu ikdienu, paretam klabinot savus sārtos knābjus.

Bez pēcpusdienas atpūtas, spēlēm un rotaļām , skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs: gatavoja ziedu pušķus no melleņu mētrām un tulpēm, izgatavoja programmiņas komponistes Maijas Kīnes koncertam.

Palīdzējām Kokneses Sama modināšanas svētkiem loterejas kabatiņu veidošanā.

Skolēniem patika arī dažādās un interesantās Grāmatu svētku aktivitātes.

Radošā virtuve ceturtdienās pulcēja jaunos kulinārus. Kopīgi gatavojām ķirbju salātus, siera pankūkas, ķirbju biezo ķīseli ar rabarberu mērci.

".....Bērni ir puķe Dieva pasaules dārzā, kas uz laiku ir uzticēti mūsu mīlestībai un kopšanai, bet kas attīstās un aug pēc viņu pašu nesatricināmiem likumiem." Tā par bērniem ir rakstījusi Zenta Mauriņa.

Ikdienā mums ir daudz šādu puķu un puķīšu....To vidū arī I.Gaiša Kokneses vidusskolas 7.b klases skolniece Veronika Benuševica.

Kādu dienu, kad kopā ar bērniem, veidojām krāsainus zīmējumus spiedogu tehnikā. Savu grafiti darbiņu man parādīja šī meitene.

Nākošajā pēcpusdienā Veronika, abas ar draudzeni, manam novērtējumam, atnesa jau veselu mapīti ar jauniem darbiņiem, kurus kopā izanalizējām, no labākajiem izveidojām nelielu izstādīti.

Kopīgi internetā apskatījām grafiķa Sandija Greiškāna darbus, kuri abām meitenēm ļoti patika. Veroniku vizuālā māksla saista no agras bērnības, jo viņas māmiņas ikdiena ir saistīta ar zīmēšanu. Kā maza meitenīte viņa sevi atceras zīmējot pašas izfantazētas skicītes. Pašlaik meiteni saista grafika, kubisms, grafiti un tatū.

Pozitīvisms, zīmēšana, emocijas un Skrillex mūzika iedvesmo meiteni radošajiem darbiņiem. Citiem cilvēkiem Veronika novēl laimi, veselību, mīlestību, jo katra nākamā diena ir kā balva.

Veronikas Benuševicas 14 darbiņus varat apskatīt mūsu Dienas centrā.

Ne mazāk saistoša bija senioru klubiņa "Pīlādzītis" dalībnieču tikšanās ar Rīgas Garšu Bodes īpašnieci Ināru, kura bija sagatavojusi plašu izziņas materiālu un garšvielu klāstu.

Garšvielu, buljona, pikantā sviesta, augstvērtīga tunča degustācijas, izsmeļošas atbildes uz interesentu jautājumiem, dažādu veselīgu, ikdienā lietojamu garšvielu, veselības tēju iegāde ...

Un tikšanās beigās Ināras kundze vēl sarīkoja atlaižu lotereju preču iegādei savā Rīgas, Mūkusalas ielas 72 B, garšvielu veikaliņā....

Un tas viss pusotras stundas laikā!

Karkadē, mārdadzis, glutēnu nesaturošas aramanta sēklas, kvinoja, čia sēklas, melnais sāls, vanilīna un vaniļas cukura atšķirības, kurkums, safrāns, kardemons, agar-agars-jūras aļģu želantīns, stēvija, muskatrieksts - ir tikai neliela daļa no visa redzētā un dzirdētā... Un vēl dažādas eļlas, etiķi un mērces.

Tāds bija mans redzētā, dzirdētā un izgaršotā atspoguļojums.

Ja kādu tas ieinteresēja, un vēlaties klātienē sastapt šo zinošo kundzi, varēsiet to izdarīt Kokneses novada svētkos 5.jūlijā estrādē. Interesentiem ir iespēja vienoties par autrumu virtuves meistarklasi: suši, Taizemes zupas utt.

Kontakttelefons: 26006745 Ināra.

Varavīksnē ir septiņasndažādas krāsas un tur ir tas skaistums...

Arī mēs, ikkatrs, esam atšķirīgs, un tikai kopumā veidojam vienreizēji krāšņu paleti....

Tāda bija mūsu Dienas centra maija varavīksne.....

Kokneses ĢAD centra vadītājas p.i. Ieva Jankovska.