Lapas karte
AA+A++
A AAA

7 Kokneses bērni iepazīst mazu daļu no Rīgas burvības

05.05.2015

18.aprīlī 7 Kokneses pagasta bērni devās ekskursijā uz Rīgu, kur biedrība Ascendum organizēja „Garās pupas” ekskursiju maznodrošināto ģimeņu bērniem.

Ekskursija sākās ar brīnišķīgām pusdienām Gaismas pilī – kā teica bērni: „Kā restorānā” un turpinājās ar ekskursiju gida pavadībā pa visu Gaismas pili. Ar liftu uzbraucām līdz augšai un uzkāpām 12.stāvā (kur pats Valdis Zatlers rīkoja savas grāmatas atvēršanas svētkus), kur paveras brīnišķīga panorāma uz Rīgu no augšas. Īpaši apstājāmies 8.stāvā, kur ir bērnu literatūras centrs, kurā katru sestdienu notiek radošās darbnīcas, bērni atstāja savus novēlējumus „Valodas kamoliņā”. Tika apskatīts gan Barona Dainu skapis, gan lielie globusi pie karšu nodaļas un sajūsmas pilni bija skatieni no trepju augšas uz leju: „Kā tunelī!” sacīja bērni.

Tālāk ekskursijā devāmies uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, kur apskatījāmies 3 ekspozīcijas, bet lielāko sajūsmu radīja izstāde „Citādāk nekā parasti” – kur plaukti apgriezti otrādāk un izmantojami savādāk, un kurpju birstēm veidotas gan rotas lietu kastītes, gan pat paklājiņi un krēsli. Sajūsmu radīja apaļš galda teniss, ko varēja uz vietas arī uzspēlēt.

Ekskursija turpinājās ar pastaigu pa Vecrīgu – pabijām pie Rīgas Melngalvju nama, kur strādā Valsts prezidents, tad pie Rīgas Svētās Pēterbaznīcas un paglaudījām skulptūras „Brēmenes muzikanti” zvēru purniņus. Tālāk ceļš veda caur Vērmanes dārzu uz Latvijas Leļļu teātri, kur noskatījāmies izrādi „Snaudošā pūķa pasaka” un katrs apmeklētājs saņēma mazu vēdeklīti par piemiņu no apmeklējuma.

Pēc teātra ekskursijas organizētāji bija parūpējušies par pārsteigumu – launagu paciņa katram ekskursijas dalībniekam, kuras saturs tika gardu muti apēsts ceļā uz mājām.

Visu dienu grupā bijām kopā ar 20 Ķeipenes bērniem.

Paldies Kokneses novada domei par transportu un Paldies mūsu gidei Anetei un biedrībai „Ascendum” par ekskursiju.

Līva Skābarniece,

ĢADC

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top