03.08.2019. Vecbebru ūdens dienas atskats- Pasākums "Aktīvi, zinoši un veseli Kokneses novada bērni"07.08.2019

Šī gada 3. augustā Bebru pagastā pie Ornicānu dīķa notika pasākums "Aktīvi, zinoši un veseli bērni Kokneses novadā - ŪDENS DIENA VECBEBROS", projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/019 ”Koknese-veselīgākā vide visiem” ietvaros.

Pasākumā veselīga uztura izzināšanā un veselīga dzīvesveida darbnīcās piedalījās vairāk kā 40 dalībnieki.

Pārtraucot jūlija vēsā laika periodu, 3. augusts Vecbebros pienāca saulains. Pusdienas laikā gaisa temperatūra sasniedza ~20 grādus. Ornicānu dīķa pludmale Vecbebros bija ieguvusi svētku noskaņu un noformēta atbilstoši Ūdens dienas pasākuma tematikai - ar marķējumiem peldlīdzekļu piestātnei, disciplīnu starta un finiša karogiem, līkloču braukšanas bojām pāri ūdenskrātuvei.

Pasākuma atklāšanā pulcējās 23 dalībnieki. Pirmā "Ūdens dienas" daļa bija veltīta zināšanu stiprināšanai par veselīgu uzturu, kur klātesošie iepazinās ar veselības aprūpes un uztura speciālistes Ilzes Začestes sagatavoto prezentāciju par veselīgu uzturu - ar galveno uzmanību uz vitamīniem, cukuru, uztura paradumiem imunitātes stiprināšanai. Kopīgi uzzinājām, cik liels cukura pārmērīgums ir mūsu laiku pārtikas produktos, it sevišķi limonādēs un citos našķos.

Nākošais pasākuma posms bija aktīvas stafetes un disciplīnas. Atbilstoši laika apstākļiem, nedaudz tika samazināts ūdenī brišanas uzdevumu skaits un palielināts aktivitāšu skaits ar peldlīdzekļu izmantošanu.

Kā pirmā bija 2 komandu sacensība ar turp un atpakaļ skrējienu maršrutā 15 metri liedags, 5 metri ūdens līdz peldošam SUP dēlim. Šļaksti un ātrums radīja pamatotu jautrību. Šajā uzdevumā uzvarēja 1. komanda.

Otrā sacensība bija 3,5 metrus gara un 25 cm resna baļķa - “ŪDENS ZIRGA”, stumšana pa ūdeni turp un atpakaļ 20 metru maršrutā, ar pieskaršanos virs ūdens iekārtam karogam. Uzvarēja tie, kuri augumā bija lielāki un baļķi spēja novadīt pēc iespējas taisnākā maršrutā. 1. vietu ieguva Miša Priļepiševs- 44 sek, 2. vieta- Kristers Bičenko- 46 sek., 3. vieta - Deivids Dzerkalis- 47 sek.

Trešā sacensība - 1 pret 1 turnīrs “kurš sēdus Stiprākais uz baļķa?” ūdenī, lai noskaidrotu, kuram labākais līdzsvars un spēja izturēt pretinieka uzbrukumu. Zaudējums tika skaitīts, ja dalībnieka pleci nonāca ūdenī. Sacensības 4 kārtās noskaidrojām uzvarētājus. 1. vieta Ramonai Bičenko, 2. vieta- Kristeram Bičenko, 3. vieta- Paulai Zeilānei.

Pēc sacensību disciplīnām pasākuma programma pārgāja ūdens peldlīdzekļu lietošanas izmēģinājumos. Pasākumā pievienojās jauni dalībnieki un pašu izveidota saraksta secībā tika veikti peldlīdzekļa lietošanas izmēģinājumi. Braucamais maršruts iekļāva visu ūdenskrātuvi, kur tālākajos galos bija nostiprināti karogi. Dalībnieku rīcībā tika nodoti- 2 Sup dēļi, 1 kajaks, 1 kanoe laiva, 10 peldvestes. Došanās ūdenī bija atļauta tikai un vienīgi ar peldvesti mugurā. Viena peldlīdzekļa izmantojuma ilgums bija 5-10 minūtes, kur secīgi inventārs tika nodots nākamajiem interesentiem. Atvēlētā izmēģinājuma laikā izveicīgākie dalībnieki paspēja veikt vairākus peldējumus ar sev tīkamāko peldlīdzekli.

Ap pulksten 16.15 devām startu SUP dēļu braukšanas sacensībām -  no laipas gala 50 metru līkloči ap bojām līdz pretējā krasta karogam un taisna atgriešanās atpakaļ starta vietā. Šajā uzdevumā piedalījās 11 dalībnieki, kur 1. ātrākais laiks bija Ramonai Bičenko- 1 min. 50 sek, 2. vieta- Andrejam Zvejniekam- 1 min. 54 sek., 3. vieta- Agijai Vērdiņai - 1 min. 59 sek.

Ar paveiktiem uzdevumiem, iegūtām jaunām zināšanām un veselīgi pavadītu dienu, pulksten 17 pasākums izskanēja un dalībnieki ar dzīvespriecīgu noskaņojumu atgriezās mājās. Pēc inventāra novākšanas ūdens krātuve atuva savu agrāko izskatu un mieru!

Paldies Bebru pagasta pārvaldei par sakopto ūdens krātuves apkārtni, paldies visiem, kuri pielika savu roku pasākuma tapšanā.

Būsim uzmanīgi un apdomīgi uz ūdens!

Bebru pagasta sporta organizators-

Artis Zvejnieks

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top