faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Zemnieku saimniecībai "Sietiņi” balva „Gada uzņēmējs Zemgalē 2017”!04.12.2017

Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) un tā struktūrvienība "Uzņēmējdarbības centrs" jau otro reizi cildināja krietnākos uzņēmējus Zemgalē. 1. decembrī Rundāles pils Baltajā zālē uzņēmēju godināšanas pasākumā "Gada uzņēmējs Zemgalē 2017" Atzinības rakstu, 500 eiro naudas balvu un īpašu piemiņas zīmi saņēma arī Kokneses novada zemnieku saimniecības "Sietiņi" īpašnieks Jānis Kirovāns un viņa dzīvesbiedre Gunta Kirovāne.

Atbilstoši Nolikumam, ko apstiprinājusi Zemgales Attīstības padome (ZAP), katra no 22 Zemgales reģionā ietilpstošajām pašvaldībām izraudzījās vienu titula "Gada uzņēmējs Zemgalē 2017" cienīgu pārstāvi viņu pilsētā vai novadā. Jāuzsver, ka šādu atzinību var saņemt tikai vidējo un mazo uzņēmumu īpašnieki, kuru uzņēmums reģistrēts vai veic saimniecisko darbību konkrētās pašvaldības teritorijā. Turklāt pretendentiem nedrīkst būt nodokļu vai nodevu parādu, kā arī pārkāpumu darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā. Žurnālists Ansis Bogustovs, apbalvošanas ceremonijas vadītājs, atklāja, ka tikpat augstu vērtēta arī uzņēmuma darbības pozitīvā ietekme uz novada, kā arī reģiona ekonomisko izaugsmi, sociālo problēmu risināšanu, sabiedriskā aktivitāte un radošums. Kokneses novada pašvaldība šogad šīs balvas iegūšanai izvirzīja zemnieku saimniecību "Sietiņi", jo uzņēmums vairāk kā 25 gadu darbības laikā apliecinājis savu izaugsmi, stabilitāti un profesionalitāti.

Ansis Bogustovs, aicinot uz balvas saņemšanu Jāni un Guntu Kirovānus, iepazīstināja ar viņu veikumu: "Zemnieku saimniecība "Sietiņi" ir viena no lielākajām, vecākajām un stabilākajām saimniecībām Kokneses novadā un Kokneses pagastā. Jau kopš 1992. gada saimniecība “Sietiņi” un tās enerģiskais īpašnieks Jānis Kirovāns kopā ar sievu Guntu nodarbojas ar cūkkopību un cūkgaļas tirdzniecību. Abi pratuši no nulles izveidot spēcīgu zemnieku saimniecību ar divām lielfermām. Saimniecības īpašumā ir 43 ha zemes un tā nodrošina darbu 14 cilvēkiem, kā arī no visām novada zemnieku saimniecībām tieši "Sietiņi" sniedz vislielāko ieguldījumu pašvaldības budžetā, maksājot ienākumu nodokli.  "Sietiņu" saimniecībā uzcelta moderna, Eiropas prasībām atbilstoša kautuve. Būt zemniekam nav viegli, tāpēc vēl jo vairāk jāapbrīno Kirovānu entuziasms un enerģijas pilnā darbošanās, jau 25 gadu garumā attīstot savu saimniecību, meklējot produkcijas realizācijas iespējas, par spīti nelabvēlīgiem apstākļiem, kas brīžiem valda lopkopībā un zemkopībā. Pašvaldība lepojas ar tādiem čakliem un enerģiskiem uzņēmējiem kā Jānis un Gunta Kirovāni. Viņu ieguldījums Kokneses novadā nav tikai darbavietas un aktīva saimniekošana, viņi ar savu optimismu un pozitīvo skatījumu uz dzīvi sniedz devumu kopējā novada dzīves vides kvalitātes uzlabošanā, stiprina novada tradīcijas, kalpo kā lielisks piemērs tam, kā ar aizrautību un darba mīlestību saimniekot laukos ārpus lielām pilsētām."

"Vai cūkkopība šobrīd ir izdevīgs bizness?"  - jautāja pasākuma vadītājs. „Ja spējam ar produkciju apgādāt izglītības iestādes mūsu novadā, Pļaviņu, Aizkraukles un Skrīveru novados un vairākās tirdzniecības vietās, domājam, ka tas ir rādītājs uzņēmuma attīstībai,” atbildēja Jānis Kirovāns. Balvas pasniegšanas brīdī to apliecināja arī Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris: "Bez šīs tradicionālās nozares nekad neiztiksim. Lepojamies ar z/s "Sietiņi" paveikto un sveicam ar iegūto titulu "Gada uzņēmējs Zemgalē 2017"!"

Starp nominētajiem titula ieguvējiem bija Zemgalē pazīstami lauksaimnieki, metālapstrādes, mežistrādes, pārtikas rūpniecības, tūrisma un viesmīlības pārstāvji, gan mājražotāji un dažādu pakalpojumu sniedzēji. Daudzkārt apbalvošanas brīdī nācās dzirdēt, ka vecāku iesākto veiksmīgi turpina bērni, jo viņiem ir svarīgi saglabāt to pamatu, ko smagā ikdienas darbā radījuši viņu vecāki.

Burvīgo gaisotni Rundāles pils Baltajā zālē papildināja Latvijā pazīstamo mūziķu Raimonda un Oskara Petrausku muzikālie priekšnesumi.

Sarmīte Rode

Anitas Šmites foto

 

 

 

 

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top