Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/jaunumi/veiksmigi_aizvadits_kokneses_atklatais_cempionats_spiningosana_no_laivam
Drukas datums: 06:17:25 19.09.2018

Veiksmīgi aizvadīts „Kokneses atklātais čempionāts spiningošanā no laivām”09.10.2017

Aizvadītajās brīvdienās – 7.oktobrī, Daugavas ūdenskrātuvē noritēja trešais „Kokneses atklātais čempionāts spiningošanā no laivām”.

Neskatoties uz drēgno rudens laiku,  piedalīties sacensībās ieradās 80  makšķernieki no visas Latvijas (tai skaitā divas daiļā dzimums pārstāves Silvija Strode un Anželika Krūmiņa). Sacensības notika laivu ekipāžu un komandu konkurencē. Ekipāžu veidoja divi cilvēki, savukārt komanda sastāvēja no divām ekipāžām (4 cilvēkiem). Kopumā spiningošanas čempionātā startēja 40 ekipāžas un 11 komandas.

Jau tūlīt pēc pulksten sešiem pie piestātnes „Gundegas” sāka pulcēties dalībnieki, lai reģistrētos un  plkst. 8:00, cerībā uz lielo lomu, dotos Daugavas ūdeņos. Ar svinīgu uzrunu gadskārtējo čempionātu atklāja sacensību organizators un galvenais tiesnesis Viesturs Saulītis, bet starta šāvienu deva Kokneses pašvaldības policists Jānis Galviņš, kurš arī visas dienas garumā rūpējās par kārtību pie un uz Daugavas ūdeņiem.

Sacensībās varēja piedalīties visi makšķerēšanas sporta entuziasti neatkarīgi no vecuma un dzimuma, kuri uz pasākumu bija ieradušies ar savām laivām. Spiningojot katram dalībniekam tika atļauts izmantot vienu spiningu, kurš aprīkots ar mākslīgo ēsmas imitāciju. Kad sacensību dalībnieki devās  vēsajos Daugavas ūdeņos arī Māte daba parūpējās par makšķerniekiem  - solot jauku un saulainu dienu. Tāpēc jau ar pirmo vizuļu un gumijas zivtiņu nokļūšanu ūdenskrātuvē bija skaidrs - loms būs, jo  tika noķertas pirmās līdakas un zandarti.

Pēc piecu stundu intensīva sporta un azarta apvienojuma, makšķernieki nāca krastā, lai svērtu lomu un ar kolēģiem apspriestu dienas veiksmes un neveiksmes. Šoreiz zivju nebija daudz, toties tika izvilkts rekordloms – līdaka, kas pārsniedza viena metra garumu un svēra 8,69 kg. Laimīgais makšķernieks – Kristaps Lapiņš no Skrīveriem.

Šogad noķerto zivju kopsvars – 96,84 kg. Atsevišķi tika atzīmēta lielākā līdaka (8.69 kg, makšķernieks Kristaps Lapiņš no Skrīveriem), lielākais zandarts (2,25 kg, makšķernieks  Vitālijs Karpenokovs) un lielākais asaris (0,59 kg makšķernieks Gatis Rozenbergs).

Par 2017. gada sacensību uzvarētājiem kļuva tās ekipāžas, kuras uzrādīja lielāko zivju svaru,  vietas sadalot sekojoši:

1.vieta – 10,52 kg  Kristaps Lapiņš un Kārlis Lapiņš no Skrīveriem

2.vieta – 7,90 kg  Vadims Loginovs un Aivars Teivāns

3.vieta – 6,46 kg Mareks Cišs un Igors Dubovskis no Kokneses

4.vieta – 6,24 kg Aigars Gredzens un Normunds Vingris no Rīteriem

5.vieta – 5,34 kg Agris Rudzāns un Māris Bremze

6. vieta – 4,47 kg Dmitrijs Rodinis un Andrejs Lavrenko

Komandu vērtējumā uzvarēja komanda, kurai ir labākā ekipāžu vietu summa, vietas sadalot sekojoši;

1.vieta – apvienotā Kokneses Rīteru komanda NICE (Aigars Gredzens, Normunds Vingris, Silvija Strode, Andrians Jerohins);

2.vieta – komanda L-BAITS (Vadims Loginovs, Aivars Teivāns, Dmitrijs Melikovs, Timofejs Škabrovs);

3.vieta  - komanda BCL SERVISS (Andris Mileiko, Aleksandrs Zikovs, Jevgenijs Rodins, Ainārs Eglītis).

Komandas, ekipāžas un lielāko lomu makšķernieki tika apbalvoti ar Kokneses čempionāta medaļām, kausiem un diplomiem. Katram nominētajam dalībniekam tika vērtīga balva no sacensību sponsoriem. Visi sacensību dalībnieki tika arī pie balvām piedaloties loterijas izlozē.

Par balvām pateicība sacensību atbalstītājiem -  Kokneses novada domei, Kokneses sporta centram, eholotes.lv, SIA Juniperus, SIA Piran Media Group, SIA Ataudze, SIA Neste, SIA Sargofish, SIA Leno, SIA “JS Products”.

Sacensību organizatori saka paldies tiesnesim Indulim Burkam un policistam Jānim Galviņam par izturību un modrību visas dienas garumā, kā arī z/s „Krasti” un Agitai Eglītei par gardajām brokastīm un pusdienām.

Trešais gadskārtējais  “Kokneses atklātais čempionāts spiningošanā no laivām” ir veiksmīgi noslēdzies. Prieks par saulaino pasākumu, lielajiem un mazajiem lomiem, meistarīgajiem makšķerniekiem un izturīgajiem līdzjutējiem!

Tiekamies 14.oktobrī Koknesē,  Daugavas radzēs, kur notiks Baltijas atklātais čempionāts spiningošanā no laivām.

Ne asakas!

Daces Svētiņas teksts un foto