faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Vecāku ievērībai!08.09.2017

Kokneses novada domes Starpinstitucionālās sadarbības komisija ģimeņu lietu jautājumos aicina vecākus būt atbildīgiem un pievērst lielāku uzmanību nepilngadīgo bērnu drošībai un nodarbēm brīvajā laikā. Atgādinām, ka bērnus līdz septiņu gadu vecumam nedrīkst atstāt bez uzraudzības. Vecāku pienākumus pret bērnu nosaka Bērnu tiesību aizsardzības likums (BTAL).

Saskaņā ar BTAL 24.panta sesto daļu Vecākiem vai personai, kuras aprūpē bērns nodots, ir pienākums neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušo vai personu, ne jaunāku par 13 gadiem, klātbūtnes.

Saskaņā ar BTAL 24.panta ceturto daļu Par vecāku pienākumu nepildīšanu vai aizgādības tiesību ļaunprātīgu izmantošanu, bērna fizisku sodīšanu, kā arī cietsirdīgu izturēšanos pret viņu vecāki saucami pie likumā noteiktās atbildības.

Saskaņā ar BTAL 59.panta piekto daļu Policijas iestādē nogādā bērnu, kurš nav sasniedzis 16 gadu vecumu un atrodas sabiedriskā vietā bez vecāku, aizbildņa, audžuģimenes, bērnu aprūpes iestādes vadītāja vai viņu pilnvarotas pilngadīgas personas klātbūtnes nakts laikā. Par nakts laiku šā panta izpratnē uzskatāms laiks no pulksten 22.00 līdz 6.00, ja attiecīgā pašvaldība attiecībā uz šo laiku nav noteikusi stingrākus ierobežojumus.

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top