Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/jaunumi/turisma_specialisti_zemgale_aktualize_jaunumus_nozare
Drukas datums: 19:47:03 24.03.2019

Tūrisma speciālisti Zemgalē aktualizē jaunumus nozarē07.06.2018

Zemgales plānošanas reģiona pašvaldību tūrisma koordinatori, klātesot Attīstības padomes priekšsēdētāja vietniekam, Kokneses novada domes priekšsēdētājam Dainim Vingrim, Jelgavā notikušajā apspriedē pārrunāja plaša spektra jautājumus, kas saistīti ar nozares stiprināšanu reģionā.

Speciālisti atzinīgi novērtēja sešu sadarbības puduru, kas aptver visas 22 pašvaldības, dalību kopīgajā stendā starptautiskajā izstādē “Balttour 2018”. To veicinājis gan pašvaldību finansiālais atbalsts, gan vietējo uzņēmēju atsaucība un ieinteresētība savu produktu un pakalpojumu popularizēšanā. Izskanēja virkne priekšlikumu, lai zemgaliešu dalība nākamajā izstādē kļūtu vēl saturīgāka un atraktīvāka.

Daudzas aktualitātes tūrisma jomā reģionā ir saistītas ar vērienīgu pārrobežu sadarbības projektu ieviešanu, pārsvarā Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā. Vistālāk tikts ar projekta “Starptautiskais kultūras maršruts “Baltu ceļš””, ieviešanu, kura mērķis ir izveidot vienu starptautiskas un vairākus reģionālas nozīmes kultūras tūrisma maršrutus, izceļot un popularizējot Baltu materiālo un nemateriālo kultūras un dabas mantojumu. Zemgalē nobeigumam tuvojas zemgaļu un sēļu vēsturi raksturojošu tūrisma resursu identificēšana, Jelgavā rit intensīvs darbs baltu Vienības dienas norises sagatavošanā, bet vēl pēc brīža Zemgalē un Sēlijā sāksies vairāku dienu mācības nozares speciālistiem par jaunākajām tendencēm tūrisma produktu un pakalpojumu izveidē un pārdošanā.

Par tūrisma attīstību veicinošu Zemgalē var uzlūkot Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas atbalstīto projektu “Aizraujošs ceļojums muižu parkos četros gadalaikos”. Projekta ieviešanas laikā izstrādās Kokneses pils parka Inventarizācijas un Elejas muižas parka Pārvaldības plānu, taps īpaša izglītības programma, notiks parku infrastruktūras uzlabošana un mācības tūrisma profesionāļiem par veicamajiem pasākumiem ceļotāju piesaistē ārpus sezonas laikā. Cita Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas atbalstītā projekta “Zaļās infrastruktūras pilnveidošana zemieņu upju ainavā” ietekme uz tūrismu ir netieša, bet arī tas ļaus uzlabot upju veidoto zaļo infrastruktūru Bauskas, Jelgavas un Rundāles novadā, veikt praktiskus darbus Mūsas un Mēmeles krastu tīrīšanā, Vīna kalna labiekārtošanā Mežotnē.

Savukārt Tērvetes novada pašvaldībā sākta projekta “Iepazīsti Zemgali ar velosipēdu” īstenošana. Rezultātā izveidos pārrobežu maršrutu velosipēdistiem: Tērvete – Žagare, bet Tērvetes dabas parka apkaimē izbūvēs piedzīvojumu taku velobraucējiem. Līdztekus tam, ieviešot Zemgales Kultūras programmas un citus atbalstītus projektus, Zemgalē šovasar daudzi tūristus saistoši pasākumi ir jau notikuši, bet vēl vairāk - tikai gaidāmi. Tā Jelgavā, jau šīs nedēļas nogalē notiks Baltijā lielākais 12. Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls, bet 20. jūnijā Lauksaimniecības universitātē notiks Jelgavas pils 280 gadu jubilejai veltīta konference un iepazīšanās ar atjaunotajām pils telpām. Savukārt Rundāles pilī mēneša beigās kulmināciju sasniegs rožu ziedēšana un notiks tradicionālie Dārza svētki, bet kaimiņos – Bauskā jūlijā izskanēs Kurzemes – Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls. Un tad jau nāks augusts, kad Koknesē gaidāms Likteņdārza atklāšanas lielkoncerts, bet Tērvetē – seno Zemgaļu svētki. Mazliet vēlāk – septembrī Plānošanas reģions Jelgavas pilī atklās Zemgalei nozīmīgāko ainavu ceļojošo izstādi un rīkos plaša mēroga diskusiju par Latvijas ainavu dārgumiem vakar, šodien un rīt.

Juris Kālis

ZPR sabiedrisko attiecību speciālists

Zemgales Plānošanas reģiona informācija