faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Tikšanās ar Ventspils stikla pūtējiem09.04.2018

9. februārī Pērses sākumskolas aktu zālē mēs varējām vērot stikla brīnummeistarus, jo pie mums bija ieradušies Ventspils stikla pūtēji. Viens meistars stāstīja par stiklu, kā ar to darbojas, bet otrs meistars pa to laiku rādīja kā no stikla izveido mazu  sunīti.

Pasākuma laikā uzzinājām, ka stikla galvenā sastāvdaļa ir kvarca smiltis. Daudzkrāsainos toņus iegūst, izmantojot dažādu metālu piejaukumus. Uzņēmuma meistari stikla kausēšanai izmanto apmēram 2000 grādu karstu gāzes liesmu, kuras ietekmē stikls sāk kust un kļūst plastisks. Veidošanai visbiežāk izmanto krāsainus stikla stienīšus, kurus kausējot kopā un piepalīdzot ar palīginstrumentiem, piemēram, pinceti, top stikla figūriņas.

Lai būtu interesantāk, viesi uzdeva dažādus jautājumus. Par pareizām atbildēm skolēni saņēma nelielas balviņas. Meistari ļāva arī pašiem skolēniem iejusties viņu lomā un izpūst stiklu no nelielām caurulītēm.

Pasākuma noslēgumā interesenti varēja iegādāties savā īpašumā kvalitatīvus un skaistus stikla suvenīrus- stikla zvēriņus, kukainīšus, kulonus un sirsniņas, lai ir kāda paliekoša atmiņa no tikšanās ar šīs interesantās profesijas pārstāvjiem!

Santa Kalniņa,

Pērses sākumskolas direktores p.i.

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top