faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Slēpotājai Eidukai jauns rekords zem 100 FIS punktiem arī distancē11.12.2017

17 gadus vecā Latvijas labākā slēpotāja Patrīcija Eiduka no Aizkraukles sporta skolas Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās Somijā 5km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu 102 dalībnieču konkurencē apsteidza dažas pieredzējušas un panākumus guvušas konkurentes un ieņēma 10.vietu, otro nedēļas nogali pēc kārtas nopelnot zem simts punktiem (97,28 FIS punkti), bet pirmo reizi to izdarot distancē. Vīriešiem 10km distancē madonietis Raimo Vīgants no 148 dalībniekiem apsteidza vairāk nekā divas trešdaļas konkurentu un ierindojās 44.vietā, nopelnot 121 FIS punktu.

 Kokneses novada domes un Aizkraukles sporta skolas atbalstītā Patrīcija Eiduka turpināja rādīt lielisku sniegumu arī šajā nedēļas nogalē Somijas vidienē notikušajās FIS sacensībās, kurās bez mājiniekiem un mūsējiem startēja arī igauņi, ukraiņi, ķīnieši un vēl dažu citu valstu pārstāvji. Pirms nedēļas viņa FIS sacensībās Idrē (Zviedrija) pirmo reizi karjerā ieguva zem 100 FIS punktiem sprintā – 88 FIS punkti, kļūstot par pirmo latvieti, kas to spējusi paveikt šajā disciplīnā (jo mazāk punktu, jo labāks rezultāts, ko rēķina no uzvarētājam zaudētā laika, ņemot vērā arī labāko dalībnieku reitingu – aut.piez.). Šajā nedēļas nogalē Kokneses novadā dzīvojošā Ingus Eiduka meita un audzēkne 100 punktu robežu pārspēja arī distancē.

 Lai arī piedalījās dažas 2001.gadā dzimušās slēpotājas, tomēr Eiduka bija viena no visjaunākajām dalībniecēm un vienīgā no 2000.gada dzimušajām, kam izdevās iekļūt desmitniekā vairāk nekā simts dalībnieču vidū. Patrīcija 5km veica 14:43,1 un no uzvarētājas – Somijas izlases dalībnieces un divas reizes pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā sprintā tikušās Katri Lilenperas – atpalika 42 sekundes, kas deva 97,28 FIS punktus, kas priekš 17 gadus vecas slēpotājas no Latvijas ir lielisks rezultāts. Tas varēja būt vēl par dažiem punktiem labāks, taču puskilometru līdz finišam Patrīcija piedzīvoja kritienu. Aiz mūsu jaunās slēpotājas trīs sekundes palika trīs reizes pasaules kausa posmos četrdesmitniekā tikusī igauniete Laura Alba un savulaik pasaules čempionātā 7.vietu ieguvusī ukrainiete Lada Ņesterenko.

 No uzvarētājas atpaliekot 2,5 sekundes, otro vietu ieguva 18 gadus vecā un talantīgā somiete Anita Korva, kura šogad Somijas čempionātā šajā pašā distancē ieņēma 9.vietu, uzvarētājai un biatlonā lielisku ātrumu rādošajai Mekereinenai zaudējot minūti, un pasaules junioru čempionātā sprintā izcīnīja 4.vietu, bet tikai piecas sekundes priekšā mūsu slēpotājai bija talantīgā ķīniete Čunksjū Čī, kura 17 gadu vecumā uzvarēja 2015.gadā pasaules čempionātā Falunā kvalifikācijas slēpojumā un izcīnīja sudraba medaļu 2016.gadā jaunatnes Olimpiskajās spēlēs Lillehammerē (toreiz Patrīcija ķīnietei šajā pašā distancē piekāpās vairāk nekā 50 sekundes – aut.piez.).

 Bez mūsu līderes Saukovārā startēja vēl dažas citas Latvijas slēpotājas, kuras Eidukai zaudēja daudz. Anda Muižniece uz 5km bija 50 sekundes lēnāka nekā 9 gadus jaunākā Patrīcija, ierindojoties 32.vietā un nopelnot 144 FIS punktus. Kitija Auziņa trasē pavadīja vēl par 25 sekundēm ilgāk (+1:57), kas ļāva 21 gadus vecajai madonietei ieņemt 42.vietu un iegūt karjeras labākos punktus – 169 FIS punktus.

 Vīriešiem labāko rezultātu mūsējo vidū uzrādīja Raimo Vīgants. Viņš 10km noslēpoja par 2:46 lēnāk nekā uzvarētājs – 6 reizes pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā tikušais soms Kusti Kitilā – un nopelnīja 121 FIS punktu. Tikmēr Ingmārs Briedis svētdien 10km klasikā bija vienīgais mūsu pārstāvis un, lai arī bija patālu (55.vieta, +3:05), tomēr priekš sevis sasniedza labu rezultātu – 132 FIS punkti.

 Ivars Bācis

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top