faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

“Sinfonietta Rīga” pūtēju kvintets un akordeonists Artūrs Noviks muzicēs Pļaviņās06.06.2018

8. jūnijā plkst. 18.00 Pļaviņu novada kultūras centrā izskanēs “Sinfonietta Rīga” pūtēju kvinteta jaunā koncertprogramma “Apburtais koks”.

“Sinfonietta Rīga” pūtēju kvintets ir ļoti spilgts sava žanra pārstāvis Latvijā jau kopš 2007.gada. Tā sastāvā ir vieni no labākajiem sava instrumenta spēles meistariem Latvijā: Sinfonietta Rīga pirmā flauta un JVLMA docente Ilona Meija, Latvijas Nacionālās operas un Sinfonietta Rīga galvenais obojists Pēteris Endzelis,  Sinfonietta Rīga pirmā klarnete, Trosingenes mūzikas augstskolas docents Jānis Tretjuks, Sinfonietta Rīga un LNSO pirmais fagotists un JVLMA lektors Jānis Semjonovs, Sinfonietta Rīga un LNSO pirmais mežrags Artūrs Šults. Šajā koncertprogrammā pūtēju kvintetam pievienojas arī izcilais akordeonists, Kokneses Mūzikas skolas absolvents Artūrs Noviks.

            Ja viduslaikos skaņraži, lai mūzikā attēlotu eņģeļu duetu, izmantoja trīs cilvēku balsis, fantāzijas lidojumā varam vilkt līdzīgas paralēles skaņdarbā, kurš devis nosaukumu “Sinfonietta Rīga” koncertprogrammai “Apburtais koks”: apburtie koka pūšaminstrumenti ieguvuši pārpasaulīgu un neatkārtojamu akordeona tembru, lai aizkustinātu publiku dažādās Latvijas pilsētās un koncertzālēs. Sinfonietta Rīga pūtēju kvinteta programma ietver dažādu laikmetu komponistu darbus. Ar panākumiem kvintets ir piedalījies dažādos projektos Latvijā un ārpus mūsu valsts robežām. 

             Koncertprogrammu “Apburtais koks” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Latvijas Komponistu savienība.

         Ieeja koncertā bez maksas.

Dita Ārgule, Pļaviņu Mūzikas skolas direktore

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top