faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Putnu dienas04.04.2018

28. martā, gaidot pavasari, Pērses sākumskolas 5.-6. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz  LVM Kalsnavas arborētumu, kur tika aizvadīts putnu dienām veltīts pasākums skolēniem.

Pirms pasākuma bija jāsagatavo mājasdarbs - jāizveido klases talismans atbilstoši pasākuma tematikai - viss par un ap putniem. Kā arī, gatavojoties pasākuma norises dienai, skolēni tika aicināti piedalīties putnu zīmējumu un fotoattēlu konkursā, ko  vērtēja arborētuma un ekspertu žūrija. Liels prieks par 6. klases skolēnu Matīsu, kura ieguldīto darbu novērtēja ekspertu komisija.

Pasākuma dienā skolēni devās pārgājienā, sekojot norādēm kartēs, meklējot un atrodot uzdevumus, kas rosināja aktīvi diskutēt par putnu bioloģiju – daudzveidību, uzbūvi, nozīmi dabā, aizsardzību un lomu cilvēku dzīvē un otrādi.

 Pēc pārgājiena sekoja erudīts, kura laikā līdzjutēji varēja atbalstīt savus klasesbiedrus ar līdzpaņemto talismanu. Tiem par godu tika rīkots skaistumkonkurss.  Tas tika novērtēts ar skaļām ovācijām, kuras tika mērītas decibelos. Uzvarēja tas talismans, kurš saņēma visskaļākās ovācijas!

Skolēni kopā ar Latvijas valsts mežu vides plānošanas speciālistu Mārtiņu Kalniņu un dabas draugu Māri Olti devās izziņas pastaigā un uzzināja daudz interesantu faktu  par putniem un to dzīvesveidu.  Pēc izzinošās pastaigas skolēni ķērās klāt pie putnu būrīšu taisīšanas.

Pasākuma noslēgumā pēc aktīvās un radošās darbošanās, skolēni atpūtās pie ugunskura un baudīja siltu zāļu tēju un līdzpaņemtos gardumus. Ar Latvijas valsts mežu, LVM Kalsnavas arborētuma atbalstu skola saņēma arī izzinošus materiālus un balviņas par piedalīšanos putnu dienām veltītajā pasākumā.

Novēlu visiem izbaudīt šo pavasara tuvošanos, ieklausīties putnu klaigās un ieelpot prieku !

 Santa Kalniņa,

Pērses sākumskolas direktores p.i.

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top