faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

I Starptautiskais akordeona mūzikas izpildītāju solistu un kolektīvās muzicēšanas konkurss Koknesē28.02.2018

24. februārī Kokneses Mūzikas skolā visas dienas garumā – no agra rīta līdz vēlam vakaram skanēja akordeona mūzika,  I Starptautiskais akordeona mūzikas izpildītāju solistu un kolektīvās muzicēšanas konkurss.

Doma par šī konkursa organizēšanu radās tāpēc, ka akordeona spēle republikas mūzikas skolās ir zaudējusi savu popularitāti. Ar prieku vēroju koru, pūtēju, stīgu un pianistu kustību Latvijā, augsta līmeņa meistarklases,  konkursus un festivālus. Arī akordeons ir unikāls, tembrāli daudzveidīgs instruments, kas varētu priecēt klausītājus, arī orķestros.

Koknesē bija sabraukuši 127 dalībnieki no divdesmit četrām Latvijas, sešām Lietuvas un Kaļiņingradas (Krievija) skolām. Audzēkņi muzicēja piecās vecuma grupās.

Žūrija, kuras sastāvā strādāja K. Goldmane no Berlīnes Hans-Werner-Henze mūzikas skolas, R. Užgalis no J. Karosas Klaipēdas mūzikas skolas un K. Vancāne no Kokneses Mūzikas skolas, atzīmēja, ka Latvijas mūzikas skolās akordeona spēles apguvē jāpievērš uzmanība jau sākumposmā - pareiza rokas nostādīšana, skaņas veidošanas kultūra un arī kvalitatīva instrumenta izvēle.

Žūrijas un klausītāju favorīti bija II grupas dalībnieki un, pieredzes bagāti starptautisko konkursu laureāti, Mantas Leonardo Lizzi ( podziņakordeons) no S. Vainiūno Palangas mākslas skolas un Jaunius Čibiras ( akordeons) no Jaunās Viļņas mūzikas skolas.

Kokneses Mūzikas skolu pārstāvēja trīs dalībnieki: Aleksis Krūmiņš, Keisija Vidiņa, Linda Laine Kalviša, kuri arī saņēma atzinības. Savukārt mūsu skolas akordeonistu orķestris ieguva III vietu. Malači bērni un viņu vecāki! Paldies arī Kokneses kultūras nama jauktajam korim "Alaine" un tās vadītājai Silvijai Cīrulei par atbalstu konkursā.

Konkursa dalībnieki, pedagogi un viņu vecāki novērtēja konkursa organizāciju, par ko man jāsaka liels, liels paldies brīnišķīgajai darba grupai un Kokneses novada domei, jo tik apjomīgs konkurss prasīja milzīgu sagatavošanos, izturību, radošumu un operativitāti.

Cerams, ka pie šī konkursa neapstāsimies un turpināsim  iesākto darbu, jo jau 24. martā mūsu skolā notiks saksofona spēles meistarklases.

Iveta Bērziņa,

Kokneses Mūzikas skolas direktore

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top