faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Ekspedīcija "Daugav’Abas Malas" Koknesē01.08.2018

1. augusta rīta pusē Daugavā bija vērojami trīs plosti. Ar tiem ūdensceļu mēro projekta "Daugav’Abas Malas" ekspedīcijas komanda, kura ceļo jau devīto dienu. Rīts komandai sākās "Daugavas radzēs", ar nelielu pieturvietu "Sidrabos". Vērojot Daugavas abus krastus un redzot tūrisma piedāvājumus ar iespēju piestāt krastā, komanda drīz sasniedza Likteņdārzu, kur no amfiteātra devās pastaigā pa dārzu. Turpinājumā ūdensceļš aizvijās pilsdrupu virzienā.  Piestājot Kokneses viduslaiku pilsdrupās, tās aplūkojot un atceroties kādreizējo viduslaiku pilsētas varenību, par piemiņu brauciena veiksmei ceļotāji izkala savu Kokneses monētu. Un tad jau brīnišķīgi saulainais laiks aicināja atpakaļ uz plostiem, lai ceļu turpinātu Daugavas plašumos jūras virzienā.

Informācija no http://www.ziedzeme.lv/lv/jaunumi/zied_zeme_aktualitates/article.php?id=16119:

No 23.jūlija līdz 5.augustam norisinās vēl nepieredzēta Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija ar mērķi pirmo reizi izstrādāt publiski pieejamu, vienotu karti Latvijas lielākās upes ūdenstūrisma ceļam. Ekspedīcijā ar plostiem devušies 5 vides ekspertu komanda un 10 brīvprātīgie palīgi, mērojot ūdens ceļu no Daugavas augšteces Piedrujas pagastā, Krāslavas novadā, līdz Mangaļsalas bākai Rīgā, kopā veicot 352 kilometrus.

Ekspedīciju organizē Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied Zeme” sadarbībā ar vietējās rīcības grupām no 21 pašvaldības un biedrību "Ūdensmalu attīstībai" sadarbības projekta "Daugav’ Abas Malas" ietvaros.

Ekspedīcijas komanda dokumentē un mēra tūrisma ūdensceļu, apstāšanās vietas, drošas Daugavas HES apiešanas vietas, kā arī 1km attālumā no krasta - kultūrvēsturiskos objektus un tūrisma pakalpojumu sniedzējus Daugavas abos krastos. Par ekspedīcijas gaitu tiks uzņemta videofilma, fotoreportāža un panorāmas attēli. Tās norisei līdzi varēs sekot Facebook lapā un drīzumā arī mājaslapā daugavabasmalas.lv.

Ekspedīcijas rezultātā taps ikvienam pieejama, viegli lietojama, interaktīva karte, ar kuras palīdzību interesenti varēs atkārtot šo maršrutu pa posmiem vai kopumā. Plānots, ka karte tiks publiskota līdz šī gada beigām. Tiks radīta arī unikāla Daugavas ūdens ceļa zīme, kā arī izstrādāts pētījums par normatīvajiem aktiem, kas regulē ūdensmalu labiekārtošanu. Tāpat pēc ekspedīcijas taps hidrotehniķa atzinumi par pašvaldību norādītajām ūdenstūrisma pieturvietām un to marķēšanu.

 Projekts "DaugavAbasMalas" norisinās no 2018. gada jūlija līdz 2019. gada maijam, un tā ietvaros 21 pašvaldībā notiks vairāk kā 30 dažādi Daugavas upes baseina ekonomiskā potenciāla attīstības izpētes pasākumi ar mērķi paplašināt ap Daugavu esošo vietu ekonomisko potenciālu, tūrisma aktivitātes, uzņēmējdarbības attīstību un nodarbinātību. Projektu atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests, finansē - Eiropas Lauksaimniecības Fonds lauku attīstībai.

Biedrības "Publisko un privāto partnerattiecību biedrība "Zied Zeme"" projekts "Daugavas upes baseina ekonomiskā potenciāla attīstība" (DaugavAbasMalas) Nr.18-00-A019.332-000002 tiek īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākumā "Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība". Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests. www.ziedzeme.lv

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top