Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/jaunumi/atrast_otru_latviju_pasaule_nav_iespejams
Drukas datums: 07:06:15 23.07.2018

Atrast otru Latviju pasaulē nav iespējams11.09.2017

Ar atgriešanos bērnības zemē, no kuras izaudzis gleznotāja, dzejnieka un rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa spēcīgais patriotisms, 8. septembra priekšpusdienā sākās no Dieviņa izlūgts rudens saules apspīdēts  pasākums muzejā “Riekstiņi” Neretā. Uz to no Latvijas malu malām bija sabraukuši skolēni – J. Jaunsudrabiņa 140. dzimšanas dienai veltītā konkursa domrakstu rakstītāji un ainavu zīmētāji. Viņu vidū bija arī 15 no 25 Bebru pamatskolas skolēniem, kuri pērn atsaucās aicinājumam domāt un radīt dižā neretieša piemiņai. Tas vizuālās mākslas skolotājas Dz. Sniedzes nopelns – allaž rosināt gleznot un iegūt lielu bērnu atsaucību.

Jānis Jaunsudrabiņš un Latvija ir nedalāmi, nešķirami, neiedomājami viens bez otra. Tāpēc skolēnu jaunradītie darbi kļuvuši par skaistu veltījumu Latvijai, kurā spilgti izpaužas jaunajos cilvēkos ieaudzinātā dzimtenes mīlestība.

“Atrast otru Latviju pasaulē nav iespējams”, rakstījusi viena no konkursa dalībniecēm, un šie vārdi pārtapuši par nosaukumu grāmatai-konkursa labāko darbu izlasei.  Silta, smaržīga, tikko no tipogrāfijas nākusi, tā iegūla godalgoto un atzinības ieguvušo skolēnu rokās. Prieks par to, ka no iesūtītajiem teju četrsimt darbiem šajā izlasē iekļauts 9. klases skolnieces Lindas Saldavas rakstītais un 7. klases skolnieces Madaras Lustes zīmētais darbs. Bebru pamatskolas skolēniem šāda pieredze, iekļūt grāmatas lappusēs, gūta jau iepriekš, piedaloties R. Blaumaņa literārās prēmijas un Latviešu valodas aģentūras rīkotajos konkursos. Mūsu skolas skolēni ar saviem domrakstiem un vizuālās mākslas darbiem ir līdzautori daudzām grāmatām. Tās visas var aplūkot skolas latviešu valodas kabinetā.

 Konkursa rīkotāji – muzeja vadītāja Ilze Līduma un viņas radošā komanda – bija sirsnīgi, mīļi viesu sagaidītāji un uzņēmēji. Padomāts tika par katru ciemiņu, par viņa labsajūtu, pārsteigumu, dāvanām, muzikālo baudījumu un cienastu. “Riekstiņi” pazīstami ar pupiņu balli. Cik labi garšo vārītas pupiņas ar krējumu zem klajas debess un siltu tējas vai balta kefīra krūzi rokā! Patiešām jutāmies gaidīti, jutāmies kā savējie.

 Paldies par patriotisma jūtu raisīšanu! Pateicamies par transportu, kas mums tika sarūpēts nokļūšanai mūsu visu “Mūsmājās”!

Linda Šmite

Dz. Sniedzes foto