faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Ar mobilās lietotnes eVeselībasPunkts palīdzību, zvanot uz ārkārtas tālruni 113, iespējams nodot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta dispečeriem atrašanās vietas koordinātes14.05.2018

Ņemot vērā to, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) dispečeri izsaukumu pieņemšanas brīdī neredz zvanītāja atrašanās vietu, aicinām iedzīvotājus savos tālruņos lejupielādēt un mediķu izsaukšanai izmantot Latvijā izstrādāto mobilo lietotni eVeselībasPunkts. Šī lietotne dod iespēju līdz ar zvanu uz ārkārtas tālruni 113 nosūtīt uz dispečercentru zvanītāja atrašanās vietas datus jeb GPS koordinātes*. Lietotni šobrīd jau lejupielādējuši vairāk nekā 20 000 iedzīvotāji.

Lai mediķu brigādes varētu ātrāk nokļūt pie cietušā, dispečeram ir svarīgi saņemt pēc iespējas precīzāku informāciju par notikuma vietu. Ja negadījums notiek, piemēram, uz šosejas vai vietā, kuru cilvēks nepārzina, zvanot caur lietotni eVeselībasPunkts, dispečers saņems precīzas atrašanās vietas koordinātes. Jāuzsver gan, ka nosūtītie dati ir tikai palīgs atrašanās vietas precizēšanai un neaizstāj sarunu ar dispečeru. Kā rāda NMPD dati, tad 2017.gadā NMPD no eVeselībasPunkts lietotnes pieņēma 212 izsaukumus.

            Atgādinām – uz ārkārtas tālruni 113 jāzvana veselībai vai dzīvībai kritiskās situācijās (piemēram, bezsamaņa, apstājas elpošana vai rodas pēkšņi elpošanas traucējumi, ir gūta smaga trauma, ir spēcīga asiņošana, pēkšņa un dzīvību apraudoša saslimšana – infarkts, insults u.c.).

Ne vienmēr, lai saņemtu medicīnisko palīdzību, ir nepieciešams zvanīt NMPD, tādēļ lietotnē ir iestrādāta iespēja piezvanīt savam ģimenes ārstam vai ārpus viņa darba laika uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

            Lietotnē ir arī “Medpunktu karte”, kurā pēc lietotāja atrašanās vietas ir redzamas tuvākie steidzamās medicīniskās palīdzības punkti un slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kā arī sīkāka informācija par katru tām (sniegtie pakalpojumi, darba laiki, adreses) un kontaktinformācija. Vadoties pēc navigācijas kartes, ir iespēja arī sekot norādēm un nokļūt tuvākajā medicīnas iestādē.

Šī aplikācija ir pieejama iOS un Android viedtālruņu lietotājiem un to bezmaksas iespējams lejupielādēt: Google Play veikalā: http://bit.ly/297SBdc vai Apple Appstore: http://bit.ly/1Cjri5Z.

Informāciju sagatavoja:

Elīna Jurēvica

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta

Galvenā komunikācijas speciāliste

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top