faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Ar dziesmām un dažādām lustēm Koknesē iedegta svētku eglīte10.12.2017

Sudraba un zelta gaismiņās laistās iedegtā lielā svētku egle Kokneses tirgus laukumā. 8. decembra pēcpusdienā pie dižās svētku vēstneses pulcējās gan vismazākie  un nepacietīgākie svētku gaidītāji, gan viņu vecāki un daudzi citi koknesieši. Lielais rūķis, uzrunājot bērnus un pieaugušos, aicināja visiem skaļi piekodināt, lai lietus mitējas līt, bet zemi pārklāj balts un vizošs sniegs. Vai līs sudraba lietiņš vai vizuļos sniegs, svētki atnāks tik un tā! Un par to liecina arī  mūžzaļās meža skaistules, kas ieņēmušas savu goda vietu pilsētu, novadu un pagastu centros.

Lai svētku egle Koknesē visus iepriecinātu ar savu spožumu, Lielais rūķis mudināja bērnus parādīt, kā čaklie rūķi cērt eglīti, kā pārnes to mājās un izgrezno. Mazie ķipari ar savu uzdevumu lieliski tika galā, un visiem kopā saucot: "Dedzi gaiši, dedzi spoži, Ziemassvētku eglīte!", tā iemirdzējās visā savā krāšņumā. Paldies Kokneses Komunālās nodaļas darbīgajiem rūķiem, kuri ik gadu mums sagādā šo svētku prieku. Vokālās studijas "Druvis un Co" bērni un jaunieši ar saviem muzikālajiem priekšnesumiem radīja vēl gaišāku tuvojošos svētku sajūtu. Baudot sirsnīgo gaisotni, klausoties Ziemassvētku dziesmas, visiem labi garšoja gardā kāpostu zupa.

 Bet jau pirms svētku egles iedegšanas, turpat netālu - Kokneses tūrisma centrā valdīja tikpat līksma svētku gaidīšanas noskaņa. Pirmo reizi Kokneses tūrisma centrs rīkoja Ziemassvētku tirdziņu, kurā ar saviem darinājumiem bija sastopami gan labi pazīstami vietējie amatnieki un mājražotāji, gan ciemiņi no tuvākiem novadiem. Izstāžu zāle, kurā pašreiz skatāma Alda Dobenberga jaunā gleznu izstāde, bija pārvērtusies par omulīgu un čalojošu satikšanās vietu skaistu, gardu un veselīgu lietu radītājiem un tiem, kuri tās vēlējās iegādāties. "Te ir brīnišķīga iespēja un plaša izvēle sarūpēt visjaukākās Ziemassvētku dāvaniņas," atzina vairāki tirdziņa apmeklētāji. Daudzi  atkal no jauna vai pirmoreiz gribēja iegādāties Antas Kučeres bioloģiskajā z/s „Janavas” gatavoto dabīgo kosmētiku vai veselīgās zāļu tējas, citi gribēja izmēģināt Gitas Tenisas piedāvātās garšvielas. Labi zināma un iecienīta koknesiešu vidū ir Ģirta Ločmeļa un viņa palīgu radītā produkcija - ogu pulveri un sulas. Arī šajā reizē viņiem pircēju netrūka, tāpat kā tirgotājiem no Aizkraukles „Ak, Gardumi” , kuru bagātīgajā klāstā bija cepumi, piparkūkas un konditorejas izstrādājumi, bet Skrīveru pārtikas kombināta pārstāvji aicināja iegādāties visdažādākos saldumus un konfektes, biškopis Modris Krūmiņš gardu medutiņu, bet Ineta Sproģe savā zemnieku saimniecībā audzētās kaņepes. Dāmas un jaunkundzes labprāt kavējās pie Līgas Kalniņas darinātajām rotaslietām, amatu centra "Mazā Kāpa" ādas izstrādājumiem, Annas Lulles krāsainajiem adījumiem, Annas Reinsones tamborējumiem, Maijas Birznieces adītajiem pirkstaiņiem un bērnu zeķītēm, Martas Utānes gatavotajiem lavandu maisiņiem. Vismīļākās dāvaniņas – tamborētus zaķus un lāčus piedāvāja rokdarbniece Spodra Briede, bet Evita Briņķe no sava rokdarbnieces pūra bija sarūpējusi tamborētas bērnu drēbītes un izšuvumus.

Rosinājums: "Pēc dāvanām uz Ziemassvētku tirdziņu!" ir piepildījies! Arī nākotnē Kokneses tūrisma centrs, gaidot svētkus, laipni aicinās nākt ciemos!

Sarmīte Rode

Anitas Šmites foto

 


Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top