faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Akcijā “Top Latvijas Likteņdārzs. Stāsti par vectēviem” saziedoti 50 045 eiro03.08.2017

Šī gada Latvijas Televīzijas, nodibinājuma “Kokneses fonds” un laikraksta “Latvijas Avīze” ziedojumu akcijā “Top Latvijas Likteņdārzs. Stāsti par vectēviem” no jūnija sākuma līdz 31. jūlijam Likteņdārza darbu turpināšanai tika savākti 50 045 eiro. Likteņdārza īstenotāji saka paldies ikvienam, kurš sniedza savu artavu vai dalījās ar stāstiem par saviem vectēviem!

 Valda Auziņa, “Kokneses fonda” valdes priekšsēdētāja: “Cilvēku atbalsts vēlreiz apliecina, cik nozīmīga Likteņdārza ideja ir daudziem Latvijas iedzīvotājiem un latviešiem visā plašajā pasaulē. Šogad Likteņdārzā plānots vēl daudz darbu un pasākumu – turpināsim daudzfunkcionālās sabiedriskās ēkas, Lielā kalna būvniecības un draugu alejas iebruģēšanas darbus un ar Rotari klubu atbalstu izbūvēsim vienu no amfiteātra tiltiem. Likteņdārza svinīgais atklāšanas pasākums iecerēts Latvijas simtgades svētku ietvaros – nākamajā gadā, taču dārzs arī pēc tam tiks gan rūpīgi kopts, gan attīstīts, lai tas būtu skaista vieta, kur pulcēties gan atceres, gan svētku dienās, kur doties pastaigās ar ģimenēm un ko rādīt mūsu zemes viesiem.”  

 Šogad akcijas laikā pirmo reizi bija iespēja ziedot ar “Mobilly” telefonā. Tradicionāli darbojās ziedojumu tālrunis, un cilvēki izmantoja iespējas ziedot uz norēķinu kontu, PayPal un arī Likteņdārzā uz vietas. Šajā laikā Likteņdārza draugu alejai www.draugiem.lv tika reģistrēti arī 1 318 bruģakmeņi, kas veido ap trīs metrus no ceļa.

 Šovasar ar AS “Latvijas Gāze”, SIA “Lattelecom”, SIA “Samsung Electronics Baltics” un Jaunrades fonda atbalstu tika atklāta pirmā digitālā Likteņdārza ekspozīcija Liktens gāte – to veido 12 simboliskas informatīvas pieturas, kas stāsta par nozīmīgākajiem Latvijas vēstures notikumiem 20. gadsimtā. Pateicoties modernajām tehnoloģijām un digitālajai ekspozīcijai, Likteņdārzs kļuvis vēl draudzīgāks tā apmeklētājiem. Plašākam priekšstatam attiecīgo vēstures notikumus papildina cilvēku dzīvesstāsti, kas iepazīstami mobilajās ierīcēs.

 Nozīmīgu atbalstu sniegusi SIA “Lattelecom”, dāvinot WiFi ierīkošanu Likteņdārza un Liktens gātes ekspozīcijas teritorijā. Šobrīd ikvienam dārza apmeklētājam ir pieejams bezmaksas internets bez datu apjoma ierobežojuma, kas ļaus interaktīvā veidā iepazīt Liktens gātes vēstures un stāstu materiālus.

 Akciju “Top Latvijas Likteņdārzs. Stāsti par vectēviem” atbalstīja arī portāls www.draugiem.lv un radio pieci.lv.

 Aicinām Likteņdārzu atbalstīt arī turpmāk, ziedojot uz „Kokneses fonda” norēķinu kontu (reģistrācijas numurs: 40008092535, konts LV10UNLA0050006878844, AS „SEB banka”) vai izmantojot PayPal mājas lapā www.liktendarzs.lv, kā arī pasūtot bruģakmeni ar savu vārdu, uzvārdu vai bez tā www.draugiem.lv/liktendarzs.  Būsim pateicīgi par ikviena sniegto ieguldījumu darba (talkas, cita veida palīdzība) vai materiālu (zeme, akmeņi) veidā.

 Aicinām uz pasākumiem Likteņdārzā - 5.augustā radošajās darbnīcās „Sajūtu dienā”, 9. septembrī “Ābolu ballē” un 18. novembrī uz saulrieta sagaidīšanu Likteņdārza amfiteātrī.

 Papildu informācija:

Valda Auziņa

Nodibinājuma „Kokneses fonds”

Valdes priekšsēdētāja

+371 29476146, valda.auzina@koknesesfonds.lv

Informācija medijiem:

Sanita Heinsberga, 29660153, atbalsts@koknesesfonds.lv

 Par Likteņdārzu. Likteņdārzs ir unikāls  vides objekts, kas top par ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana Latvijai simtgadē. Tajā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas krāšņumu. Likteņdārzs ir vieta, kur pulcēties, gan atceroties pagātni, gan svinot šodienu, gan domājot par rītdienu. Likteņdārza idejas īstenošanu kopš 2005. gada vada bezpeļņas organizācija „Kokneses fonds”, ko dibinājuši 14 Latvijā un ārpus tās robežām dzīvojoši ievērojami cilvēki un Kokneses pašvaldība.

 

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top