faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

24.marts – Pasaules Tuberkulozes diena13.03.2018

Ik gadu 24.marts tiek atzīmēts kā Pasaules Tuberkulozes diena.

Tuberkuloze ir ārstējama infekcijas slimība, ko izraisa tuberkulozes nūjiņa Mycobacterium tuberculosis. Tuberkuloze visbiežāk skar plaušas, bet var skart arī citas ķermeņa daļas, piemēram, nieres, kaulus, limfmezglus vai smadzenes.

Tuberkulozes nūjiņa apkārtējā vidē izplatās pa gaisu - infekciozam, neārstētam plaušu tuberkulozes slimniekam klepojot, šķaudot un pat runājot vai elpojot.

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad laika posmā no 19. – 27. martam tiek organizētas dažādas aktivitātes gan Rīgā, gan arī citās Latvijas pilsētās sadarbībā ar Rīgas Domes Labklājības departamentu, Latvijas Sarkano Krustu (LSK), biedrību “DIA+LOGS” un “Baltijas HIV asociāciju”, Latvijas Tuberkulozes fondu un Latvijas pašvaldībām.

Atzīmējot Pasaules Tuberkulozes dienu, šogad tiek organizētas gan atvērtās durvju dienas HIV profilakses punktos, gan iespēja saņemt plaušu speciālista konsultāciju un veikt krēpu testu LSK un biedrības “DIA+LOGS” telpās, apmeklēt lekcijas un mobilo plaušu rentgenu. Visas aktivitātes ir bez maksas un pieejamas ikvienam interesantam!

Pielikumā ir pievienots šī gada Pasaules Tuberkulozes dienas bezmaksas aktivitāšu kalendārs.

Lai mazinātu iespēju saslimt ar tuberkulozi:

  • Stiprini savu imunitāti, ievērojot veselīgu dzīvesveidu;
  • Ievēro klepus higiēnu – klepojot aizsedz muti un degunu ar vienreiz lietojamu kabatlakatiņu;
  • Vakcinē savu bērnu pret tuberkulozi -  vakcīna pasargās pret smagām tuberkulozes formām;
  • Regulāri vēdini telpas.

Latvijā tuberkulozi diagnosticē un ārstē par valsts budžeta līdzekļiem.

Pielikumā elektroniski materiāli par tuberkulozi, kā ar to var inficēties, tās simptomiem, ārstēšanu, profilakses pasākumiem u.tml.

Vairāk informācija par tuberkulozi un tās profilaksi ir atrodama SPKC mājas lapā - https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/infekcijas-slimibas/apraksti/tuberkuloze.

NVPT koordinatore Ieva Rusiņa sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top