faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
AptaujaKoknese veselīgāka vide visiem
KNABNodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveideKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaClean rŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsLatvija.lv

Donoru diena Koknesē

26.09.2018 10:00 - 13:00 kur : Kokneses kultūras nams

26. septembrī no pulksten 10 līdz 13 Kokneses kultūras namā Valsts asinsdonoru centra rīkotā donoru diena.

Laipni gaidīti Kokneses novadā dzīvojošie donori!

Saksofonu kvarteta "ATOMOS" koncertprogramma "LATVIEŠI UN VIŅU DRAUGI"

28.09.2018 17:00 kur : Kokneses kultūras nams

Kokneses kultūras namā 28.septembrī pulksten 17.00 Starptautiskajai senioru dienai un Starptautiskajai skolotāju dienai veltīta

Saksofonu kvarteta "ATOMOS" koncertprogramma

"LATVIEŠI UN VIŅU DRAUGI"

Muzicē Arvīds Kazlausks, Aigars Raumanis, Eduards Lācis un mūsējais - Jānis Puķītis.

Ieeja: brīva.

Dzejas diena Iršos25.09.2018

21. septembrī pie Magazinas – Aspazijas vārdiem sakot "Saulainajā stūrītī" skanēja dzeja. Šogad dzejas dienu pasākumos tiek daudzinātas Baltijas valstis. Lietuva un Igaunija gada sākumā – februārī, jau nosvinēja savas 100. dzimšanas dienas. Latvijas dzimšanas diena tiks atzīmēta 18. novembrī. Šiem lielajiem notikumiem par godu Iršu dzejas dienas pasākuma moto bija "Godināsim simtgadnieces – 3 Baltijas valstis".

Dzejas dienas pasākuma mērķis bija deklamēt latviešu dzejnieku dzeju un  iepazīties ar kaimiņvalstu daiļradi. Tāpēc sasveicināšanās notika ar apņemšanos vārdu – labdien- iemācīties igauņu un lietuviešu valodās. Visiem kopā skanēja pārliecinoši.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Jubilārei Inesei Zanderei24.09.2018

Septembris Bebru pamatskolā pagājis dzejnieces Ineses Zanderes zīmē, un kā gan citādi, ja bērni labprāt klausās, lasa un skatās visu, ko radījusi šī gada jubilāre Inese Zandere (1958). Dzejnieces darbi ir vienkāršības un labestības piestrāvoti, humora un nebēdnības pilni – tie uzrunā lielus un mazus, tieši tā, kā nosaukta viņas grāmatu izdevniecība. Ineses Zanderes devums ir teicams mācību saturs, lai to apgūtu ar kompetenču pieeju. Viņas Dieguburti vien rosina lasīt, domāt, deklamēt un rakstīt nevis ar pildspalvu vai datoru, bet ar līmi un dziju, precīzāk, dieguburtiem. Dzejas dienas afiša mums bija dieguburtu papildināta. Ar tiem stundās skolēni mēģināja rakstīt par dzejnieci, tāpat kā Zandere spēlējās ar vārdu atskaņām un priecājās par dzejoļu krājumu neparastajiem nosaukumiem, neaizmirstot, ka zem nebēdnīgajām vārdu spēlēm ir paslēpta ideja. Mēs, lasītāji, nedrīkstam lietot tikai vārdu spēļu sakultās putiņas, zem tām dzejniece paslēpusi kādu nopietnu domu, pat sāpi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Baltu Vienības dienā un Rudens Saulgriežos24.09.2018

Baltu Vienības dienā, 22.septembrī, biedrības "Baltaine" Radošajā mājā gaidījām katru, kurš grib būt kopā un vienoties kopīgā ugunskura iekuršanā, dziedāt un pārrunāt mūsu tautas vēsturi un uzzināt mūsu saknes - kas tie balti un kāpēc mēs svinam šo dienu. Ciemos bija atbraukuši ļaudis no Jaunjelgavas un Lielvārdes. Un mēs paši. 

Paldies visiem par kopīgajām dziesmām! Dzērām karstu tēju un sildījāmies pie ugunskura. Paldies Spodrai Briedei par stāstiem! 

Nākamajā dienā, 23.septembrī, jau varējām teikt - sveiciens RUDENĪ! Rudens Saulgriežu brīdis jau klāt! DIENA un NAKTS ir vienā garumā. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (24)

Ekskursantu rekordliels skaits 2 dienās Radošajā mājā! 24.09.2018

Ir dienas, kad nav neviena... ir pat nedēļas, kad nav neviena ciemiņa, bet te - divās dienās 190 cilvēku, kuri ciemojās Biedrības "Baltaine" Radošajā mājā! 

Rekordliels skaits! 20.septembrī pie mums ciemojās Ulbrokas vidusskolas četras trešās klases, un šī ciemošanās tika sarunāta jau gada sākumā... jau pavasarī! 50 skolēni pie mums, Radošajā mājā, otri 50 - Likteņdārzā! Un tad atkal viņi mainījās! Tai pašā dienā pie mums ciemojās arī 8 Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra 2.- 4.klašu skolēni un visbeidzot - Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 50 piektklasnieki. Šogad sācis darboties projekts "Latvijas skolas soma". Un pateicoties tam, pie mums viesojās gan Ulbrokas, gan Rēzeknes skolēni. Gaidām arī citu skolu skolēnus! 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)

Sporta diena Pērses sākumskolas pirmsskolas grupai ''Pa Laimes Lāča pēdām''21.09.2018

Atsaucoties Latvijas Skolu sporta federācijas aicinājumam piedalīties Eiropas skolu sporta dienas projektā, Pērses sākumskolas pirmsskolas grupa 20.septembrī aktīvi sportoja. Kopā ar bērniem cītīgi līdzdarbojās arī Laimes Lācis (sk.Daiga Andersone) un Pepija Garzeķe (sk.Linda Grigule), aicinot mainīt ikdienas paradumus un būt fiziski aktīviem jebkurā vecumā.

Sekojot Laimes Lāča pēdām pagastā, skaitījām noietos soļus.Tie mums šajā dienā sanāca 1900! Daudz vai maz? Diezgan!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)

Akcijas "Diena bez rindām" ietvaros seniorus aicina konsultēties par E-veselības lietošanu20.09.2018

Piektdien, 21. septembrī, akcijas “Diena bez rindām” ietvaros Nacionālā veselības dienesta Klientu apkalpošanas centrā Rīgā no plkst. 10.00 līdz 16.00 senioriem un citiem interesentiem būs iespēja konsultēties par E-veselības sistēmas pakalpojumu lietošanu un kopā ar konsultantu aizpildīt E-veselībā informāciju par savām kontaktpersonām – piemēram, kaimiņu, dēlu, mazmeitu vai kādu citu tuvinieku – saziņai neatliekamā gadījumā.

 Kontaktpersonu norādīšana nodrošinās, ka gadījumā, ja seniors ir nokļuvis slimnīcā ar zaudētām saziņas spējām, atmiņas zudumu, atrodoties traucētas apziņas vai bezsamaņas stāvoklī, ārstniecības personas varēs operatīvi sazināties ar kādu no kontaktpersonām, lai informētu par pacienta atrašanās vietu, veselības stāvokli vai precizētu informāciju, kas ir svarīga savlaicīgas un pacientam piemērotākās ārstēšanas nodrošināšanai. Piemēram, informāciju par pacienta hroniskajām slimībām, alergēniem, lietotajiem medikamentiem u.c., ja šī informācija nav pieejama E-veselības sistēmā.

printēt Lasīt visu ziņu

Pieredzes apmaiņas brauciens mājražotājiem19.09.2018

3. oktobrī esošie un topošie mājražotāji tiek aicināti uz pieredzes apmaiņas pasākumu Zemgalē. Braucienu atbalsta Kokneses novada dome ar transportu un Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) ar finansējumu lektoriem. Pasākumā piedalās Aizkraukles rajona teritorijas uzņēmēji.

Atkarībā no dalībnieku skaita būs līdzmaksājums no 3 līdz 8 eiro. Dalībnieku skaits 20 cilvēki. Priekšroka tiek dota mājražotājiem, kuri piedalās izstādē Riga Food, atbalsta novada pasākumus un mājražotāji, kuri ir piedalījušies LLKC mācībās mājražotājiem.

printēt Lasīt visu ziņu

8. oktobrī Dailes teātrī starptautiska konference „Latvijas Tautas fronte par neatkarīgu un demokrātisku Latviju. LTF – 30”19.09.2018

Šī gada 8. oktobrī no plkst. 10.30 līdz plkst. 14.00 Dailes teātrī Rīgā norisināsies starptautiska konference „Latvijas Tautas fronte par neatkarīgu un demokrātisku Latviju. LTF – 30”, kam sekos svētku koncerts.

Latvijas Tautas fronte bija Trešās atmodas sākumposmā radīta sabiedriski politiska organizācija ar vairāk nekā 250 000 biedru un vēl lielāku atbalstītāju skaitu gan Latvijā, gan trimdā. Cīņā par demokrātiskas un neatkarīgas valsts atgūšanu ap LTF ar laiku saliedējās gandrīz visi latviešu nacionālās atbrīvošanās idejas piekritēji un grupējumi, kā arī Latvijas etnisko minoritāšu kultūras biedrības.

“Pirms 30 gadiem Latvija bija visvairāk rusificētā, sovjetizētā, kolonizētā un, iespējams, visreakcionārāko Maskavas vietvalžu pārvaldītā republika Baltijā. Te bija iedēstīts un baisi sakuplojis PSRS Baltijas kara apgabala štābs ar milzu armijas kontingentu, Vissavienības militārajām rūpnīcām un kara bāzēm. Tāpēc vienotas, labi organizētas Latvijas Tautas frontes nodibināšanos vienā gadā ar igauņu Tautas fronti “Rahvarinne” un Lietuvas pārbūves kustību “Sajūdis” var dēvēt par Baltijas brīnumu, par latviešu tautas lielāko veiksmi ceļā uz savas valsts atgūšanu,” tā apstākļus pirms LTF dibināšanas raksturo pirmais LTF priekšsēdētājs Dainis Īvāns.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

13. Saeimas vēlēšanas19.09.2018

Aktuāli! Sestdien, 2018. gada 6. oktobrī, notiks 13.Saeimas vēlēšanas.

Vēlēšanu tiesības

Tiesības piedalīties Saeimas vēlēšanās ir visiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu. 

Saeimas vēlēšanās vēlētāji drīkst balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs, bet par dalību vēlēšanās vēlētājam pasē izdara īpašu atzīmi – spiedogu.

Savukārt vēlētājiem, kuru rīcībā ir tikai personas apliecība, bet nav derīgas pases, no 2018. gada 24. septembra līdz 2018. gada 5. oktobrim jāizņem vēlētāja apliecība tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kur izsniegta personas apliecība. Vēlētāja apliecību iespējams saņemt arī citā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, par šo vēlmi rakstiski informējot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi līdz 2018. gada 24. septembrim.

printēt Lasīt visu ziņu

Par pieteikšanos ES projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" LU filiālēs19.09.2018

Latvijas Universitātes Jēkabpils filiāle piedāvā papildināt profesionālo kompetenci kursos - tikai ar 10 % līdzmaksājumu (aptuveni 36 eiro). Pielikumos informācija par ES fondu projektu "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide", un tieši tām mācību programmām, kuras piedāvā Latvijas Universitāte Madonas, Jēkabpils un citās filiālēs. Vairāk: http://www.macibaspieaugusajiem.lv/

Vēl ir brīvas vietas Jēkabpils filiālē dažos kursos, piemēram, "Digitālais mārketings"; "Finanšu datu analīze un pārskatu sagatavošana" un "Projektu izstrāde un plānošana ar Microsoft Office Project".

 Šeit ir pieejami kursu apraksti - VUMC - LU Vadības un uzņēmējdarbības mācību centra lapā: https://www.vumc.lu.lv/zinas/t/43853/

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

FizioFit nometne Koknesē19.09.2018

Koknesē notiks FizioFit nometne. Šī nometne paredzēta gan tiem, kas jau ir FizioFit Cēsis treniņu aktīvi dalībnieki, gan tiem, kas vēlas iepazīties. Tā būs atpūta prātam pie Daugavas ar fiziskām aktivitātēm un izglītojošām un izklaidējošām sarunām. Nometnes pamata programma paredzēta 6. un 7. oktobrī, bet ierašanās būtu ļoti vēlama jau 5. oktobrī, lai iekārtotos, jo sestdienas rīts sāksies agri. Tiem, kas vēlas, būs iespēja palikt pa nakti arī no svētdienas uz pirmdienu. Var atbraukt uz atsevišķu lekciju.

Nometnē iekļauts: 5 treniņi; 4 lekcijas/sarunas/praktiskās nodarbības: - sporta traumas un profilakse (Uldis Sproģis); - cilvēka stāja un anatomija (Uldis Sproģis); - uzturs (Uldis Sproģis); - apzinātības prakse /mindfulness/ – lekcija, praktiskie vingrinājumi un meditācija (vada Ansis Jurģis Stabingis);

printēt Lasīt visu ziņu

Nodarbība, diskusija vecākiem Koknesē

02.10.2018 18:00 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

2.oktobrī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā notiks nodarbība, diskusija vecākiem un visiem interesentiem par 10 soļiem, kas palīdzēs novērst bērnos atkarību veicinošu uzvedību. Vecāku uzmanībai ir liela nozīme bērnu pozitīvu paradumu veidošanā!

Nodarbību vadīs biedrība "Papardes zieds". Nodarbības, diskusijas ir bez maksas un tajās aicināti piedalīties visi interesenti! Nodarbība tiek rīkota projekta nr. 9.2.4.2/16/I/019 "Koknese-veselīgākā vide visiem!" ietvaros.

Rūpējies par savu bērnu paradumiem un izvēlēm jau šodien!

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top