Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Bormaņi, Kokneses pagasts, Kokneses novads, Latvija, LV-5113
56.676292 25.482927

“Vecāku skoliņas” ceturtā nodarbība Kokneses pamatskolā – attīstības centrā

04.03.2020 16:00

2020. gada 4.martā plkst.16.00 Kokneses pamatskola – attīstības centrs, turpinot savstarpējo skolas un vecāku sadarbību, piedāvā visiem skolēnu vecākiem, kā arī interesentiem no Kokneses novada, apmeklēt “Vecāku skoliņas” ceturto nodarbību, kuras laikā būs iespēja tikties ar psihoterapeitu “Pusaudžu resursu centra” klīnisko vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu, lai runātu par bērniem ar speciālām vajadzībām ģimenē un sabiedrībā, kā arī par katrā ģimenē sarežģīto pusaudžu vecumposmu. Pieteikšanās uz “Vecāku skoliņas” nodarbību Kokneses pamatskolā – attīstības centrā zvanot pa tālruni 65129248 vai rakstot e-pastā: kiac_metodiki@inbox.lv

printēt Lasīt visu ziņu

Kursi pedagogiem: „Izglītojamā intelektuālās attīstības psiholoģiski pedagoģiskā novērtēšana (procedūra, rezultāti, to analīze, atgriezeniskā saite, individuālais izglītības programmas apguves plāns, starpinstitūciju sadarbības organizēšana) periodā

19.09.2019 09:30

„Izglītojamā intelektuālās attīstības psiholoģiski pedagoģiskā novērtēšana (procedūra, rezultāti, to analīze, atgriezeniskā saite, individuālais izglītības programmas apguves plāns, starpinstitūciju sadarbības organizēšana) periodā no 7 līdz 12g.v." A(8.st.)

Saskaņots Kokneses novada domē 2017.gada12.maijā Nr.2/2017 

Mērķauditorija – vispārējās izglītības iestāžu pedagogi

Kursu programmas lektores:

Inese Svence , Kokneses pamatskolas – AC speciālais pedagogs

Elīna Ivanāne, Mag.paed., Kokneses pamatskolas – AC speciālais pedagogs

printēt Lasīt visu ziņu

Vides izglītības fonds pirmo reizi rīko jauniešu Vasaras Zaļo skolu

10.08.2017 - 13.08.2017

No 10. līdz 13. augustam Kokneses internātpamatskolā pulcēsies 100 aktīvākie Ekoskolu jaunieši no visas Latvijas.   “Šī ir pirmā reize, kad esam rīkojuši atlasi, lai pulcētu iniciatīvām bagātākos un aktīvākos jauniešus. Vispirms tiksimies Vasaras Zaļajā skolā, pēc tam – programmas turpinājumā Rudens Zaļajā skolā. Mūsu mērķis ir ne vien izglītot jauniešus vides jautājumos, bet arī atbalstīt, motivēt un nostiprināt viņu prasmes rīkoties. Vasaras Zaļā skola vienlaikus ir arī pamats vides aizsardzībā ieinteresētu jauniešu sadarbības un pieredzes apmaiņas tīklam,” stāsta Vasaras Zaļās skolas koordinators Edmunds Cepurītis.

printēt Lasīt visu ziņu

Ekoskolu skolotāji tiekas Kokneses internātpamatskolā

08.08.2017 - 10.08.2017

No 8. līdz 10. augustam Kokneses internātpamatskolā notiek plašs vides izglītības un pieredzes apmaiņas pasākums – Ekoskolu Vasaras forums, kuru organizē Vides izglītības fonds sadarbībā ar Kokneses internātpamatskolu – attīstības centru un Kokneses novada domi, kā arī ar Mežu attīstības fonda finansējumu. Forumā pulcējas 110 koordinatori no Ekoskolām visā Latvijā, lai dalītos pieredzē, iepazītos ar aktualitātēm vides izglītībā un apgūtu, kā sniegt atbalstu jaunajiem vides līderiem. Pasākuma programmā iekļautas informatīvas un praktiskas aktivitātes, kuras vada pieredzējuši vides eksperti un lektori.

Foruma atklāšanā, sveicot Ekoskolu koordinatorus ar viesošanos Koknesē, gūt pozitīvus iespaidus Latvijas sirds vietā, baudīt saulainas dienas mūsu skaistajā un vēsturiskajā novadā, kā arī veiksmīgu un rezultatīvu darba procesu vēlēja Kokneses novada domes priekšsēdētāja vietnieks Māris Reinbergs un Kokneses internātpamatskolas-attīstības centra direktore Dagmāra Isajeva. Forumu atklāja Ekoskolu programmas vadītājs Daniels Trukšāns, kurš sirsnīgi pateicās mūsu novada Ekoskolas - Kokneses internātpamatskolas - attīstības centra kolektīvam, par atsaucību un ieguldīto darbu foruma organizēšanā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)

Drosme draudzēties

21.09.2016

Vasara un saulainais laiks attālinās, bet tas nav šķērslis jaunas draudzības sākumam. 2016.gada 21.septembra pēcpusdienā Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā norisinājās pasākums jauniešiem “Drosme draudzēties”, projekta “Atbalsts jauniešiem Koknesē” ietvaros.

Šajā projekta aktivitātē Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra un Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centra jauniešiem bija iespēja apgūt un redzēt uzvedības modeļus sabiedrībā, uzlabot komunikācijas un saskarsmes prasmes, apgūt praktiskas iemaņas viesu uzņemšanā, kā arī pilnveidot prasmi būt godīgiem un pieņemt pareizos lēmumus dažādās situācijās, nevalstiskās organizācijas „Jauniešu biedrības – Centrs” organizētajās aktivitātēs un nodarbībās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

PoPiela 2016

28.04.2016

28. aprīlī Kokneses internātpamatskolā – attīstības centra skolā norisinājās PoPiela – 2016. Pasākumu droši un pārliecinoši iesāka pirmsskolas grupas, kas ieskandināja zāli ar dziesmu – rotaļu “Pogas”. 5./6.klašu skolēni Mareks un Elvis izpildīja dziesmu “Ziemas prieki”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Nometne „Dabas draugi” Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā

10.08.2015 - 13.08.2015

Vides izglītība ir process, kura laikā tiek veidotas zināšanas, izpratne, attieksmes un prasmes par dabas sociālās vides un cilvēku dzīvesdarbības mijsakarībām. Bērns aktīvā darbībā apgūst pasauli ap sevi, dabu, tās norisēm, lietām, parādībām, uzvedību tajā un attieksmi pret to, tādēļ ir īpaši svarīgi veidot sabiedrības vajadzībām un prasībām atbilstošu katra cilvēka sākotnējo vērtību sistēmu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Bormaņos atklāts pludmales volejbola laukums

05.06.2015

5. jūnijā Kokneses pagasta Bormaņos ar pirmajām pludmales volejbola sacensībām kuplā sportistu un līdzjutēju pulkā atklāja jaunizveidoto pludmales volejbola laukumu. Idejas iniciators laukuma izveidei Bormaņu ciemā teritorijā starp veikalu "MIKI" un Kokneses internātpamatskolu – attīstības centru, ir SIA „Bormaņi” vadītājs Jānis Miezītis. „Bormaņos ir tikpat sportiski jaunieši un vīri labākajos gados kā Iršos, Koknesē vai Bebros. Jau sen lolojām ideju izveidot vietu brīvā laika pavadīšanai. Ar Kokneses novada domes piešķirto finansējumu 1500 eiro un savu ieguldījumu mums ir izdevies iecerētais. Laukuma būvniecībā daudz paveica Dāvis Miezītis un Andris Gailītis, citi SIA „Bormaņi” strādnieki. Vēl turpināsim laukuma teritorijas labiekārtošanu, uzstādīsim soliņus,” teic Jānis Miezītis.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra izlaidums

12.05.2015

12.jūnijā Bormaņos notika Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra izlaidums. Skolu absolvē 11 audzēkņi. Divi no tiem saņēma apliecību par profesionālās pamatizglītības programmas absolvēšanu, pārējie par pamatizglītības programmu. Kopā ar audzēkņiem šo dienu svinēja pedagogi – Vija Kalniņa, Aivars Ļaksa, Lūcija Kudiņa, Mudīte Šutka.

printēt Lasīt visu ziņu

„Esam veseli un stipri...”

25.04.2015

Kokneses internātpamatskolā –attīstības centrā, marta mēnesī, skolēniem bija iespēja piedalīties dažādos pasākumos un aktivitātēs, kas saistīti ar veselīgu dzīvesveidu.

Veselīga uztura pēcpusdienā skolēni minēja mīklas, lika puzles, taustīja noslēpumainos maisiņus, kā arī noteica pēc garšas dažādus dārzeņus un augļus. Kā balvu par dalību aktivitātēs skolēni saņēma veselīgos našķus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Izglītojoša nodarbība „Atkarībām – nē!”

09.04.2015

9. aprīlī Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā notika izglītojoša nodarbība par tēmu „Atkarības”, kuru vadīja Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa nepilngadīgo lietu inspektore Egija Kārkliņa. Inspektore skolēniem atgādināja par smēķēšanas un alkohola negatīvo ietekmi uz organismu, iespējamajiem veselības traucējumiem un riskiem, ko izraisa nikotīns, tabaka, alkohols. Inspektore minēja kaitējumus, kādus nodara smēķēšana, piemēram, katra izsmēķētā cigarete saīsina mūža ilgumu vidēji par 6 līdz 7 minūtēm, smēķētājiem rodas hroniski iekaisumi elpceļos u.c.

printēt Lasīt visu ziņu

Vienmēr atvērti jaunām idejām

11.06.2014

11. jūnijā Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra pedagogi, lai dalītos pieredzē, pulcējās metodiskajā sanāksmē – radošo darbu skatē par tēmu „Mežs”, kurā iepazīstināja ar savām veidotajām didaktiskajām spēlēm, interaktīvajiem mācību materiāliem, dažādām darba formām mācību stundās un alternatīvām audzināšanas nodarbībām.

printēt Lasīt visu ziņu

Sveika vasara, vasariņa!

30.05.2014

Sagaidot vasaru, 30. maijā, Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā notika 2013./2014. mācību gada noslēguma pasākums, kurā piedalījās skolēni, skolotāji, skolas darbinieki un skolēnu vecāki.

Visa gada garumā skolēni ir centīgi mācījušies, kāpuši pa zinību kāpnēm, pilnveidojuši prasmes dažādos interešu izglītības pulciņos, dziedājuši un dejojuši. Pasākums sākās ar projektu nedēļas „Mežā eju, meža teku” noslēguma prezentācijām, kurās bērni, kopā ar skolotājiem, rādīja un stāstīja par padarīto, iepazīto un izpētīto. Turpinājumā visi tika aicināti noskatīties veltījuma koncertu kā pateicību vecākiem un skolotājiem. Koncertā uzstājās gan pirmsskolas grupas audzēkņi, gan līnijdejotāji un Popielas konkursa uzvarētāji, gan skolas ansamblis.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

„Vasara bez asarām” - atgādināsim bērniem par drošību vasarā!

21.05.2014

Tuvojas vasara – laiks, kad bērni dodas trīs mēnešus garās brīvdienās. Tādēļ svarīgi ir atkārtot un iemācīt bērniem lietas, kas jāzina, lai brīvlaiku varētu pavadīt droši.

21. maijā Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā tika rīkota izglītojoša nodarbība par drošību – uz ūdens, uz ceļa, ar elektrību un citām ar drošību saistītām situācijām, to vadīja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa nepilngadīgo lietu inspektore Egija Kārkliņa. Lai spētu izvairīties no nelaimes gadījumiem un zinātu kā rīkoties, ja pašam vai apkārtējiem draud briesmas, inspektore ar skolēniem pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar atpūtu pie ūdens, kā arī ugunsdrošības un elektrodrošības noteikumu ievērošanu. Svarīgi ir atcerēties, kādos gadījumus un kur meklēt palīdzību – pie pieaugušajiem, vai zvanot uz valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, pa tālruni 112. Katram bērnam, dodoties brīvdienās, svarīgi atcerēties, ka ikvienā situācijā ir jāizvērtē riski un jārīkojas droši.

printēt Lasīt visu ziņu

Zvans aicina uz pēdējo mācību stundu

16.05.2014

Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā 16. maijā pēdējais skolas zvans skanēja devītās un vienpadsmitās – arodklases skolēniem. Skolas - centra administrācija, skolotāji un skolas biedri sveica audzēkņus un ar laba vēlējumiem iezvanīja pēdējo mācību stundu.

Devītās klases audzēkņiem ir sācies laiks

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Latvijas dzelzceļa Drošības stunda

26.03.2014

Dzelzceļš ir viens no drošākajiem transporta veidiem, tomēr cilvēku vieglprātības vai neuzmanīgas rīcības dēļ notiek negadījumi, kuros cieš ne tikai paši negadījuma izraisītāji, bet arī citi cilvēki.

Lai izvairītos no neuzmanības vai vieglprātības izraisītajiem negadījumiem, Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā viesojās Latvijas dzelzceļa pārstāvji, īpašajā Drošības stundā, kurā apmācīja skolēnus kā pareizi un droši uzvesties dzelzceļa tuvumā un vilcienā. Bērniem bija iespēja ar konkursu un multfilmu palīdzību uzzināt kā pareizi šķērsot dzelzceļu, uzvesties uz perona vai vilcienā, kā arī daudz interesanta par dzelzceļu un vilcieniem.

Paldies Latvijas dzelzceļa pārstāvjiem par interesanto Drošības stundu!

Metodiskais dienests

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Humānā pedagoģija skolotāja darbā

03.01.2014

„Lai dāvātu bērnam zināšanu dzirksti, skolotājam sevī jāuzņem gaismas jūra” /Š. Amonašvili/

Humānā pedagoģija nav iemīta taka, pa kuru atliek vien cienīgi soļot. Katram jāatklāj sava taciņa, katram tajā jāievirza sava radošā enerģija to problēmu risināšanā, kuras akcentē humānā pedagoģija. Humānā pedagoģija ir mīlestības, prieka un izpalīdzības, savstarpēju rūpju, kopēju panākumu pedagoģija, kas veido spēcīgu, laimīgu un veselīgu personību.

printēt Lasīt visu ziņu

Izstāde Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā

13.12.2013 - 06.01.2014

Kokneses internātpamatskola – attīstības centrs aicina Kokneses novada iedzīvotājus apmeklēt Elitas Ābeles meditatīvo zīmējumu izstādi „Eņģeļa pieskāriens”. Izstāde līdz 6. janvārim būs apskatāma Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā no plkst. 9.00 līdz 15.00.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses internātpamatskola – attīstības centrs svin Latvijas Republikas 95. dzimšanas dienu

14.11.2013

...Uz zemeslodes, zem saules mūs trīsarpus miljardu. Tajos latviešu pusotra miljona tikai. Tas ir kā pusotra piliena jūrā. Kāda var būt pusotra piliena dziesma par sauli? Un tomēr − uz zemeslodes, zem saules ir tāda tauta – latvieši... /Māris Čaklais/

Š. g. 14. novembrī Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā notika LR 95. dzimšanas dienai veltīts svinīgs pasākums, kurā piedalījās skolas – centra skolēni, viņu vecāki, skolotāji, darbinieki un Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Lāčplēša diena Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā

11.11.2013

Ir tikai viena LATVIJA, un citas nav nekur. Tā nāk no senču zemes dzīlēm un debesīm, kas kopā tur.. (A.Eglītis)

11. novembris īpaša diena – Lāčplēša diena, kad pieminam Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus. Arī mēs Kokneses internātpamatskolā attīstības – centrā par godu varoņiem visas dienas garumā veidojām Latvijas kontūru no dažādiem dabas materiāliem. Klašu grupas jau laicīgi bija savākušas sūnas, zarus, čiekurus, lapas, kas šajā dienā piepildīja mūsu Dzimtenes atveidoto kontūru.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā seminārs Humānajā pedagoģijā

27.09.2013

Humānā pedagoģija ir pedagoģija, kas veido CILVĒKU, tā garīgo pusi – dvēseli, tādēļ īstenojot tās idejas ir jāpārvar šķēršļi, kas rodas gan ārējā, gan iekšējā pasaulē. Skola ir kāpnes uz cilvēka garīgumu. Tām ir 30 pakāpieni, bet visaugstākais pakāpiens – mīlestība, savukārt, skolotājs – gaismas nesējs, kas palīdz skolēnam uzkāpt pa kāpnēm un nonākt uz visaugstākā pakāpiena.

27. septembrī Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā notika seminārs „Ievads Humānajā pedagoģijā”, ko vadīja Humānās pedagoģijas asociācijas valdes priekšsēdētāja Irmīne Pogrebņaka. Seminārā pedagogi iepazinās ar Humānās pedagoģijas būtību, principiem, likumiem un apgūšanas ceļiem.

I.Pogrebņaka semināra dalībniekus iepazīstināja ar interesantiem dažādu izglītības jēdzienu skaidrojumiem un dalījās pieredzē par stundu vadīšanu.

Mācību stunda – skolēna dzīves akumulators, skolēni tajā izdzīvo savu dzīvi, līdz ar to konkrētajai mācību stundai ir jābūt vienreizējai un neatkārtojamai. Katrā stundā jābūt arī audzināšanas mirklim, lai skolēnam būtu iespēja visu uztvertu caur sevi un savām sajūtām. Sakām lielu paldies Irmīnei Pogrebņakai par interesanto semināru, kā arī skolas – centra pedagogiem par atsaucību!

Kokneses internātpamatskolas –

attīstības centra metodiķe

Anete Lasmane

„Humānās pedagoģijas ceļš ir grūts, jo rūpes par vienu Bērnu ir rūpes par cilvēci kopumā, rūpes par garīgi – tikumisko cilvēces esamības sākumu” /Š. Amonašvili/

printēt Lasīt visu ziņu

Zinību diena Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā

03.09.2013

Pamazām kokos lapas sāk zaudēt savu vasarīgo sulīgumu, zaļā krāsa lēnām pārtop dzeltenā vai sarkanīgā tonī. Kaut kur iztālēm vēsais rudens vējš traucas pāri koku galotnēm, paķerot sev paspārnē putnus. Klāt rudens, klāt jaunais mācību gads – skolā aicinoši sāk skanēt zvans.

Kā bišu spietā lieli un mazi skolēni, rokās cieši turot rudenīgo puķu pušķus, ierodas Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā, kur tos laipni sagaida skolotāji un skolas darbinieki. Skolā – centrā šogad mācības uzsāk 114 skolēni 11 dažādās izglītības programmās. Mazos pirmās klases ķiparus šajā dienā pavada 9. klases skolēni, lai kopīgi iezvanītu jauno mācību gadu. Pedagogu kolektīvam šajā mācību gadā pievienojas četri kolēģi – Imants Ungurs, Vija Popoviča, Anete Lasmane, Ilze Garkakle.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Konference „Mācīt mūsdienīgi – inovācijas izglītības procesā”

08.05.2013

2013. gada 8. maijā Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā pulcējās speciālo un vispārējās izglītības iestāžu pedagogi no visas Latvijas uz Zemgales novada skolotāju konferenci „Mācīt mūsdienīgi – inovācijas izglītības procesā”.

Pedagoģijas doktore E. Krastiņa konferences dalībniekus iepazīstināja ar inovāciju nozīmību kvalitatīva izglītības procesa nodrošināšanā. VISC projekta „Izglītojamo ar funkcionāliem traucējumiem atbalsta sistēmas izveide” eksperte, pedagoģijas maģistre A. Krauce dalījās pieredzē par planšetdatoru izmantošanu mūsdienīgā mācību procesā. Ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību un interaktīvām metodēm iespējams padarīt mācīšanas un mācīšanās procesu interesantāku un efektīvāku. Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra skolotāja L. Kraukle stāstīja par eTwinning projektiem un to izmantošanu mācību stundā. Kolektīvās inteliģences Izpētes centra dibinātājs un pētnieks M. Jansons iepazīstināja ar spēles izglītojošo funkciju realizējot inovatīvu mācīšanu un mācīšanos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Pēcpusdiena atpūtas kompleksā Mežezers

28.01.2013

Un atkal zemi pārklājis sniegs, tik balts un liegs, bet atkusni nomainījis aukstums. Šīs pārmaiņas ziemas mīļotājiem ir tīrā bauda. Tā vien pārņem vēlme paņemt slēpes, un laisties no kalna lejā un izbaudīt ziemas piedāvātos priekus.

Tā arī Kokneses speciālās internātpamatskolas - attīstības centra arodklases audzēkņi, un internāta skolotāja, kādā jaukā pēcpusdienā devās ceļā baudīt ziemas skaistos dabas skatus un aktivitātes uz Pļaviņu novada atpūtas bāzi Mežezers.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Ziemassvētku pasaka

20.12.2012

20. decembrī pie svētku egles bija sapulcējušies Kokneses speciālās internātpamatskolas – attīstības centra skolēni, skolotāji, darbinieki un vecāki, lai sagaidītu Ziemassvētkus. Par brīnumiem un pārsteigumiem Ziemassvētkos parūpējās Pasaku meitiņa kopā ar saviem draugiem Mikiju, Lauvu un Lāci Muzikantu, kuri bija devušies pastaigā pa piesnigušo mežu. Pasaku mežā viņi sastapa sidraba mēnestiņu, sešus mazus bundziniekus, rūķus, lāčus, zaķus un citus meža zvērus, kuri, gaidot svētkus, dziedāja, skaitīja dzejoļus un dejoja.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (20)

Ziemassvētku noskaņas Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā

14.12.2012

Tuvojoties Ziemassvētkiem, Kokneses speciālā internātpamatskola – attīstības centrs sveic skolēnus, vecākus un viesus saposies svētku rotā.

Esam projektu Ekoskola un Mammadaba dalībnieki, tāpēc šogad rotājumi svētkiem gatavoti no dabai un videi draudzīgiem materiāliem.

Kokneses speciālās internātpamatskolas – attīstības centra darbinieku kolektīvs sveic Kokneses novada iedzīvotājus ar balto Ziemassvētku tuvošanos!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Mēs esam daļa no Latvijas!

14.11.2012

Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā šonedēļ tika svinēti Latvijas valsts svētki. Tika degtas sveces, pateikts „silts ” vārds un izdziedāta skanīga dziesma. 14. novembrī mēs svinējām Latvijas Republikas 94. gadadienu. Šī diena skolā – centrā bija īpaša. Katrs skolas darbinieks un skolēns sev pie krūtīm piesprauda sarkanbaltsarkano lentīti, kas apliecināja viņa piederību Latvijas valstij, tas visu mūsu saimi satuvināja vēl tuvāk. Skolas – centra foajē iededzām sarkanbaltsarkanās sveces. Svētku koncertu atklājām ar Valts himnu un skolas – centra himnu. Šo mirkli mēs piepildījām ar skaistiem vārdiem un mūzikas skaņām. Bija iespēja noskatīties izveidotu īsfilmu „Mēs esam Latvija”, kura ļāva mums atcerēties, ko esam kopīgi paveikuši šajos trīs mēnešos. Ar skaistu ziedu teicām PALDIES skolotājiem un skolas – centra darbiniekiem par ieguldīto darbu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Novembris - dvēseļu laiks

12.11.2012

Vēlais rudens – novembris – pats tumšākais laiks. Arī pārdomu laiks. Biežāk gribas aizdegt sveces – mūžīgos enerģijas avotus. Lai cik maza liesmiņa, bet izstaro siltu gaismu. Tās gaisma nes mieru sirdij, piesaista labas domas, aizvilina atmiņās un palīdz noticēt jaunu cerību piepildījumam.

Novembris – dvēseļu laiks, kad dedzam svecītes tuvinieku atdusas vietās un sveču gaismas logos ir 11. un 18. novembra vakaros. Tur atspīd mūsu brīvība, neatkarība, patstāvība un cerība nākotnei! Arī mūsu skolas – centra pagalmā 12. novembra vakarā tika iedegtas skolēnu un darbinieku sarkani baltās svecītes piemiņai varoņiem, kas cīnījās par Latvijas brīvību un saņemot Lāčplēša kara ordeni ar lepnumu teica – „Gods kalpot Latvijai” .

Iededzot sveces mēs novēlējam arī gaišumu savai dzīvei, skumjas un bezcerīgas domas raidot projām. Vajag ticēt, cerēt un vienkārši – mīlēt dzīvi un šo zemi Latviju!

Kokneses speciālās internātpamatskolas –

attīstības centra vēstures skolotāja

Dace Ūdre

printēt Lasīt visu ziņu

Ražas svētki Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā

08.11.2012

Kad dzelteno lapu paklājs sedz zemi, koku zari paliek kailāki, dārzeņi sagūluši noliktavās, ābelēs vējš šūpo kādu palikušo ābolu, tad mūsu skolā svin „Ražas svētkus”.

Skolas foajē varēja aplūkot augļu un dārzeņu izstādi, kurā varēja redzēt kartupeļu spēkavīru, adatainos ežus, ķirbju un ābolu rūķīšus, kabaču saimnieci, airētājus kabaču laivā, tārpiņus no ķirbjiem, burkānu un kastaņu krelles.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Kursi Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā

31.10.2012 - 02.11.2012

Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā no 2102. gada 31. oktobra līdz 2. novembrim notika kursi „Jaunākās tendences logopēdiskās korekcijas darbā”, kurus vadīja lektores no Krievijas Federācijas - medicīnas zinātņu kandidāte, ārste – psihiatre Svetlana Beņilova un docente, pedagoģijas zinātņu kandidāte, logopēde Natālija Košeļeva.

Kursos tika aicināti piedalīties logopēdi, pedagoģiski medicīnisko komisiju speciālisti un citi interesenti, lai papildinātu zināšanas par jaunākajiem pētījumiem un tendencēm logopēdiskās korekcijas organizēšanā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Zinību diena Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā

03.09.2012

Skolas sirdspuksti ir skolēni, bet skolas stiprums – skolotājs. Ja skola ir lukturis, kas dāvā gaismu – tad skolotājs ir šī luktura liesmiņa. Ja skola ir burvju dzēriens, kas dod spēku, tad skolotājs ir šī dzēriena biķeris. Ja skola ir templis, kas sniedz mieru, tad skolotājs ir šī tempļa kolonnas. Tik ilgi būs pasaule šī, cik ilgi būs skola, un skolas dvēsele – skolotājs. 2012. gada 3. septembrī Kokneses speciālās internātpamatskolas – attīstības centra durvis vērās jauna mācību gada sākumam. Skolas - centra direktore Dagmāra Isajeva, Zinību dienas svinīgajā pasākumā, sveica skolēnus, skolēnu vecākus un skolas darbiniekus ar jaunā 2012./2013. mācību gada uzsākšanu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Mācību gada noslēgums Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā

31.05.2012

31. maijā Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā notika 2011./2012. mācību gada noslēguma pasākums, kurā piedalījās skolēni, skolotāji, skolas darbinieki un skolēnu vecāki. Direktore D. Isajeva un direktores vietniece izglītības jomā S. Baltcere apbalvoja labākos skolas audzēkņus par labām un teicamām sekmēm mācībās un aktīvu līdzdalību skolas un ārpusskolas pasākumos, kā arī izteica pateicību skolotājiem un darbiniekiem par labi paveiktajiem darbiem mācību gada laikā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Zvans aicina uz pēdējo mācību stundu

31.05.2012

Kokneses speciālajā internātpamatskolā– attīstības centrā 31. maijā pēdējais skolas zvans skanēja devītās, vienpadsmitās - arodklases un divpadsmitās „C” klases audzēkņiem. Skolas administrācija, skolotāji un skolas biedri sveica absolventus un ar laba vēlējumiem iezvanīja pēdējo mācību stundu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Projektu nedēļa „Līgo svētku un Jāņu tradīcijas”

28.05.2012 - 31.05.2012

No 28. – 31. maijam Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā norisinājās projektu nedēļa, kuras tēma bija „Līgo svētku un Jāņu tradīcijas”. Projekta nedēļas laikā skolotāju vadībā skolēni iepazinās ar latviešu tautas tradīcijām, pina vainagus, mācījās rotaļas un tautas dziesmas. Ar paveikto un apgūto varēja iepazīties noslēguma prezentācijās pie ugunskura skolas pagalmā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Konference „Riti raiti valodiņa” Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā

08.05.2012

Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā 2012. gada 8. maijā ESF projekta „Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālā riska mazināšanai un integrācijai izglītībā Bebru internātvidusskolā, Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā un I. Gaiša Kokneses vidusskolā” ietvaros notika Zemgales novada speciālās izglītības skolotāju konference „Radoša pieeja mācību procesa un audzināšanas darba nodrošināšanā izglītojamajiem ar īpašām vajadzībām. Riti raiti valodiņa”, lai pilnveidotu pedagogu profesionālo kompetenci un popularizētu pieredzi latviešu valodas mācīšanā skolēniem ar speciālām vajadzībām.

printēt Lasīt visu ziņu

Dr. Robina Pauka (Robin Pauc) seminārs Koknesē

02.05.2012 - 03.05.2012

2012. gada 2. un 3. maijā Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā viesojās doktors Robins Pauks no Lielbritānija – speciālists bērnu neiroloģijā ar 30 gadu pieredzi, vairāku grāmatu par mācīšanas traucējumiem autors, Tinsley House Clinic dibinātājs un vadītājs. Robins Pauks nodarbojas ar bērniem, kuriem diagnosticēta disleksija, dispraksija, mācīšanās traucējumi, uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms, Tourette sindroms ārstēšanu un šo traucējumu pētniecību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Amatnieks 2012

26.04.2012

Cilvēka mūžs bez darba nav iedomājams. Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā 2012.gada 26. aprīlī ar skaistu, amatniekiem veltītu pasākumu „AMATNIEKS 2012” noslēdzās metodiskās komisijas „Cilvēks un sabiedrība” aktivitāšu mēnesis.

Aprīļa sākumā darbnīcā „Pie Lieldienu zaķa” sociālo zinību skolotāja Daina Logina skolēniem mācīja, kā pagatavot skaistus un gaumīgus Lieldienu dekorus. Skolēniem bija iespēja piedalīties a/s Balticovo rīkotajā Lieldienu zīmējumu konkursā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Paštēla veidošana skolas vidē

14.03.2012

Mūsdienās svarīgi apzināties paštēla nozīmi skolas vidē. Nenovērtējams ir ikviena pedagoga un darbinieka ieguldījums skolas koptēla veidošanā un attīstībā. Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā 14. martā notika kursi „Paštēla veidošana skolas vidē”, kurus vadīja sociālo zinātņu doktora zinātniskā grāda pretendente, stiliste – vizāžiste Kristīne Beinaroviča.

printēt Lasīt visu ziņu

Vecāku diena 2012

09.03.2012

2012. gada 9. martā Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā notika vecāku diena. Tās laikā vecākiem bija iespēja aplūkot bērnu darbu izstādi un noskatīties koncertu. Koncertā skolēni dziedāja, dejoja un skaitīja dzejoļus, lai iepriecinātu vecākus un parādītu savas prasmes.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Masku balle – karnevāls „AUGLIS SKOLAI”

29.02.2012

2012.gada 29.februārī Kokneses speciālās internātpamatskolas – attīstības centra 1.- 9. klašu skolēni piedalījās Masku ballē – karnevālā „AUGLIS SKOLAI”. Pasākums tika organizēts Eiropas programmas „Augļi skolai” ietvaros un tā uzdevumi bija iepazīstināt skolēnus ar veselīgo augļu un dārzeņu nozīmi skolēna ikdienas ēdienkartē, veicināt sadarbības prasmes un audzināt cieņu pret darbu.

printēt Lasīt visu ziņu

1. septembris Kokneses speciālajā internātpamatskolā - attīstības centrā

01.09.2011

2011. gada 1. septembrī Kokneses speciālās internātpamatskolas – attīstības centra durvis vērās jauna mācību gada sākumam. Gaišas, izremontētas un labiekārtotas skolas telpas sagaidīja savus audzēkņus.

Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā 1. septembra svinīgajā pasākumā piedalījās Kokneses novada domes izpilddirektors Jāzeps Baltmanis. Skolas direktore D. Isajeva un novada domes pārstāvis sveica skolēnus, skolēnu vecākus un skolas darbiniekus ar jaunā mācību gada uzsākšanu.

Jaunajā 2011./2012. mācību gadā savas skolas gaitas skolā – centrā uzsāka četri pirmās klases un četri pirmsskolas grupas audzēkņi. Mazos ķiparus šajā tik nozīmīgajā dienā ievadīja 9. klases skolēni. Pirmklasniekus mīļi sagaidīja un skolas dzīvē ievadīja audzinātājas Gunta Grieķere, Ligita Muižniece un Valentīna Supe.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

6. Zemgales novada speciālās izglītības skolotāju konference „Dzīves prasmes – iespējas un realitāte skolā” Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā

11.05.2011

Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā 2011. gada 11. maijā notika 6. Zemgales novada speciālās izglītības skolotāju konference „Dzīves prasmes – iespējas un realitāte skolā”. Konferences mērķis - pilnveidot pedagogu profesionālo kompetenci un popularizēt pieredzi sociālo prasmju veidošanā skolēniem ar speciālām vajadzībām.

Piedalīties konferencē tika aicināti speciālo skolu pedagogi un vispārizglītojošo skolu pedagogi, kuri strādā ar skolēniem ar speciālām vajadzībām.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

POPIELA – 2011

02.03.2011

Ar lielu aizrautību un patstāvību Kokneses speciālās internātpamatskolas – attīstības centra audzēkņi gatavojās tradicionālajam pasākumam POPIELA – 2011, kas notika 2. martā. Pasākumā piedalījās visu klašu skolēni gan grupas, gan ar individuāliem priekšnesumiem. Tika meklēti dažādi skatuves tērpi un mūzikas instrumenti. Vecāko klašu meitenes deju soļus apguva ik uz soļa, izmantojot katru brīvu brīdi gan starpbrīžos, gan pēcpusdienā brīvbrīžos.

Priekšnesumos uzstājās tādi Latvijā slaveni skatuves mākslinieki kā Lauris Reiniks ar dziesmu „Dejo vēl”, duets Aina Poiša un Māris Sloka no televīzijas šova „Dziedi ar zvaigzni” ar „Nepareizo dziesmu”. Skatītājus priecēja jautrie pavāri no kinofilmas „Vella kalpi” ar R.Paula dziesmu „Jautrie pavāri”.

printēt Lasīt visu ziņu

Dati sagatavoti sadarbībā ar uzziņu portālu www.viss.lv Kokneses pamatskola - attīstības centrs
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top