Žetona vakarā atklāj "Vetsaidas stāstu" 11.03.2020

21.februārī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā uz tradicionālo Žetona vakaru pulcējās 12. klases skolēni, viņu vecāki, tuvākie, skolotāji un draugi. Šogad šis pasākums bija īpaši nozīmīgs, jo tas notika skolas atjaunotājā aktu zālē, kuras gaišie krāsu toņu, neparasti plašas skatuves projekts, spoguļu siena, kā arī daudzveidīgs un kvalitatīvs skatuves un zāles apgaismojums radīja svinīguma sajūtu. Vakara sākumā skolēni veltīja sirsnīgus video sveicienus saviem vecākiem, pateicoties par mīlestību un gādību, kā arī atceroties visjaukākos vai smieklīgākos atgadījumus no savas bērnības. Video uzņēmumos audzēkņi pateicās arī katram skolotājam par iegūtajām zināšanām, interesantajām stundām un pašaizliedzīgo darbu, kā arī minēja skolotāju "leģendāros izteicienus".

Zāli piepildīja "Bohēmijas rapsodijas" spēcīgās skaņas 12.klases skolēnu izpildījumā ar lielisko un harmonisko Elīnas Ancānes un Beātes Taškānes solo dziedājumu Kristīnes Teicānes liriskā klavieru pavadījumā.

Skolas direktors Māris Reinbergs, pasniedzot skolas žetona gredzenus, savā uzrunā mudināja šī gada 29 abiturientus ticēt sev, atrast un īstenot mērķus un piepildīt savus sapņus. Izcili un teicami sasniegumi mācību darbā, piedalīšanās un godalgoto vietu iegūšana starpnovadu un valsts mēroga mācību priekšmetu olimpiādēs un sporta sacensībās, aktīva iesaistīšanās ārpusskolas pasākumu organizēšanā tika novērtēta ar skolas Goda nozīmes piešķiršanu 4 audzēkņiem: Denisam Akulam, Baibai Zvilnai, Ancei Jankovičai un Agatei Mežmalei. Skolas Goda nozīme tika pasniegta arī informātikas skolotājai Lolitai Kalniņai.

Klases audzinātāja Alla Tarasova savā apsveikuma runā uzsvēra būtisku savas patiesas rīcības, attieksmes pret apkārtējiem un pašvērtējuma nozīmi.

11.klašu audzēkņi jautri un atraktīvi sveica abiturientus, novadot improvizēto sporta stundu, savukārt pagājušā gada absolventi novēlēja veiksmi eksāmenu sesijā.

"Nav stāsta skumjāka ar mīlas metu. Kā stāsts par Romeo un Džuljetu". Šie Viljama Šekspīra vārdi ir zināmi ikvienam... 12.klases skolēnus iedvesmoja leģendārais mīlas stāsts, kura darbība šoreiz norisinājās Ņujorkā pagājušā gadsimta 50.gados un tika attēlota Holivudas mūziklā “Vestsaidas stāsts”. Skolēni ar aizrautību, milzīgu pašatdevi un degsmi uzsāka šīs izrādes iestudēšanu, piepildot to ar vairākām pāru un solo dejām. Laikmeta stils, neatkārtojamā filmas gaisotne, fantastiskā Leonarda Bernsteina mūzika, horeogrāfija un tērpi, liriskas galveno varoņu attiecības, dramatiska Monteki un Kapuleti ģimeņu pretimstāvēšana lika vairākkārt visiem kopā pārskatīt filmas fragmentus.

Neskaitāmu mēģinājumu laikā atklājās un pilnveidojās skolēnu aktiermākslas talanti – Otto Bērziņa (Riff) un Kārļa Freimaņa (Bernardo) - ielu bandu vadoņu un ienaidnieku lomās; Alda Sproģa (Chino) – Bernardo labākā drauga lomā. Mareks Koļesņikovs (Diesel) un Mareks Kazakovs (Action); Ivo Igaunis (Snow Boy), Matīss Šumskis (A-Rab) un Matīss Krists Zaļais (Baby John); Nauris Seliverstovs un Emīls Graubiņš, Rainers Dubašinskis, Matīss Petjukēvičs un Aivis Stasjonoks ar aizrautību attēloja "Reaktīvo" un "Haizivju" bandu savstarpējās attiecības.

Galvenajās lomās iejutās un lieliski tēloja Kristīne Teicāne (Maria) un Mikus Gabranovs (Tony). Liriskas, draiskas, asas un trakulīgas spēja būt savās lomās Ance Jankoviča (Consuelo) un Baiba Zvilna (Anita), Egija Šķerberga (Rozalia), Agate Mežmale (Graziella) un Lana Priļepiševa (Velma). Kate Beāte Baltiņa, Līga Kriškāne un Laura Nikotiņa dejoja romantiskas un ritmiskas mūzikas pavadībā. Īstu "puicisku" tēlu izveidoja un atraisījās allaž klusa un kautrīga Laura Putniņa. Neaizmirstamu policista, leitnanta Šrenka tēlu, ar lielisku improvizācijas mākslu izveidoja Kalvis Grudulis. Pierasti nopietns, atbildīgs un nosvērts Deniss Akula aptiekāra Doka lomā pārsteidza skatītājus ar savu negaidītu sniegumu.

Īpašu noskaņojumu radīja pašu skolēnu iestudētās dejas: vairākas liriskas un draiskais rokenrols, gotiskā zēnu deja "Ameno", zēnu iestudētā kautiņa aina Bēthovena 5.simfonijas mūzikas fonā un, protams, neaizmirstamās Mareka Kazakova un Agates Mežmales, Kristīnes Teicānes un Mikus Gabranova solo dejas.

Pateicoties Haralda Cibuļska pašaizliedzībai, milzīgam darbam un teicamām datorprasmēm, tika izveidotas pasākuma video filmas, foto sesijas un bērnības attēlu kolāžas, kā arī apgūtas un pielietotas skatuves apgaismes un skaņas iekārtas, attēlu un video projicēšanas tehnoloģijas, kas sniedza katrai lugas ainai īpašu nokrāsu.

Skolēni izteica pateicību Kokneses novada domes priekšsēdētājam Dainim Vingrim un skolas direktoram Mārim Reinbergam par skolas atjaunoto aktu zāli, skolotājām Dacei Skopānei, Sandrai Māliņai un Inesei Vancānei, kā arī Druvim Andriksonam par palīdzību izrādes tapšanā; tehniskajam darbiniekam Dzintaram Miglānam – par tehnisko atbalstu. Īpaši silti pateicības vārdi tika veltīti klases audzinātājai Allai Tarasovai.

Daudzas stundas pagāja mēģinājumos ar lielu atbildības sajūtu un cieņu izturoties pret iestudējuma un vakara veidošanu. Kopības sajūta, draudzīgs atbalsts, aizrautība un iedrošināšana, pašaizliedzīgs darbs un neskaitāmie deju mēģinājumi, teksta apgūšana un sava tēla izpratne, improvizēšana un slēpto talantu atklāšana, uzdrīkstēšanās un ļaušanās izaicinājumam saliedēja klases kolektīvu, ļaujot izveidot neaizmirstamu un emocionālu izrādi.

Jau pavisam drīz pienāks atbildīgs laiks, kurā audzēkņiem nāksies ne tikai kārtot centralizētos eksāmenus, pierādot savas spējas un iegūtās zināšanas, bet arī izdarīt nopietnu savas turpmākās nākotnes izvēli.

Taču šis spraigais, emocijām un pārdzīvojumiem piepildītais mirklis vienmēr atsauks skolēnu atmiņā skaistos un neaizmirstamos skolas gadus, kurā beidzās viņu bērnība…

Alla Tarasova,

12. klases audzinātāja

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top