faceboktwitter
lapas galva
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoVikingu lielaiva NamesisVelonomaLikteņdārzsKokneses pilsdrupasClean r

PII „Bitīte” bērnu vecāku labie darbi07.06.2017

Bebru pagasta pirmsskolas izglītības iestādē ,,Bitīte” pavasaris atnācis ar lielu darba prieku. Iestādes padomes sēdē tika nolemts par vecāku talkām iestādes labiekārtošanā. Vecāku talkas organizēja padomes priekšsēdētāja Daiga Andersone sadarbībā ar iestādes vadītāju Ilonu Vītolu. Kopīgi ar iestādes administrāciju tika izveidoti darba objekti, vecāki paši varēja izvēlēties sev vēlamo laiku darba veikšanai. Pirmā talka notika 24. aprīlī, kuru vairāk atbalstīja vecāki no 2. un 4.grupas. Šajā dienā tika līdzināta zeme, iesēta zāle, lai varētu izveidot jaunu rotaļu zonu. Tēti un mammas krāsoja ugunsdzēsēju kāpnes, atjaunoja namiņu un citas konstrukcijas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Zinību dienas rīts07.06.2017

Zinību dienas rīts - mazliet pelēcīgs, bet gaišās noskaņās tīts. Kokneses internātpamatskola – attīstības centrs jau agri ver savas durvis, lai laipni sagaidītu skolotājus, darbiniekus, skolniekus un viņu tuviniekus jaunajā 2015./2016. mācību gadā.

Skolas – centra telpas piepilda jautras čalas. Košiem puķu pušķiem rokās, priecīgā noskaņojumā ierodas bērni un Karlsons ar Brālīti. Svinīgā pasākuma laikā klātesošos sveic administrācija. Īpašus sveicienus saņem pirmklasnieki un jaunie pedagogi. Ar lielu pacietību Karlsons skaidro Brālītim un pārējiem pirmklasniekiem, kāpēc jāmācās un kādi jauki pasākumi notiek skolā. Brālītis ar Karlsonu ir sarūpējuši krāsainus sapņu balonus visiem skolēniem, kurus ar labiem vēlējumiem un sirsnīgi sveicieniem jaunajā mācību gadā palaiž gaisā.

printēt Lasīt visu ziņu

PII ‘’Gundega’’ noslēdzies eTwinning projekts ‘’Ekomūzika’’07.06.2017

Projekts "Ekomūzika" norisinājās no 2014.gada septembra līdz decembrim eTwinning ietvaros, kas ir Eiropas skolu sadarbības tīkls. Tā dalībvalstis bija Latvija, Somija un Igaunija, kontakti tika dibināti starp pirmsskolas izglītības iestādēm. Projekta mērķis bija izgatavot dažādus pašdarinātus instrumentus no dabas un otrreizēji lietojamiem materiāliem, dalīties ar idejām, ievietot prezentācijas, foto un video www.etwinning.net mājaslapā, gūt papildus zināšanas par apkārtējo vidi, dabas saudzēšanu, kā arī padziļināt muzikālās prasmes un iemaņas. Projektā "Ekomūzika" piedalījās PII "Gundega" grupas "Kamenīte" audzēkņi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Vēl viena Pelnrušķītes interpretācija07.06.2017

„Ēdienam ir mazuma piegarša”, tā mēdzam sacīt par kaut ko ļoti garšīgu. Līdzīga sajūta bija arī pēc muzikālās izrādes „Pelnrušķīte” noskatīšanās Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas 3. un 7. klases skolēnu sniegumā. Stāsts par nabaga Pelnrušķīti, kas kļūst par prinča izredzēto, tika izstāstīts mūsdienīgi, raiti un interesanti, ka grūti bija pieņemt faktu, ka stāsts jau galā.

Pelnrušķītes tēma ir viena no visvairāk apspēlētajām gan teātrī, gan kino. Sākot no multfilmām un beidzot ar Holivudas versijām par mūslaiku Pelnrušķītēm. Arī Internātvidusskolas skolēnu atklātā Pelnrušķīte nebija tradicionālā pasakas Pelnrušķīte, kura ar labās fejas palīdzību nonāk ballē, iepatīkas princim, pazaudē kurpīti. Viņa bija viena no mūsdienu sabiedrības, kurā valda un visu nosaka nauda. Izrāde pieteica un centās risināt tādas aktuālas problēmas kā bezdarbs, darbs ārzemēs, šobrīd ļoti izteiktā vēlme dzīvot uz citu rēķina. Asprātīgi teicieni, trāpīgi salīdzinājumi, personvārdi (Klotilde, Matilde, krusttēvs Versače, Koko, Šanell) un atbilstošas visdažādākā rakstura un stila dziesmas – tas viss skatītāju darīja uzmanīgu un ieinteresētu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (23)

I.Gaiša Kokneses vidusskola OECD Starptautiskajā skolēnu novērtēšanas programmā06.06.2017

2013.gada 3.decembrī visā pasaulē notika Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācijas (OECD) Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas (SSNP) rezultātu paziņošana. Šie rezultāti iegūti, analizējot četrus gadus ilgušā (2010-2013), 65 pasaules valstīs veiktā komplicētā pētījumā iegūtos salīdzinošos datus par 15 gadus vecu skolēnu kompetencēm. SSNP galvenā satura joma bija matemātika, bet pētījumā tika iekļautas arī dabaszinības un lasīšana. Pētījumā skolēnu zināšanas matemātikā noskaidrotas ciešā saistībā ar prasmi reflektēt par apgūto materiālu, novērtēt savas zināšanas un pieredzi, kā arī praktiski izmantot reālajās dzīves situācijās. SSNP piedalījās apmēram 510 000 skolēnu, kas pārstāvēja apmēram 28 miljonus piecpadsmitgadīgu skolēnu 65 dalībvalstīs; starp tiem 5 276 skolēni no 215 Latvijas skolām, t.sk. 27 Valsts ģimnāzijām un ģimnāzijām, 125 vidusskolām, 58 pamatskolām un 5 arodskolām. Programmas organizatori pēc nejaušās izlases principa izvēlējās 36 I.Gaiša Kokneses vidusskolas skolēnus. Katrs skolēns īpaši sagatavota SSNP testa administratora klātbūtnē 90 minūtēs izpildīja rakstiskus uzdevumus. Testu uzdevumu atbildes vērtēja speciāli izveidotas vērtētāju grupas saskaņā ar stingri noteiktām shēmām.

printēt Lasīt visu ziņu

Ekoskolu vasaras nometne Tērvetē05.06.2017

No 15. līdz 18. augustam Ekoskolu koordinatoriem tika rīkota loģistikas nometne. Tajā piedalījās 90 koordinatori no skolām, kas iesaistījušās šajā programmā.

Nometnes mērķis – izzināt aktualitātes Ekoskolu tēmās, darbu ar Ekoskolas programmas 7 elementiem, proti, uz Ekoskolas programmu kopumā un aktualitātes ekoskolu tēmās. Notika arī pieredzes apmaiņa, bija iespēja iepazīties arī Tērvetes Dabas parku un tajā piedāvātajām aktivitātēm.

printēt Lasīt visu ziņu

Apsveicam lielākos anekdošu zinātājus un smīdinātājus05.06.2017

1. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē notika stāstnieku konkursa „Anekdošu virpulis 2012”fināls, kuru rīkoja Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Mācību gada noslēguma pasākums I.Gaiša Kokneses vidusskolā01.06.2017

2016./2017.m.g. noslēguma pasākums izskanējis arī 1.-4.klašu skolēniem. Skaists koncerts, kurā katrs pašdarbības kolektīvs izrādīja savas prasmes, veiksmīgāko skolēnu sumināšana un ceturto stāsts par to, kā viņiem gājis četru gadu garumā... Pēc tam trešklasnieki apsveica ceturtos. Un nu jau vasarai vārti vaļā! Uz tikšanos atkal septembrī!

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas informācija

printēt Lasīt visu ziņu galerija (32)

Taka "Vienā elpas vilcienā"25.05.2017

Vai Tu esi kaut ko darījis vienā elpas vilcienā? Ienāca prātā... Tāds nosaukums ir takai, kuru aicinu iziet ikvienu, gan lielu, gan mazu! Taka "Vienā elpas vilcienā" izveidota, lai iepazītu tuvāk nelielu daļu no Kokneses parka... to daļu, kas sākas pie Kokneses parka vārtiem, turpinās pie Fauna galvas, Sama, Ceļa rādītāja, garumu mērītāja, jaunajām pilsdrupām, skulptūras "Mūžība", zviedru laika krustiem, lielgabaliem... Tāds mazs gabaliņš. Bet, ja to veic ar dažādiem pārbaudes uzdevumiem, rotaļām, spēlēm, dziesmām, tad tas ir divtik interesanti, un pusotra stunda paiet nemanot!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Dalīts prieks ir dubultprieks!15.05.2017

Laikā no 7. -13. maijam Koknesē, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā, viesojās 39 vidusskolēni un 10 skolotāji no Vācijas, Nīderlandes, Itālijas, Spānijas un Somijas, lai ERASMUS+ projekta noslēdzošajā tikšanās reizē vienu nedēļu pavadītu radošā projekta darbā. ERASMUS+ projekta “TEACH” mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādiem mākslas izpausmes veidiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (111)
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top