Lapas karte
AA+A++
A AAA

Izglītība

Aktualitātes izglītības jomā Kokneses novada izglītības iestādēs no 7.aprīļa

08.04.2021

     izglitiba.jpg7. aprīlī stājās spēkā grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".  32.7.5. punktā noteikts, ka izglītības iestādes dibinātājs pieņem lēmumu par mācību procesa īstenošanu klātienē konkrētajā izglītības iestādē. "Mācību procesa īstenošanu klātienē uzsāk ar nākamās kalendārās nedēļas pirmdienu pēc attiecīgā lēmuma pieņemšanas."

    Mūsu novadā darbu klātienē turpina pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte", "Gundega" un Pērses sākumskolas pirmsskolas grupiņa. Darbu klātienē īsteno arī  Kokneses pamatskolā – attīstības centrā.

  7. aprīlī Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā publicēta informācija par kumulatīvajiem rādītājiem administratīvajās teritorijās. Kokneses novadā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir 183.

Lasīt visu ziņu

Akcija „Rādi, ka neradi lieku!” aicina jauniešus domāt par aprites ekonomiku

22.03.2021

zana_marta_izaicinajums.jpgBiedrības „Daibes ilgtspējas centrs” izstrādātās kampaņas „Radi, lieku neradot!” tēls Žanis Neveisteris met izaicinājumu 13 - 19 gadīgajiem, lai caur radošu darbošanos jaunieši iepazītu aprites ekonomikas pamatprincipus. Jau kopš janvāra vairāk kā 100 skolas visā Latvijā izmanto biedrības sagatavoto online lekciju sēriju. Skolotāji mācību procesā aicināti integrēt arī Žaņa mestos izaicinājumus, lai radošā darbošanās vainagotos gan ar zināšanām, gan noderīgām balvām.

Žaņa Neveistera marta izaicinājums jauniešiem (no 15.03. līdz 15.04.)

Šoreiz Žanis aicina aizdomāties par tādu nozīmīgu aprites ekonomikas terminu kā produkta dzīves cikls. Piedalīties iespējams divos variantos.

1. SPĒLĒJOT! 

  • Jaunieši aicināti izspēlē spēli, kurā jāsaliek produkta dzīves cikls limonādes bundžiņai, džinsu biksēm, hamburgerim un mobilajam telefonam. 
  • Spēle atrodama: https://produkta-dzives-cikls....
  • Kad spēle izspēlēta un cikli iepazīti, tad jāuztaisa ekrānšāviņš kādam no rezultātiem.

2. IZPĒTOT!!

Lasīt visu ziņu

Pašvaldība turpina sniegt atbalstu skolēniem attālināto mācību laikā pārtikas paku veidā

17.03.2021

22_marta_1.jpgAttālināto mācību laikā 2020./2021. mācību gada 2. semestrī 1. - 4. klašu skolēniem pašvaldības piešķirto brīvpusdienu nauda tiek novirzīta kā atbalsts ģimenēm pārtikas paku nodrošināšanai skolēniem attālinātā mācību procesa laikā. Kārtējās pārtikas pakas 1. - 4. klasēm tiks komplektētas par četrām attālināto mācību nedēļām no 22. februāra līdz 26. martam (neieskaitot skolēnu brīvlaika nedēļu).  

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas, Bebru pamatskolas un Pērses sākumskolas 1. – 4. klašu skolēnu vecāki pārtikas pakas varēs saņemt 22. martā.

Lasīt visu ziņu

Fonds "Sibīrijas bērni" aicina piedalīties sacerējumu un zīmējumu konkursos

17.03.2021

publicitates_foto_kate_nierlina_1_v_2020.jpgPēc nedēļas pieminēsim 72. gadadienu kopš 1949. gada 25. marta, šajā vasarā – 80 gadus kopš 1941. gada 14. jūnija deportācijas. Godinot izsūtītos un tos, kuri neatgriezās, fonds "Sibīrijas bērni" izsludina divus konkursus skolēniem un jauniešiem.

Aicinām līdz š. g. 10. maijam iesūtīt darbus sacerējumu konkursam "SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949 – TRIMDAS BĒRNI 1944" un zīmējumu konkursam "SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949".

Konkursos darbus vērtēsim trīs vecuma grupās. Katrā grupā pirmo trīs vietu ieguvējus apbalvosim ar naudas balvām un diplomiem. 

Lasīt visu ziņu

Aktualitātes izglītības jomā no 16.marta

15.03.2021

izglitiba.jpgMinistru kabinets piektdien, 12. martā, apstiprināja vairākus uzlabojumus epidemioloģiskās drošības pasākumos, lai līdz Lieldienām mērķtiecīgi nostiprinātu pašreizējo Covid-19 saslimstības krituma tendenci.

Pirmskolas izglītības iestādes no 16. marta darbu turpina, uzņemot tikai tos bērnus, kuru vecākiem jāstrādā klātienē, kā arī tos, kuru vecākiem darba specifikas dēļ nav iespējams attālināti vienlaikus strādāt un nodrošināt bērnu pieskatīšanu. 

Lasīt visu ziņu

Pašvaldība turpina nodrošināt pārtikas pakas skolēniem

10.03.2021

partikas_pakas_1203.jpgKokneses novada pašvaldība ārkārtējā situācijā, kad mācību process notiek attālināti, turpina nodrošināt pārtikas pakas skolēniem. 12. martā pārtikas pakas saņems Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas, Bebru pamatskolas 5. - 9. klašu un Pērses pamatskolas 5. – 6. klašu skolēnu vecāki.

Kārtējās pārtikas pakas 5.- 9. klasēm tiks komplektētas par trīs attālināto mācību nedēļām – no 8. februāra līdz 26. februārim. Pārtikas pakas gatavo SIA "Danis plus", kas nodrošina ēdināšanu Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā.

Lasīt visu ziņu

PII "Gundega" tiek pagarināta karantīna, iestāde slēgta līdz 12. martam

04.03.2021

logo_kokneses_novada_pirmsskolas_izglitibas_iestade_gundega.jpgJau iepriekš tika ziņots, ka no 22. februāra līdz 7. martam uz karantīnas laiku slēgta Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestāde "Gundega". Informējam, ka no 8. marta līdz 12. martam bērnudārzs darbu neatsāks.

Šodien, 4. martā, ņemot vērā PII "Gundega" vadītājas Ritas Gabaliņas iesniegumu, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) saņemtos norādījumus, informāciju par 14 dienu kumulatīvo Covid-19 gadījumu skaitu uz 100 000 iedzīvotājiem Kokneses novadā uz 2021. gada 3. martu, tika izdots Kokneses novada domes priekšsēdētāja Daiņa Vingra rīkojums Nr. 7 par pašizolācijas noteikšanu pirmsskolas izglītības iestādes "Gundega" audzēkņiem un darbiniekiem no 2021. gada 8. marta līdz 12. martam.

Lasīt visu ziņu

Uz karantīnas laiku slēgtais bērnudārzs "Bitīte" atsāks darbu

26.02.2021

bitite1.jpgKokneses novada Bebru pagasta pirmsskolas izglītības iestāde "Bitīte" no 1. marta atsāks darbu. Bērnudārzs bija slēgts uz karantīnas laiku no 17. februāra līdz 27. februārim, kad saslimšana ar Covid-19 bija konstatēta divām darbiniecēm.

PII "Bitīte" vadītāja Justīne Miezīte informē, ka iestādes kolektīvs ir veicis Covid-19 testus, visiem darbiniekiem, kuri strādā ar bērniem, ir apstiprināti negatīvi rezultāti.

Lasīt visu ziņu

Precizēta informācija - PII "Gundega" slēgta līdz 7.martam

22.02.2021

lidz_0703.jpgKā ziņots iepriekš, Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestādē "Gundega" saslimšana ar Covid-19 apstiprināta iestādes medmāsai. Iestāde no šodienas, 22.februāra, slēgta uz karantīnas laiku. Plānojot turpmāko iestādes darbu, ir pieņemts lēmums iestādi slēgt līdz 7.martam (ieskaitot). 

PII "Gundega" vadītāja Rita Gabaliņa skaidro: "Šodien ir pieņemts lēmums pagarināt noteikto karantīnas laiku par vienu darba dienu un iestādi slēgt līdz 7.martam, lai daļa iestādes darbinieku un tehniskais personāls šajā periodā varētu doties atvaļinājumā. Šāds lēmums ļaus veiksmīgāk plānot iestādes darbu vasaras periodā un nodrošināt pakalpojumu pieejamību ilgāk vasarā."

Lasīt visu ziņu

Uz karantīnas laiku no 22.februāra - 4.martam slēgta PII "Gundega"

20.02.2021

gundega_karantina.jpgKokneses novada pirmsskolas izglītības iestādē "Gundega" saslimšana ar Covid-19 apstiprināta iestādes medmāsai. No 22. februāra  līdz 4.martam iestāde slēgta uz karantīnas laiku. Iestādes vadītāja Rita Gabaliņa informē: "Šodien, 20. februārī, saņēmu informāciju par medmāsas saslimšanu. Ievērojot epidemioloģiskos drošības pasākumus, bērnudārzā noteikta karantīna līdz 4. martam (ieskaitot). Jaunāko grupu bērniem mācību process nenotiks, savukārt 5-6gadīgo bērnu grupas turpinās mācības attālināti. Lūdzam vecākus sekot līdzi ievietotajai informācijai iestādes E-klasē."

Atrodoties karantīnā, vecāki tiek aicināti sekot līdzi bērnu un savam veselības stāvoklim, vērot, vai neparādās augšējo elpceļu saslimšanas pazīmes – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana. Parādoties simptomiem, telefoniski jāsazinās ar ģimenes ārstu par tālāko rīcību.

Vecāki un darbinieki (kuri nestrādās attālināti) šajā laikā var sazināties ar savu ģimenes ārstu un izmantot darba nespējas lapu B. 

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top