Iršu pagasta bibliotēkas Bērnu un Jauniešu žūrijas dalībnieki Podnieka namā06.11.2012

2. novembrī Iršu pagasta bibliotēkas Bērnu un Jauniešu žūrijas dalībnieki devās ekskursijā uz Ērgļiem, lai iepazītos ar Podnieka namu.

Keramiķis Andris Džiguns mūs laipni sagaidīja un piedāvāja aktīvu nodarbību savā darbnīcā.

Podnieka nams nav iedomājams bez māla. Izrādās, ka šo – sev darbam ļoti noderīgo dabas bagātību, keramiķis iegūst savas mājas pagalmā – no dīķa un apstrādā īpašā ierīcē, kas atgādina gaļas maļamo mašīnu.

printēt Lasīt visu ziņu

Iesaisties makulatūras vākšanas akcijā!11.10.2012

Iršu pagasta bibliotēka piedalās makulatūras akcijā, kuru kopīgi organizē „Papīrfabrika „Līgatne” un publisko bibliotēku attīstības projekts „Trešais tēva dēls”.

Makulatūra – aprakstītas papīra lapas, avīzes, žurnāli un grāmatas pēc kāda laika kļūst nevajadzīgas, tomēr šīm lietām ir iespēja atdzimt jaunā veidā.

Šī makulatūras vākšanas akcija aicina atklāt bagātību, kas paslēpta šķūnīšos, pagrabos, sekcijās, atvilknēs un papīrgrozos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Lieldienu Zaķis aicināja Iršu ļaudis doties ceļojumā11.04.2012

Lieldienu gaidīšana un pašas Lieldienas ir viens liels, skaists notikums gan dabā, gan cilvēku dzīvēs.

Pavasara svētkos Lieldienu Zaķis aicināja Iršu ļaudis doties ceļojumā un saskatīt dabā pārmaiņas, kas nes vēsti par pavasara iestāšanos.

Garauša sūtītajā vēstulē atradās kartes, ar kuru palīdzību bija jāatrod Zaķa sarūpētie pārsteigumi. Nelielais ceļojums visiem izvērsās kā jautrs piedzīvojums. Netika aizmirsts Lieldienu Zaķa uzdevums – būt dzirdīgiem un ar vērīgām acīm lūkoties dabā. Ceļojumā atklājās, ka par pavasara saulgriežiem stāsta ziedoši krokusiņi un zilsniedzītes, tulpju un narcišu asni puķu dobēs, spožā un siltā saule debesīs, sulu trauki pie bērziem, no ziemas miega modušās bites, skaļās putnu dziesmas un stārķu pāris Iršu centrā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

E prasmju nedēļa Iršu bibliotēkā02.04.2012

Ir noslēgusies Eiropas E- prasmju nedēļa. Nedēļas pasākumos īpašs uzsvars tika likts uz jauniešu izglītošanu un karjeras iespējām saistībā ar e- prasmju uzlabošanu. Iršu pagasta bibliotēkā TIK iemaņas un prasmes apguva Pērses pamatskolas skolēni un pagasta jaunieši.

Pirmsskolas vecuma bērni iepazinās ar pasaku portālu – pasaku kino - skatījās filmas, bet kad nogura, labprāt bērnu stūrītī skatījās bilžu grāmatas.

Sarunās ar jauniešiem noskaidroju, ka viņi prot izveidot e- pastu, ļoti labi orientējas draugiem.lv, twitter com, youtube.com. Bet, veicot zināšanu pārbaudi ar e- GUARDIAN barometru, atklājās, ka daudziem bibliotēkas lietotājiem ir krietni jāpapildina zināšanas un prasmes IKT drošības jautājumos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Iršu sievietes sveic ar pavasarīgu koncertu

09.03.2012 kur : Kokneses novada Iršu pagasta pārvalde

9.martā omulīgajā Iršu pagasta pārvaldes zālītē pulcējās daiļā dzimuma pārstāves uz īpašu- sievietēm veltītu pasākumu.

Kultūras darba organizatore Rudīte Vaivode aicināja ielūkoties Sieviešu dienas vēsturē. Izrādās, ka jau 101 gadu visā pasaulē tiek atzīmēti šie svētki. Latvijā 8. marts nav iedomājams bez vīriešu rosības un rindām puķu veikalos pēc sarkanajām tulpītēm.

Iršu sievietes tika sveiktas ar pavasarīgi sirsnīgu koncertu. Pagasta bērni – Kokneses mūzikas skolas audzēkņi – no sirds centās parādīt, ko ir apguvuši neilgā laika posmā.

Pērses pamatskolas izteiksmīgās runas konkursa dalībnieki iepriecināja visus ar jautriem dzejoļiem un uzstāšanās māku.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)

Bērnu / Jauniešu žūrija 2012 Iršu pagasta bibliotēkā

15.02.2012 kur : Iršu pagasta bibliotēka

15. februārī Iršu pagasta bibliotēkā notika „Bērnu / Jauniešu žūrija 2012” noslēguma pasākums. Gandrīz pusgadu 16 projekta dalībnieki cītīgi lasīja piedāvāto grāmatu kolekciju. Lielāko daļu grāmatu bibliotēka iegādājās par budžeta līdzekļiem un nelielu dāvinājumu saņēma no Latvijas nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības labdarības projekta „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Jau 21 gadu janvāri Latvijā atceras kā barikāžu laiku01.02.2012

Simtiem tūkstošu cilvēku piedalījās barikāžu celtniecībā un aizstāvībā 1991. gada janvārī. To vidū bija arī Iršu ļaudis.

Iršēniešiem 2012. gads barikāžu vēsturē ir zīmīgs, jo tieši šogad aprit 10 gadi, kopš barikāžu dalībnieki tika pulcināti, lai saņemtu valsts apbalvojumu „1991. gada barikāžu dalībnieku piemiņas zīme”.

Janvāra pēdējā nedēļā pagasta pārvaldes zālītē notika pasākums, uz kuru tika aicināti tā laika notikumu dalībnieki, lai pulcētos pie simboliska ugunskura un kopīgi atcerētos 1991. gada janvāra notikumus, kas atmiņās sāk pamazām izplēnēt.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top