Lieldienu Zaķis aicināja Iršu ļaudis doties ceļojumā11.04.2012

Lieldienu gaidīšana un pašas Lieldienas ir viens liels, skaists notikums gan dabā, gan cilvēku dzīvēs.

Pavasara svētkos Lieldienu Zaķis aicināja Iršu ļaudis doties ceļojumā un saskatīt dabā pārmaiņas, kas nes vēsti par pavasara iestāšanos.

Garauša sūtītajā vēstulē atradās kartes, ar kuru palīdzību bija jāatrod Zaķa sarūpētie pārsteigumi. Nelielais ceļojums visiem izvērsās kā jautrs piedzīvojums. Netika aizmirsts Lieldienu Zaķa uzdevums – būt dzirdīgiem un ar vērīgām acīm lūkoties dabā. Ceļojumā atklājās, ka par pavasara saulgriežiem stāsta ziedoši krokusiņi un zilsniedzītes, tulpju un narcišu asni puķu dobēs, spožā un siltā saule debesīs, sulu trauki pie bērziem, no ziemas miega modušās bites, skaļās putnu dziesmas un stārķu pāris Iršu centrā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

E prasmju nedēļa Iršu bibliotēkā02.04.2012

Ir noslēgusies Eiropas E- prasmju nedēļa. Nedēļas pasākumos īpašs uzsvars tika likts uz jauniešu izglītošanu un karjeras iespējām saistībā ar e- prasmju uzlabošanu. Iršu pagasta bibliotēkā TIK iemaņas un prasmes apguva Pērses pamatskolas skolēni un pagasta jaunieši.

Pirmsskolas vecuma bērni iepazinās ar pasaku portālu – pasaku kino - skatījās filmas, bet kad nogura, labprāt bērnu stūrītī skatījās bilžu grāmatas.

Sarunās ar jauniešiem noskaidroju, ka viņi prot izveidot e- pastu, ļoti labi orientējas draugiem.lv, twitter com, youtube.com. Bet, veicot zināšanu pārbaudi ar e- GUARDIAN barometru, atklājās, ka daudziem bibliotēkas lietotājiem ir krietni jāpapildina zināšanas un prasmes IKT drošības jautājumos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Iršu sievietes sveic ar pavasarīgu koncertu

09.03.2012 kur : Kokneses novada Iršu pagasta pārvalde

9.martā omulīgajā Iršu pagasta pārvaldes zālītē pulcējās daiļā dzimuma pārstāves uz īpašu- sievietēm veltītu pasākumu.

Kultūras darba organizatore Rudīte Vaivode aicināja ielūkoties Sieviešu dienas vēsturē. Izrādās, ka jau 101 gadu visā pasaulē tiek atzīmēti šie svētki. Latvijā 8. marts nav iedomājams bez vīriešu rosības un rindām puķu veikalos pēc sarkanajām tulpītēm.

Iršu sievietes tika sveiktas ar pavasarīgi sirsnīgu koncertu. Pagasta bērni – Kokneses mūzikas skolas audzēkņi – no sirds centās parādīt, ko ir apguvuši neilgā laika posmā.

Pērses pamatskolas izteiksmīgās runas konkursa dalībnieki iepriecināja visus ar jautriem dzejoļiem un uzstāšanās māku.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)

Bērnu / Jauniešu žūrija 2012 Iršu pagasta bibliotēkā

15.02.2012 kur : Iršu pagasta bibliotēka

15. februārī Iršu pagasta bibliotēkā notika „Bērnu / Jauniešu žūrija 2012” noslēguma pasākums. Gandrīz pusgadu 16 projekta dalībnieki cītīgi lasīja piedāvāto grāmatu kolekciju. Lielāko daļu grāmatu bibliotēka iegādājās par budžeta līdzekļiem un nelielu dāvinājumu saņēma no Latvijas nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības labdarības projekta „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Jau 21 gadu janvāri Latvijā atceras kā barikāžu laiku01.02.2012

Simtiem tūkstošu cilvēku piedalījās barikāžu celtniecībā un aizstāvībā 1991. gada janvārī. To vidū bija arī Iršu ļaudis.

Iršēniešiem 2012. gads barikāžu vēsturē ir zīmīgs, jo tieši šogad aprit 10 gadi, kopš barikāžu dalībnieki tika pulcināti, lai saņemtu valsts apbalvojumu „1991. gada barikāžu dalībnieku piemiņas zīme”.

Janvāra pēdējā nedēļā pagasta pārvaldes zālītē notika pasākums, uz kuru tika aicināti tā laika notikumu dalībnieki, lai pulcētos pie simboliska ugunskura un kopīgi atcerētos 1991. gada janvāra notikumus, kas atmiņās sāk pamazām izplēnēt.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Rūķu darbnīcā gatavo sveces no bišu vaska

28.12.2011 kur : Iršu pagasta bibliotēka

Gada nogalē Iršu pagasta bibliotēkā darbojās Rūķu radošā darbnīca. Bērnu un jauniešu žūrijas dalībnieki gatavoja sveces no bišu vaska šūnām. Bērni iepazinās ar materiālu, tā dabiskajām īpašībām. Ar lielu precizitāti mērīja, grieza un rullēja. Sarullētās sveces tika papildinātas ar dažādiem dekoratīviem elementiem – pērlītēm, čiekuriem, lentītēm.

Darbiņi izdevās glīti! Tie iepriecinās vecākās paaudzes lasītājus bibliotēkas pasākumā. Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja

Dace Grele

Ko lasa pēc 60?

22.12.2011 kur : Iršu pagasta bibliotēka

Iršu pagasta bibliotēkā gada nogalē pulcējās lasītāji uz literāro pasākumu „Ko lasa pēc 60…”

Noskaidrojās, ka lasītāju vēlmēm un interesēm nav robežu. Tās ir tik dažādas! Citam vajag biezu detektīvromānu, cits lasa tikai latviešu autoru grāmatas, vēl kāds nelasa grāmatas, bet žurnālus izlasa līdz pēdējai rindiņai, čaklākie pa nakti „ izrauj” lata romānu un daiļdarbā saskata līdzības ar savu dzīvi. Lēnāk lasās psiholoģiska rakstura grāmatas, biogrāfiskie darbi un ceļojumu apraksti. Tos, kā saka lasītāji, ir jāizdzīvo lēnām un bez steigas.

Ļoti rūpīgi literārajam pasākumam bija gatavojusies pensionētā latviešu valodas un literatūras skolotāja E. Briška. Viņas stāstījumā par grāmatām, ko viņa lasa, gribējās klausīties vēl un vēl. Īstu jautrību izraisīja M. Geidānes lasītie dzejoļi ventiņu izloksnē. Dzejoļu krājums saucās „Tā viš i…”. Grāmatas autore Emma Kārkls.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top