Mošķīšu saiets

31.10.2013 kur : Iršu pagasta bibliotēka

31. oktobra vakarā Iršu pagasta bibliotēkā valdīja lielāka rosība nekā parasti. Bērni pulcējās uz „Mošķīšu” saietu. Saieta pirmajā daļā tika noskaidrots, ar ko zīmīgs 31. oktobra vakars un kāpēc tieši šajā vakarā cilvēki, galvenokārt bērni, pārģērbjas par spokiem, raganām, miroņiem un citiem mošķīšiem.

Izrādās, ka Helovīns ir cēlies no Ķeltu svētkiem Šamhaina, kas nozīmē vasaras beigas. Senatnē ļaudis ticēja, ka Šamhaina laikā robeža starp mirušo un dzīvo pasaulē kļūst pavisam trausla, atļaujot dvēselēm izkļūt tai cauri. Tāpēc cilvēki ģērba maskas, lai atbaidītu šīs dvēseles.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)

Pārgājiens uz Likteņdārzu08.10.2013

Iršu pagasta bibliotēkas Bērnu un Jauniešu žūrijas dalībnieki 5. oktobrī devās pārgājienā uz Likteņdārzu. Lielākā daļa bērnu šo īpašo vietu Koknesē apmeklēja pirmo reizi.

Ceļojums sākās no Kokneses luterāņu baznīcas. Dabas taka gar Daugavas malu aizveda mūs uz Likteņdārzu.

Raitā solī ejot izbaudījām rudens krāšņumu, vērojām Daugavas izskalotos krastus, priecājāmies par baltajiem gulbjiem, kas cēli peldēja rāmajā likteņupē.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Radošās darbnīcas Iršos

05.06.2013 kur : Iršu pagasta bibliotēka

Iršos, Kokneses novada svētku ietvaros, 5. jūnijā darbojās radošās darbnīcas ar moto – paliec krāsaināks pats un radi skaistāku vidi ap sevi!

„Dzeguzītes” audzinātājas meistarīgi palīdzēja radošo darbnīcu dalībniekam pārvērsties par taureņiem, kuri savukārt varēja pagatavot sev krāsainas brilles un kļūt neatpazīstami. Briļļu radošo darbnīcu organizēja Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Iršu pagasta bibliotēka uzvar konkursā „Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes ”07.05.2013

No šī gada 15. marta līdz 7. aprīlim visu Latvijas publisko bibliotēku apmeklētāji tika aicināti iesaistīties virtuālajā spēlē – konkursā „Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes”. Konkurss norisinājās interneta vietnē letonika.lv. Iršu pagasta bibliotēkas lietotāji jau no pirmajām konkursa dienām ar lielu interesi piedalījās spēlē, meklēja atbildes un aktīvi ceļoja monētu vēsturē. Nu ir zināmi konkursa rezultāti un Iršu pagasta bibliotēka pārliecinoši- spraigā cīņā ir ieguvusi pirmo vietu visas Latvijas mērogā. Saskaņā ar nolikumu, galvenās balvas – 20 latu monētu „Sudraba lasis” saņems pa vienai aktīvākajai bibliotēkai no katra Latvijas reģiona. Tās ir : Iršu pagasta bibliotēka Vidzemē, Rendes bibliotēka Kurzemē, Skaistkalnes pagasta bibliotēka Zemgalē, Stabulnieku bibliotēka Latgalē un Baložu pilsētas bibliotēka Pierīgā.

printēt Lasīt visu ziņu

Bibliotēku nedēļa Iršos30.04.2013

Kopš 1997. gada Latvijā tiek atzīmēta Bibliotēku nedēļa. Šogad tā notika no 22. līdz 28. aprīlim. Bibliotēku nedēļas vadmotīvs – Mantojuma sardzē.

Iršu pagasta bibliotēkā nedēļas ietvaros notika dažādas aktivitātes. Apmeklētāji tika iepriecināti ar jaunu sienas dekoru – izgatavotu no norakstītām grāmatu lapām. Dekora elementus sagatavoja Pērses pamatskolas absolvente, Ogres amatniecības vidusskolas audzēkne Līva Ālīte. Radošajā darbnīcā tapa jauki, pavasarīgi apsveikumi. Tos saņēma bibliotēkas sadarbības partneri un atbalstītāji. Sirsnīgs paldies viņiem par sapratni un ieinteresētību!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

1991. gada barikāžu piemiņas pasākums Iršos

25.01.2013 kur : Iršu pagasta bibliotēka

25. janvāra vakarā Iršu pagasta centrā dega ugunskurs, aicinot iedzīvotājus piedalīties barikāžu atceres pasākumā.

Pie ugunskura pārvaldes vadītāja Raina Līcīte pateicās tiem pagasta ļaudīm, kuri 1991. gada janvārī devās uz Rīgu, lai bez ieročiem, bet ar stingru pārliecību aizstāvētu Latvijas neatkarību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top