KUR GAN BEZ TĒVA LIELĀ SPĒKA MĒS VISI LIKTOS! ( Iveta Skapste)

15.09.2014 kur : Iršu pagasta bibliotēka

Latvijā, jau sesto gadu pēc kārtas, septembra otrajā svētdienā oficiāli tiek svinēta Tēva diena. Tēva dienas mērķis ir popularizēt ideju, ka tēvam ir jābūt gandarītam un lepnam par savu ģimeni un bērniem.

Atzīmējot šo dienu, Iršu pagasta bibliotēkā tika izlikta vienas dzejoļu grāmatas - „Tētis” izstāde. Šinī grāmatiņā ir apkopoti dzejnieku un citu radošu cilvēku gara darbi, kas veltīti tētiem un tēta lomai.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

E – prasmju nedēļa Iršu pagasta bibliotēkā31.03.2014

Iršu pagasta bibliotēkā, e- prasmju nedēļas ietvaros, notika dažādas aktivitātes visām bibliotēkas lietotāju grupām.

Pērses pamatskolas skolēni apmeklēja portālu www.drossinternets.lv un ar izglītojošu spēļu palīdzību uzzināja par drošu interneta lietošanu bērniem un jauniešiem.

Vecāko klašu skolēni ar zināšanu testu „Es elektroniskā vidē” pārliecinājās par savām prasmēm interneta vidē.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Bibliotēku nedēļa Iršu pagasta bibliotēkā

22.03.2014 - 27.03.2014 kur : Iršu pagasta bibliotēka

No 22. aprīļa līdz 27. aprīlim visā Latvijā norisinājās Bibliotēku nedēļa. Šīs nedēļas ietvaros Iršu pagasta bibliotēka centās iepriecināt pagasta ļaudis un visus aicināja uz tikšanos ar dzejnieci Sarmīti Rodi, kurai nupat ir iznākusi otrā dzejoļu grāmata „Manī karsti pulsē laiks”. Saules „pielietajā” un omulīgajā pagasta zālītē Sarmīte atklāja sava gara darba tapšanas ceļu, pastāstīja par jauko sadarbību ar Jāzepu Osmani un izdevniecību „Annele”. Izrādās, ka Sarmītei bija jāpapildina savas zināšanas rakstīšanas mākā, jāieklausās J. Osmaņa padomos un daudz jāstrādā, lai grāmata, nonākot pie lasītāja, būtu viņam sirdij un acij tīkama.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Grāmatu eksperti Iršu pagasta bibliotēkā03.03.2014

Pirms lielajiem „Baltijas Grāmatu svētkiem” Iršu pagasta bibliotēkā pulcējās Bērnu un Jauniešu žūrijas dalībnieki, lai atskatītos uz paveikto gandrīz gada garumā. Bērnu žūrija ir viena no nozīmīgākajām lasīšanas programmām, kas palīdz izvērtēt, noskaidrot bērnu un pusaudžu iemīļotākos rakstniekus, grāmatu ilustratorus.

Iršu bibliotēkas Bērnu žūrijas eksperti kā labākos atzina A. Rozēna „Pārsteiguma ballīte Hūbertam”, Janoša „Ak, skaistā Panama” un Ē. Kestnera „Punktiņa un Antons” daiļdarbus. Savukārt Jauniešu žūriju uzrunāja grāmatas R. Riodans „Zibens zaglis”, P. Lons „Šausmu autobuss” un L. Lorija „Devējs”. Šogad bibliotēkā pirmo reizi darbojās Vecāku žūrija un viņiem patika Ingas Gailes grāmata „Migla”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Margaritai Stārastei – 10017.02.2014

Bērnu grāmatu ilustratore un autore Margarita Stāraste februārī atzīmē savu 100 gadu jubileju. Par godu šim skaistajam notikumam Iršu pagasta bibliotēkā tika izlikta izstāde „Margaritas Stārastes grāmatas pasargā, ieaijā un apskaidro.” Ar izstādē izliktajām grāmatām iepazinās arī Pērses pamatskolas pirmsskolas grupiņas bērni, Viņi bija pārsteigti redzot vienkopus tik daudz ilustratores grāmatu. Bērni ar interesi skatījās mākslinieces zīmējumus un priecājās par viņas radītajiem tēliem. Stārastes ilustrācijās viss ir dzīvs – pat akmens, vējš, saule, skudru pūznis, mēness, mākonis. Mīlīgās, jaukās, draudzīgās sejiņas zīmējumos piesaista bērnu uzmanību un radīja viņos vēlmi skatīties vēl un vēl.

Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja Dace Grele

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Dievs devis mums brīnišķīgu zemi, Mums pašiem savs liktenis jālemj, Un jāatdod Latvijai godu!27.01.2014

Nedēļas nogalē Iršu vīri un sievas - barikāžu dalībnieki, jau trešo gadu pulcējās pagasta pārvaldes omulīgajā zālītē pie simboliska ugunskura, lai sarunās neļautu izbālēt atmiņām par 1991. gada Janvāra notikumiem Rīgā.

Šo tikšanās reizi var nosaukt par Iršu vēstures stundu. Verners Bundulis, bijušais Iršu ciema padomes priekšsēdētājs, uz pasākumu ieradās, ņemot līdzi sarkanbaltsarkano Latvijas valsts karogu, kas Iršu pagastam ir īpašs.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Iršu pagasta bibliotēkā pieejamie preses izdevumi 2014.gadā06.01.2014

1. Patiesā Dzīve

2. Ilustrētā Pasaules Vēsture

3. Staburags

4. Praktiskais Latvietis

5. Ilustrētā Junioriem

6. Sīrups

7. Zīlīte

8. Ievas stāsti

9. Dari Pats

10. Privātā Dzīve

11. Ievas Veselība

12. Ieva

13. Leģendas

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top