faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Iršu pagasta bibliotēka uzvar konkursā „Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes ”07.05.2013

No šī gada 15. marta līdz 7. aprīlim visu Latvijas publisko bibliotēku apmeklētāji tika aicināti iesaistīties virtuālajā spēlē – konkursā „Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes”. Konkurss norisinājās interneta vietnē letonika.lv. Iršu pagasta bibliotēkas lietotāji jau no pirmajām konkursa dienām ar lielu interesi piedalījās spēlē, meklēja atbildes un aktīvi ceļoja monētu vēsturē. Nu ir zināmi konkursa rezultāti un Iršu pagasta bibliotēka pārliecinoši- spraigā cīņā ir ieguvusi pirmo vietu visas Latvijas mērogā. Saskaņā ar nolikumu, galvenās balvas – 20 latu monētu „Sudraba lasis” saņems pa vienai aktīvākajai bibliotēkai no katra Latvijas reģiona. Tās ir : Iršu pagasta bibliotēka Vidzemē, Rendes bibliotēka Kurzemē, Skaistkalnes pagasta bibliotēka Zemgalē, Stabulnieku bibliotēka Latgalē un Baložu pilsētas bibliotēka Pierīgā.

printēt Lasīt visu ziņu

Bibliotēku nedēļa Iršos30.04.2013

Kopš 1997. gada Latvijā tiek atzīmēta Bibliotēku nedēļa. Šogad tā notika no 22. līdz 28. aprīlim. Bibliotēku nedēļas vadmotīvs – Mantojuma sardzē.

Iršu pagasta bibliotēkā nedēļas ietvaros notika dažādas aktivitātes. Apmeklētāji tika iepriecināti ar jaunu sienas dekoru – izgatavotu no norakstītām grāmatu lapām. Dekora elementus sagatavoja Pērses pamatskolas absolvente, Ogres amatniecības vidusskolas audzēkne Līva Ālīte. Radošajā darbnīcā tapa jauki, pavasarīgi apsveikumi. Tos saņēma bibliotēkas sadarbības partneri un atbalstītāji. Sirsnīgs paldies viņiem par sapratni un ieinteresētību!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

1991. gada barikāžu piemiņas pasākums Iršos

25.01.2013 kur : Iršu pagasta bibliotēka

25. janvāra vakarā Iršu pagasta centrā dega ugunskurs, aicinot iedzīvotājus piedalīties barikāžu atceres pasākumā.

Pie ugunskura pārvaldes vadītāja Raina Līcīte pateicās tiem pagasta ļaudīm, kuri 1991. gada janvārī devās uz Rīgu, lai bez ieročiem, bet ar stingru pārliecību aizstāvētu Latvijas neatkarību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Iršu pagasta bibliotēkas Bērnu un Jauniešu žūrijas dalībnieki Podnieka namā06.11.2012

2. novembrī Iršu pagasta bibliotēkas Bērnu un Jauniešu žūrijas dalībnieki devās ekskursijā uz Ērgļiem, lai iepazītos ar Podnieka namu.

Keramiķis Andris Džiguns mūs laipni sagaidīja un piedāvāja aktīvu nodarbību savā darbnīcā.

Podnieka nams nav iedomājams bez māla. Izrādās, ka šo – sev darbam ļoti noderīgo dabas bagātību, keramiķis iegūst savas mājas pagalmā – no dīķa un apstrādā īpašā ierīcē, kas atgādina gaļas maļamo mašīnu.

printēt Lasīt visu ziņu

Iesaisties makulatūras vākšanas akcijā!11.10.2012

Iršu pagasta bibliotēka piedalās makulatūras akcijā, kuru kopīgi organizē „Papīrfabrika „Līgatne” un publisko bibliotēku attīstības projekts „Trešais tēva dēls”.

Makulatūra – aprakstītas papīra lapas, avīzes, žurnāli un grāmatas pēc kāda laika kļūst nevajadzīgas, tomēr šīm lietām ir iespēja atdzimt jaunā veidā.

Šī makulatūras vākšanas akcija aicina atklāt bagātību, kas paslēpta šķūnīšos, pagrabos, sekcijās, atvilknēs un papīrgrozos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Lieldienu Zaķis aicināja Iršu ļaudis doties ceļojumā11.04.2012

Lieldienu gaidīšana un pašas Lieldienas ir viens liels, skaists notikums gan dabā, gan cilvēku dzīvēs.

Pavasara svētkos Lieldienu Zaķis aicināja Iršu ļaudis doties ceļojumā un saskatīt dabā pārmaiņas, kas nes vēsti par pavasara iestāšanos.

Garauša sūtītajā vēstulē atradās kartes, ar kuru palīdzību bija jāatrod Zaķa sarūpētie pārsteigumi. Nelielais ceļojums visiem izvērsās kā jautrs piedzīvojums. Netika aizmirsts Lieldienu Zaķa uzdevums – būt dzirdīgiem un ar vērīgām acīm lūkoties dabā. Ceļojumā atklājās, ka par pavasara saulgriežiem stāsta ziedoši krokusiņi un zilsniedzītes, tulpju un narcišu asni puķu dobēs, spožā un siltā saule debesīs, sulu trauki pie bērziem, no ziemas miega modušās bites, skaļās putnu dziesmas un stārķu pāris Iršu centrā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top