E – prasmju nedēļa Iršu pagasta bibliotēkā30.03.2015

Ir noslēgusies 2015. gada E – prasmju nedēļa. Iršu pagasta bibliotēkā E- prasmju atbalsta un attīstības aktivitātes bija pieejamas visām bibliotēkas lietotāju grupām. Pieaugušie iepazinās ar portāla www.e – latvenergo.lv lietošanu, kopā ar periodika.lv pētīja pagasta vēsturi un izzināja savas dzimtas saknes. Jaunāko klašu skolēni un pusaudži kļuva zinošāki par LNB E – pakalpojumiem un labprāt papildināja savas prasmes ceļojot pa Lasāmkoka zariem. Paši mazākie-pirmsskolas grupiņas bērni, ar informāciju tehnoloģijām iepazinās noskatoties multiplikācijas filmu „Karlsons lido atkal.”

printēt Lasīt visu ziņu

Bibliotēku nedēļa Iršu pagasta bibliotēkā

20.03.2015 - 26.03.2015 kur : Iršu pagasta bibliotēka

No 20.- 26. aprīlim valstī tika svinēta Bibliotēku nedēļa ar vadmotīvu „Pastāvēs, kas pārvērtīsies!”. Par godu šiem svētkiem Iršu pagasta bibliotēkā notika virkne pasākumu visām bibliotēkas lietotāju grupām.

Pērses pamatskolas pirmsskolas grupiņas bērni darbojās eksperimentu darbnīcā -ar prieku pārvērta papīru par dažādām lietām – vējdzirnaviņām , ruporiem, iepazinās ar grāmatām no sērijām „Burvju skola” un „Brīnumaino lietu pasaulē”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Pie atmiņu ugunskura pulcējas barikāžu dalībnieki27.01.2015

Šogad janvārī aprit 24 gadi, kopš 1991. gada barikāžu dienām. Nedēļas nogalē, Iršos, lāpu un svecīšu izgaismota taka pie vēsturiskas vietas - muižas klēts, kas nereti tiek dēvēta arī par pagasta magazinu, aicināja barikāžu dalībniekus un pagasta iedzīvotājus aizdegt simbolisku barikāžu ugunskuru.

Līdz ar pirmajām gaisā uzvirmojošām dzirkstelēm sāka raisīties atmiņas…

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Lāčplēša diena Iršos

11.11.2014

11. novembrī Iršu pagasta ļaudis pulcējās centrā, lai atcerētos un godinātu 1919. gada Latvijas valsts brīvības cīnītājus.

Pērses pamatskolas skolēni šim pasākumam sāka gatavoties savlaicīgi – pagasta bibliotēkā noskaidroja, kādi notikumi risinājās mūsu valstī 1919. gadā un dekorēja ar auseklīšiem stikla traukus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Iršu pagsta bibliotēkas „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” eksperti viesojas Kokneses novada bibliotēkās10.11.2014

8. novembris Iršu pagasta bibliotēkas „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” ekspertiem bija piepildīts ar dažādām aktivitātēm un prieka mirkļiem. Viens no dalībnieku mērķiem bija piedalīties akcijā „Iepazīsti Kokneses novada bibliotēkas.” Iršu lasītāji iepazinās ar Ratnicēnu bibliotēku un Kokneses pagasta bērnu un pieaugušo bibliotēkām. Visās bibliotēkās mēs tikām sirsnīgi sagaidīti un bibliotēku vadītāji ar prieku iepazīstināja mūs ar informācijas krātuvēm. Ratnicēnu bibliotēkā visu uzmanību piesaistīja seno lietu izstāde. Savukārt Koknesē acis varēja pamielot pie Raganiņu izstādes.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

​Abonētie preses izdevumi Iršu pagasta bibliotēkā 2015. gadam20.10.2014

Abonētie preses izdevumi Iršu pagasta bibliotēkā 2015. gadam.

 1. 100 labi padomi.
 2. Ieva.
 3. Ilustrētā Pasaules Vēsture.
 4. Ilustrētā Junioriem.
 5. Staburags.
 6. Auto Bild Latvija.
 7. Praktiskais Latvietis.
 8. Dari Pats.
 9. Patiesā Dzīve.
 10. Ievas Veselība.
 11. Sīrups +.
 12. Avenīte.
 13. Privātā Dzīve.
 14. Ievas Stāsti.
printēt

Dubultsvētki Iršos

26.09.2014

Piektdiena, 26. septembris, Iršos izvērtās par lielu svētku dienu. Palaižot gaisā krāsinus balonus, biedrība „Irsis” svinīgi atklāja jauno atpūtas laukumu, kurš tūlīt pat tika pieskandināts ar dzeju un dziesmām.

Pērses pamatskolas sākumskolas skolēni deklamēja savu iemīļoto dzejnieku dzejoļus. Bērni ir iecienījuši Maijas Laukmanes gara darbus – jautrus, skanīgus dzejoļus par dažādām tēmām.

Kokneses mūzikas skolas audzēkņi pieskandināja laukumu ar mūzikas instrumentu skaņām un Iršu sieviešu vokālais ansamblis visus priecēja ar skanīgu dziedāšanu.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top