Esi bibliotēkai draugs!27.04.2016

Aprīļa mēnesis bibliotēkām ir īpašs - valstī tiek atzīmēta Bibliotēku nedēļa. Šogad pasākuma vadmotīvs – ATTIECĪBAS. SADARBĪBA. KOPIENA. Raugoties no malas var likties, ka bibliotēka ir vieta, kur gūt zināšanas, informāciju, radošumu, izklaidi un iespējas mūžizglītībai. Bet, ja paraugās vērīgāk, tad jāatzīst, ka bibliotēkā notiek nemitīga sadarbība gan bērniem, gan pieaugušajiem, savā starpā komunicējot, piedaloties dažādos pasākumos vai vienkārši labi pavadot laiku informācijas krātuvē.

Iršu pagasts nav liels, bet bibliotēka var lepoties ar saviem sadarbības partneriem – Pērses sākumskolu, pirmsskolas grupiņu, ĢKC „Dzeguzīte”, sociālo pansiju un individuālajiem atbalstītājiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Nāc nākdama, Liela diena, ar raibām oliņām!30.03.2016

Lieldienas ir viens liels un skaists notikums dabā un cilvēku dzīvēs. Ap šo laiku dienas top garākas un saulainākas, putnu kāši pieklaigā pilnas debesis ar atkalredzēšanās prieku, sniegpulkstenīši iezvana pavasari un pirmie ieraudzītie tauriņi liek aizdomāties – kāda būs vasara? Lieldienas ir saules svētki. Šajos svētkos ir daudz simbolikas un izdarību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Iršu bērnos mīt lasītprieks!

24.02.2016 kur : Iršu pagasta bibliotēka

24. februāra pēcpusdienā Iršu pagasta bibliotēkā valdīja liela rosība. Bērnu un Jauniešu žūrijas dalībnieki izvērtēja savu darbību lasīšanas programmā. Bibliotēka šo projektu atbalsta jau 12 gadus un piedalīties gribētāju netrūkst. 2015. gadā 23 bērni un jaunieši un 2 vecāki pusgadu cītīgi lasīja un izvērtēja grāmatas, anketās atklāja savus iemīļotākos daiļdarbus, to autorus.

Bibliotēkā ir izveidojusies tradīcija lasīšanas programmu noslēgt ar dalībnieku zīmējumu izstādi par mīļāko grāmatu. Pēc tam zīmējumi tiek apkopoti glīti noformētās mapēs. Pasākuma laikā eksperti ar interesi tās apskatīja, priecājās par saviem zīmējumiem, meklēja vecāko brāļu un māsu iepriekšējo gadu darbus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Barikāžu atceres pasākums Iršos

13.01.2016

1991. gada 13. janvārī Latvijas Tautas frontes vadītāji D. Īvāns un R. Ražuks Latvijas Radio aicināja Latvijas iedzīvotājus doties uz Rīgu, lai protesta mītiņā atbalstītu lietuviešus un nosargātu savas valsts neatkarību. Uz Daugavmalu devās arī Iršu vīri, nemaz nenojausdami, ka pēc protesta manifestācijas sekos barikāžu laiks- pilns satraukuma un neskaidrības.

Iršu vīri sargāja dažādus, valstij stratēģiski svarīgus objektus, bet vairums atradās Zaķu salā pie Televīzijas torņa. Vīru uzdevums bija vērot Daugavu un ziņot par aizdomīgām aktivitātēm uz ūdens. Protams, ieroču jau nebija – bija pārliecība un ticība, ka kopā izdosies nosargāt Latvijas brīvību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Iršu pagasta bibliotēkas ”Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” dalībnieki Pļaviņu novadā25.11.2015

21. novembrī Iršu pagasta bibliotēkas „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” dalībnieki devās iepazīt Pļaviņu novadu.

Odzienas muižas kompleksā mums sagaidīja pārvaldniece. Viņa pastāstīja par vēsturiskajiem notikumiem, kas norisinājās muižā un laipni izrādīja pils rekonstruētās zāles. Muižas kompleksa atjaunošanā jau uz šo brīdi ir ieguldīts liels darbs un līdzekļi, un priecē fakts, ka šo vietu arvien vairāk apmeklē tūristi. Atpūtnieki atzinīgi novērtē katru sakopto stūrīti un atjaunotās ēkas muižas teritorijā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (23)

Velobrauciens Irši- Liepkalne- Helfraishofs

05.06.2015

5. jūnijā Iršu entuziasti – velobraucēji, devās kārtējā braucienā Irši – Liepkalne – Helfraishofs, ar mērķi turpināt izzināt Iršu vācu kolonijas vēsturi. Skolotājas Valdas Kalniņas izstrādātais maršruts interesentiem deva iespēju veikt krietni lielāku ceļu posmu – 24 km, kā iepriekšējā velobraucienā, un apskatīt vēsturiskas vietas kaimiņu – Ērgļu un Ogres novados. Apskatot Liepkalnes kapus, centāmies atrast Iršu aptiekāra Aleksandra Treifelda Vankas ( 1880-1939 ) piemiņas vietu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Velobraucienā iepazīst Iršu pagasta vēsturi

15.05.2015

15. maijā Iršu ļaudis, atbalstot tūrisma sezonas atklāšanu Kokneses novadā, devās velobraucienā „Iepazīstam Iršu vēsturi.” Vadoties pēc skolotājas Valdas Kalniņas izstrādātā maršruta, brauciens sākās no Magazīnas laukuma. Pa ceļam apskatījām vietas, kur baltvācu kolonijas laikā atradās aptieka, centra skolas un internāta ēkas.

Neraugoties uz to,ka padomju laikā tika pamatīgi norakts, Lielkanu pilskalns velobraucējus uzrunāja ar savu varenumu un noslēpumainību. Veicot arheoloģiskos pētījumus, šinī vietā tika atrastas daļas no senlaicīgām lietām – vārpstas vērpjamie māla skriemeļi, beržamakmens, bronzas lejamo tīģeļu fragmenti un trauku lauskas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top