faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Barikāžu atceres pasākums Iršos

13.01.2016

1991. gada 13. janvārī Latvijas Tautas frontes vadītāji D. Īvāns un R. Ražuks Latvijas Radio aicināja Latvijas iedzīvotājus doties uz Rīgu, lai protesta mītiņā atbalstītu lietuviešus un nosargātu savas valsts neatkarību. Uz Daugavmalu devās arī Iršu vīri, nemaz nenojausdami, ka pēc protesta manifestācijas sekos barikāžu laiks- pilns satraukuma un neskaidrības.

Iršu vīri sargāja dažādus, valstij stratēģiski svarīgus objektus, bet vairums atradās Zaķu salā pie Televīzijas torņa. Vīru uzdevums bija vērot Daugavu un ziņot par aizdomīgām aktivitātēm uz ūdens. Protams, ieroču jau nebija – bija pārliecība un ticība, ka kopā izdosies nosargāt Latvijas brīvību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Iršu pagasta bibliotēkas ”Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” dalībnieki Pļaviņu novadā25.11.2015

21. novembrī Iršu pagasta bibliotēkas „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” dalībnieki devās iepazīt Pļaviņu novadu.

Odzienas muižas kompleksā mums sagaidīja pārvaldniece. Viņa pastāstīja par vēsturiskajiem notikumiem, kas norisinājās muižā un laipni izrādīja pils rekonstruētās zāles. Muižas kompleksa atjaunošanā jau uz šo brīdi ir ieguldīts liels darbs un līdzekļi, un priecē fakts, ka šo vietu arvien vairāk apmeklē tūristi. Atpūtnieki atzinīgi novērtē katru sakopto stūrīti un atjaunotās ēkas muižas teritorijā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (23)

Velobrauciens Irši- Liepkalne- Helfraishofs

05.06.2015

5. jūnijā Iršu entuziasti – velobraucēji, devās kārtējā braucienā Irši – Liepkalne – Helfraishofs, ar mērķi turpināt izzināt Iršu vācu kolonijas vēsturi. Skolotājas Valdas Kalniņas izstrādātais maršruts interesentiem deva iespēju veikt krietni lielāku ceļu posmu – 24 km, kā iepriekšējā velobraucienā, un apskatīt vēsturiskas vietas kaimiņu – Ērgļu un Ogres novados. Apskatot Liepkalnes kapus, centāmies atrast Iršu aptiekāra Aleksandra Treifelda Vankas ( 1880-1939 ) piemiņas vietu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Velobraucienā iepazīst Iršu pagasta vēsturi

15.05.2015

15. maijā Iršu ļaudis, atbalstot tūrisma sezonas atklāšanu Kokneses novadā, devās velobraucienā „Iepazīstam Iršu vēsturi.” Vadoties pēc skolotājas Valdas Kalniņas izstrādātā maršruta, brauciens sākās no Magazīnas laukuma. Pa ceļam apskatījām vietas, kur baltvācu kolonijas laikā atradās aptieka, centra skolas un internāta ēkas.

Neraugoties uz to,ka padomju laikā tika pamatīgi norakts, Lielkanu pilskalns velobraucējus uzrunāja ar savu varenumu un noslēpumainību. Veicot arheoloģiskos pētījumus, šinī vietā tika atrastas daļas no senlaicīgām lietām – vārpstas vērpjamie māla skriemeļi, beržamakmens, bronzas lejamo tīģeļu fragmenti un trauku lauskas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

E – prasmju nedēļa Iršu pagasta bibliotēkā30.03.2015

Ir noslēgusies 2015. gada E – prasmju nedēļa. Iršu pagasta bibliotēkā E- prasmju atbalsta un attīstības aktivitātes bija pieejamas visām bibliotēkas lietotāju grupām. Pieaugušie iepazinās ar portāla www.e – latvenergo.lv lietošanu, kopā ar periodika.lv pētīja pagasta vēsturi un izzināja savas dzimtas saknes. Jaunāko klašu skolēni un pusaudži kļuva zinošāki par LNB E – pakalpojumiem un labprāt papildināja savas prasmes ceļojot pa Lasāmkoka zariem. Paši mazākie-pirmsskolas grupiņas bērni, ar informāciju tehnoloģijām iepazinās noskatoties multiplikācijas filmu „Karlsons lido atkal.”

printēt Lasīt visu ziņu

Bibliotēku nedēļa Iršu pagasta bibliotēkā

20.03.2015 - 26.03.2015 kur : Iršu pagasta bibliotēka

No 20.- 26. aprīlim valstī tika svinēta Bibliotēku nedēļa ar vadmotīvu „Pastāvēs, kas pārvērtīsies!”. Par godu šiem svētkiem Iršu pagasta bibliotēkā notika virkne pasākumu visām bibliotēkas lietotāju grupām.

Pērses pamatskolas pirmsskolas grupiņas bērni darbojās eksperimentu darbnīcā -ar prieku pārvērta papīru par dažādām lietām – vējdzirnaviņām , ruporiem, iepazinās ar grāmatām no sērijām „Burvju skola” un „Brīnumaino lietu pasaulē”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Pie atmiņu ugunskura pulcējas barikāžu dalībnieki27.01.2015

Šogad janvārī aprit 24 gadi, kopš 1991. gada barikāžu dienām. Nedēļas nogalē, Iršos, lāpu un svecīšu izgaismota taka pie vēsturiskas vietas - muižas klēts, kas nereti tiek dēvēta arī par pagasta magazinu, aicināja barikāžu dalībniekus un pagasta iedzīvotājus aizdegt simbolisku barikāžu ugunskuru.

Līdz ar pirmajām gaisā uzvirmojošām dzirkstelēm sāka raisīties atmiņas…

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top