faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

"Kā četri gadalaiki - tik mainīga ir sieviete." /I. Apsāne/

08.03.2017

Iršu pagasta sievietes, 8. marta priekšvakarā, saņēma sirsnīgus, emocionāli piesātinātus sveicienus no trīs novadiem - Kokneses, Pļaviņu un Gulbenes.

Iršu pagasta pārvaldes omulīgajā zālītē savu dzeju lasīja gulbeniete Ingrīda Zepa. Ingrīdas ikdiena ir saistīta ar skaitļu pasauli, viņa strādā grāmatvedes darbu, bet no 2006. gada - brīvajā laikā, Ingrīda kā pērles virknē savus domu graudus. Šobrīd viņa ir septiņu grāmatu līdzautore un ceļā pie dzejas cienītājiem ir autorgrāmata „Dzejas rozes dvēselei.” Pasākuma idejas autorei Inesei Apsānei Irši nav sveši. Inese astoņus gadus ir bijusi starp Iršu ļaudīm, strādājot ĢKC „Dzeguzīte”. Pagasta iedzīvotāji, vairāk bijušie darba kolēģi, Inesi atceras kā izpalīdzīgu, sirsnīgu, dāsnu un darbīgu. Par to, ka jau no skolas laikiem, Inese aizraujas ar dzejas rakstīšanu, uzzinājām tikai tikšanās reizē. Viņas domu vārsmas ir lasāmas sešās grāmatās, kurām Inese ir līdzautore. Grāmata „Dvēseles pieskāriens” tapusi Varakļānos – izdevniecībā „Domu pērles”. Pati Inese saka, ka rakstīšanu iedvesmo notikumi, labi cilvēki un viņu vēstījumi.

printēt Lasīt visu ziņu

Iršu pagasta bibliotēkā lasa un vērtē02.03.2017

Iršu pagasta bibliotēkā ir noslēdzies lielais lasīšanas maratons. Gandrīz gadu viens pieaugušais un 17 bērni un jaunieši lasīja, vērtēja un pārrunāja izlasīto. Grāmatu vērtējumi elektroniski ir aizpildīti un lasīšanas veicināšanas programmas dalībniekiem ir gandarījuma sajūta.

Noslēguma pasākuma laikā lasītāji ar literāro spēļu palīdzību atsauca atmiņā grāmatu nosaukumus, autorus un galvenos varoņus. Ar zīmējumu izstādi bibliotēkā noslēdzas projekts. Pēc tam radošie darbiņi tiek apkopoti īpašās ilustrāciju grāmatās. Tās paliek bibliotēkas vēsturei. Man, kā bibliotekārei, ir prieks par saviem lasītājiem. Bērni ir iemācījušies būt pacietīgāki, jo projekts ir laikietilpīgs, disciplinētāki, ievērojot grāmatu nodošanas termiņus un pats galvenais izlasīto prot likt lietā, piemēram, rakstot pārbaudes darbus dzimtajā valodā un nopelnot labus vērtējumus. Vecāko klašu skolēni seko jaunumiem, nāk uz bibliotēku ar savām idejām, kādas grāmatas viņi vēlētos lasīt un redzēt bibliotēkas plauktos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Gada nogale Iršu pagasta bibliotēkā28.12.2016

Gada nogalē Iršu pagasta bibliotēkā valda radoša rosība. Ziemassvētki un Jaunā gada sagaidīšana nav iedomājami bez dāvaniņām, apsveikumu kartītēm un pašgatavotiem pārsteigumiem. Pērses sākumskolas skolēni ar interesi ētikas stundu pavadīja bibliotēkā, apskatot izstādi un noklausoties bibliotekāres stāstīto Ziemassvētku pasaku, kura aicināja bērnus noskaidrot, kāpēc cilvēkiem ir svarīgi saprast un sajust otra cilvēka prieku vai bēdas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (20)

Iršu velobraucēji izzina kaimiņu pagastu vēsturiskos notikumus

15.09.2016

15. septembrī Iršu entuziasti – lieli un mazi velobraucēji devās braucienā, lai izzinātu kaimiņu pagastu vēsturiskos notikumus, kuri nesaraujami saistīti ar bijušo Iršu vācu koloniju. Pieaugušos velobraucējus emocionāli uzrunāja Bebru pagastā, pie Sarkanā šķūņa drupām, pārdomāti un rūpīgi organizētais atceres pasākums, lai pieminētu 1841. gadā notikušo Jaunbebru Kartupeļu dumpi.

Pēc pasākuma devāmies uz Vietalvas pagasta Siljāņiem. Šī vieta kādreiz ietilpa Iršu teritorijā. Brauciena mērķis bija apskatīt skaisto vietu, kurā ir dzimis Pērsietis – īstajā vārdā Kārlis Zemītis. Pērsieša literārā darbība ir saistīta ar satīriskiem dzejoļiem un fabulām. Šī gada pavasarī apritēja 115 gadu, kopš dzejnieks ir aizgājis mūžībā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Dzejas dienas Iršos

09.09.2016

Rudeni Latvijā ieskandina, iezīmē Dzejas dienas. Šogad Dzejas dienu moto ir ļoti daudzsološs – „Dzeja pavedina”. Šīs sauklis pavedina un aicina uzdrošināties atklāt un izzināt sevi, pasauli, cilvēkus sev līdzās. Iršos jau trešo gadu dzejas dienas tiek atzīmētas brīvā dabā – Magazinas laukumā, kuru varētu nosaukt Aspazijas vārdiem runājot par „Saulaino stūrīti”. 9. septembrī ļoti daudzi Iršu ļaudis, pārsvarā bērni, sekoja dzejai. Magazinas laukumā viņi satikās ar gaišu un jauku cilvēku, koknesieti Anitu Liepiņu, kura klātesošos iepazīstināja ar savu pirmo dzejas grāmatu „Lejuplādes”. Klausoties dzejniecē, nepārprotami varēja saprast, ka katrs dzejolis viņai ir dziļi sirdī izlolots, atnācis kā svētība, kuru viņa nevar paturēt tikai sev.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (22)

Baltā krusta iesvētīšana pie Ērgļu novada Liepkalnes baznīcas25.08.2016

23. augustā pie Liepkalnes baznīcas tika iesvētīts baltais krusts. Baltā krusta zīme ir atgādinājums cilvēkiem par netaisnību, varmācību un pārestību. Iesvētīšanas ceremonija notika zīmīgā datumā. 1939. gada 23. augustā tika parakstīts Molotova – Ribentropa slepenais pakts – nežēlīga vienošanās, kas ietekmēja daudzu cilvēku un tautu likteņus.

Neliela interesentu grupa no Iršiem devās uz kaimiņu pagastu, lai piedalītos baltā krusta iesvētīšanā. Liepkalni ar Iršiem vieno ne tikai kopīga robeža, bet arī vēsture – saistīta ar vācu koloniju. Vācu kolonisti un liepkalnieši veidoja vienotu draudzi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Velobrauciens pa bijušās Iršu kolonijas dienvidu daļu

23.06.2016

23. jūnijā Iršu pagastā notiks atceres pasākums veltīts lielākajai vācbaltu kolonijas izveidei Baltijā pirms 250 gadiem. Atbalstot jaunās tūrisma sezonas atklāšanu novadā un gatavojoties vācbaltu kolonijas ievērojamās gadskārtas atcerei, 19.maijā Iršu pagasta bibliotēka sadarbībā ar Iršu pagasta pārvaldi un skolotāju – Iršu pagasta vēstures pētnieci Valdu Kalniņu organizēja velobraucienu pa bijušās Iršu kolonijas dienvidu daļu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (37)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top