Latvijas valsts dzimšanas diena21.11.2011

18. novembris latviešu tautai ir nozīmīgs un svarīgs datums. Šī ir diena, kad 1918. gadā tika proklamēta Latvijas Republika.

Ar daudziem koncertiem, gaismas festivālu „Staro Rīga”, ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa un krāšņu salūtu, grandiozi svētku dienu atzīmēja Rīgā, bet ne mazāk svinīgi Latvijas dzimšanas diena tika atzīmēta arī novados un mazajos pagastos.

18. novembrī Iršu pagasta klubs ātri vien piepildījās ar ļaudīm, kuri vēlējās sajust svētku noskaņojumu un noskatīties pašdarbnieku koncertu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Ekskursija uz „Brakiem”12.11.2011

12. novembrī Iršu pagasta bibliotēkas ”Bērnu žūrijas” dalībnieki pulcējās pie autobusu pieturas, lai dotos ekskursijā. Līdz Ērgļiem bērnus aizvizināja autobuss, bet ceļš līdz „Brakiem” tika mērots ar kājām. Raitā solī ejot, sarunājoties, vērojot dabu un svešo vietu laiks paskrēja ātri, un noietie kilometri saruka kā nebijuši.

Braku sētā mums sagaidīja laipna un smaidīga gide – Zinta Saulīte. Cik daudz interesanta viņa zināja pastāstīt par Rūdolfa Blaumaņa dzīves gājumu!

Braku sēta apbur ar savu pamatīgumu, sakoptību un senatnīgumu. Ēkas stāv kā aplī, bet apļa vidū vēl Rūdolfa Blaumaņa stādītās liepas. Saimes ēkas krāsnī jautri sprēgāja uguntiņa un pie lielā galda sākās stāsts par drāmas un noveles žanra iedibinātāju latviešu literatūrā Rūdolfu Blaumani.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top