Rūķu darbnīcā gatavo sveces no bišu vaska

28.12.2011 kur : Iršu pagasta bibliotēka

Gada nogalē Iršu pagasta bibliotēkā darbojās Rūķu radošā darbnīca. Bērnu un jauniešu žūrijas dalībnieki gatavoja sveces no bišu vaska šūnām. Bērni iepazinās ar materiālu, tā dabiskajām īpašībām. Ar lielu precizitāti mērīja, grieza un rullēja. Sarullētās sveces tika papildinātas ar dažādiem dekoratīviem elementiem – pērlītēm, čiekuriem, lentītēm.

Darbiņi izdevās glīti! Tie iepriecinās vecākās paaudzes lasītājus bibliotēkas pasākumā. Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja

Dace Grele

Ko lasa pēc 60?

22.12.2011 kur : Iršu pagasta bibliotēka

Iršu pagasta bibliotēkā gada nogalē pulcējās lasītāji uz literāro pasākumu „Ko lasa pēc 60…”

Noskaidrojās, ka lasītāju vēlmēm un interesēm nav robežu. Tās ir tik dažādas! Citam vajag biezu detektīvromānu, cits lasa tikai latviešu autoru grāmatas, vēl kāds nelasa grāmatas, bet žurnālus izlasa līdz pēdējai rindiņai, čaklākie pa nakti „ izrauj” lata romānu un daiļdarbā saskata līdzības ar savu dzīvi. Lēnāk lasās psiholoģiska rakstura grāmatas, biogrāfiskie darbi un ceļojumu apraksti. Tos, kā saka lasītāji, ir jāizdzīvo lēnām un bez steigas.

Ļoti rūpīgi literārajam pasākumam bija gatavojusies pensionētā latviešu valodas un literatūras skolotāja E. Briška. Viņas stāstījumā par grāmatām, ko viņa lasa, gribējās klausīties vēl un vēl. Īstu jautrību izraisīja M. Geidānes lasītie dzejoļi ventiņu izloksnē. Dzejoļu krājums saucās „Tā viš i…”. Grāmatas autore Emma Kārkls.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Latvijas valsts dzimšanas diena21.11.2011

18. novembris latviešu tautai ir nozīmīgs un svarīgs datums. Šī ir diena, kad 1918. gadā tika proklamēta Latvijas Republika.

Ar daudziem koncertiem, gaismas festivālu „Staro Rīga”, ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa un krāšņu salūtu, grandiozi svētku dienu atzīmēja Rīgā, bet ne mazāk svinīgi Latvijas dzimšanas diena tika atzīmēta arī novados un mazajos pagastos.

18. novembrī Iršu pagasta klubs ātri vien piepildījās ar ļaudīm, kuri vēlējās sajust svētku noskaņojumu un noskatīties pašdarbnieku koncertu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Ekskursija uz „Brakiem”12.11.2011

12. novembrī Iršu pagasta bibliotēkas ”Bērnu žūrijas” dalībnieki pulcējās pie autobusu pieturas, lai dotos ekskursijā. Līdz Ērgļiem bērnus aizvizināja autobuss, bet ceļš līdz „Brakiem” tika mērots ar kājām. Raitā solī ejot, sarunājoties, vērojot dabu un svešo vietu laiks paskrēja ātri, un noietie kilometri saruka kā nebijuši.

Braku sētā mums sagaidīja laipna un smaidīga gide – Zinta Saulīte. Cik daudz interesanta viņa zināja pastāstīt par Rūdolfa Blaumaņa dzīves gājumu!

Braku sēta apbur ar savu pamatīgumu, sakoptību un senatnīgumu. Ēkas stāv kā aplī, bet apļa vidū vēl Rūdolfa Blaumaņa stādītās liepas. Saimes ēkas krāsnī jautri sprēgāja uguntiņa un pie lielā galda sākās stāsts par drāmas un noveles žanra iedibinātāju latviešu literatūrā Rūdolfu Blaumani.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top