Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/irsu_pagasta_biblioteka/svetki_senioru_klubina_valodzite
Drukas datums: 00:24:09 21.09.2020

Svētki senioru klubiņā "Vālodzīte"16.07.2020

Iršu pagasta senioru klubiņa "Vālodzīte" darbībā uz kādu laiku savas korekcijas ieviesa koronavīruss aizliegdams klātienes pulcēšanos. Tomēr 14. jūlijā senioru tikšanās vietā – omulīgajā dzīvoklī valdīja liela rosība. Pamats kopā sanākšanas priekam – nenosvinētās vārda dienas un šūpuļa svētki teju pusgada garumā, bet īpašais iemesls – Lazdiņas kundzes godināšana skaistajā jubilejā. Vecāki meitai Ainai šūpuli kāra tālajā 1930. gadā.

Ainas kundze ir pazīstama kā daudzpusīga personība kas apveltīta ar ļoti lielu gribasspēku un māksliniecisku garu. Viņa ir zīmējusi portretus un gleznojusi, rakstījusi dzeju un dienasgrāmatā  pierakstījusi savas atziņas un domas par piedzīvoto un redzēto savā dzīves gājumā. Sirmajai kundzei ļoti patīk lasīt grāmatas. Raugoties no mana - bibliotekāra viedokļa, labs lasītājs ir neatsverama bibliotēkas vērtība. Šie vārdi ir attiecināmi arī uz Ainas kundzi.

Bibliotēkas apmeklējumi jubilārei nekad nebeidzas tikai ar formālu grāmatu apmaiņu. Viņa vislabprātāk lasa uzziņu literatūru par mākslu, ceļojumiem un personībām. Tāpat cieņā latviešu oriģinālliteratūra. Ainas kundze joprojām mācās un ar uzzināto labprāt dalās pārdomās. Pašlaik viņa pēta savas dzimtas koku. Rudenī bibliotēkā plānots satikties ar interesentiem  un pastāstīt, kā tad šis izpētes process ir organizējams, lai sasniegtu vēlamo mērķi.

Atmiņu kamola tīšana mijās ar dziedāšanu un sarunām. Prieks, ka klātesošie labprāt piedalījās bibliotēkas sagatavotajās literārajās aktivitātēs un uzsāka minēt krustvārdu mīklu par mūsu pagastu, kas sagatavota bibliotēkā ar izzinošu mērķi - iepazīt Iršus.

Godināšanas pasākumā Ainas kundze saņēma daudz ziedu un laba vēlējumu no klubiņa "Vālodzīte" dalībniecēm, draugiem un pagasta pārvaldes. Par muzikālo noformējumu gādāja skolotāja Valda, par pasākuma raitu norisi Raina un par svētku galdu rūpējās Mārīte, Inta, Maija un Marija.

Bibliotēka jubilāri iepriecināja ar krāšņu lauku ziedu pušķi, vēlot Ainas kundzei deviņvīru spēku, možu garu un labu veselību, un dāvinot īpaši veidotu kladi "Pasakaini Irši zied".

Ainas kundze atklāja, ka ciemiņi gaidāmi visas nedēļas garumā. Atliek jubilārei novēlēt, lai skaists, saulains un pārsteigumiem pilns svētku laiks!

 Dace Grele,

 Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja