Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/irsu_pagasta_biblioteka/svetki_irsu_berniem
Drukas datums: 23:07:09 20.09.2020

Svētki Iršu bērniem01.06.2020

Jūnijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, kuras aizsākumi meklējami 1925. gadā, kad Ženēvā norisinājās Pasaules konference bērnu labklājībai. Kā īpaša svētku diena, tieši bērniem, tā tika atzīmēta 1950. gadā. Kopš tā laika Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas atzīmēšana ir kā tradīcija daudzās pasaules valstīs. Šajā dienā Latvijā un visā pasaulē notiek dažādi pasākumi, kas ir veltīti bērniem, viņu priekam un pozitīvām emocijām. Šī diena vecākiem atgādina par viņu pienākumiem un atbildību audzinot bērnus. Ikviens bērns  vēlas augt mīlēts, aprūpēts un saprasts.

Bērniem labi pazīstamajā D. Sabitovas grāmatā "Cirks lādītē" viens no galvenajiem varoņiem, zēns  Mariks, ir pārliecināts, ka pats galvenais cirkā ir klauns, jo viņš prot ļoti labi iepriecināt bērnus un pamanīt, kad kādam ir bēdīgs prāts. 1. jūnijā klauns Po paņēma līdz klaunu Pū un devās pie Iršu bērniem, lai viņus pārsteigtu Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā. Ievērojot ar vīrusu saistītos ierobežojumus, klauni ar velosipēdiem apceļoja Iršu pagastu, iegriezās katrā daudzdzīvokļu māju pagalmā, aizminās līdz lauku viensētām, lai katru bērnu iepriecinātu ar saldu kārumu un pavasarīgu taureni.

Klauni ar padarīto lepojās paši ar sevi, bet vislielāko gandarījumu viņiem sagādāja prieks bērnu acīs. Ceļojot Po un Pū ievēroja, ka mazi bērni jūtas labi un droši, ja blakus atrodas tētis un mamma, pie kuras pieglausties, kura nomierina un samīļo. Lai jauka šī diena visiem Kokneses novada bērniem! Sirsnīgi sveicieni!

Klauni Po un Pū stingri tic, ja vecāki bērnus audzinās ar ļoti lielu mīlestību, tad bērni būs laimīgi un izaugs par krietniem cilvēkiem. Po un Pū saka lielu paldies Iršu pagasta pārvaldei par sadarbību!

Klaunu Po un Pū vārdā Iršu pagasta kultūras pasākumu organizatore Ineta Riekstiņa un bibliotēkas vadītāja Dace Grele

 Foto: Monta Bergmane