Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/irsu_pagasta_biblioteka/iesaisties_makulaturas_vaksanas_akcija
Drukas datums: 15:48:39 19.09.2019

Iesaisties makulatūras vākšanas akcijā!11.10.2012

Iršu pagasta bibliotēka piedalās makulatūras akcijā, kuru kopīgi organizē „Papīrfabrika „Līgatne” un publisko bibliotēku attīstības projekts „Trešais tēva dēls”.

Makulatūra – aprakstītas papīra lapas, avīzes, žurnāli un grāmatas pēc kāda laika kļūst nevajadzīgas, tomēr šīm lietām ir iespēja atdzimt jaunā veidā.

Šī makulatūras vākšanas akcija aicina atklāt bagātību, kas paslēpta šķūnīšos, pagrabos, sekcijās, atvilknēs un papīrgrozos.

Visu vasaru Iršos cītīgi tika saiņoti nederīgi papīra izstrādājumi. Akcijā piedalījās dažādu vecumu bibliotēkas atbalstītāji un rezultātā savākta 1,730 t makulatūras.

Sirsnīgs paldies visiem, kas atrada laiku pārskatīt veco žurnālu , avīžu krājumus, sasaiņot makulatūru un atgādāt to uz savākšanas vietu. Ļoti aktīvi šo akciju atbalstīja Pērses pamatskolas audzēkņi un darbinieki.

Makulatūras vākšanas akcija turpināsies līdz 31. oktobrim. Piedaloties šajā akcijā Iršu pagasta bibliotēka jau ir nopelnījusi 8 kg papīrfabrikā ražota jauna papīra. Daļu dāvinājuma bibliotēka atvēlēs Pērses pamatskolai. Ja bibliotēka akcijas noslēgumā būs savākusi visvairāk makulatūras savā reģionā, tad Līgatnes papīrfabrika tai dāvinās fotoaparātu un piegādās gardu kliņģeri, lai šo sasniegumu nosvinētu visi bibliotēkas atbalstītāji kopā.

Ir liels prieks, ka pagasta iedzīvotāji atbalsta Iršu mazo ”gaismas pili”, vēlas dzīvot zaļi un ar savu atsaucību ir paglābuši kādu koku no nociršanas.

Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja Dace Grele