Lapas karte
AA+A++
A AAA

Iršu pagasta bibliotēka

Iršu pagasta bibliotēka

Kūlēni (Iršu pagasta pārvaldes ēka), Irši, Iršu pagasts, Kokneses novads, Latvija, LV-5108
56.793335 25.593678

Krustvārdu mīkla par Iršiem atminēta

08.03.2021

irsi_08_03_21_2.jpgIršu pagasta bibliotēkā ir noslēdzies krustvārdu mīklas par pagastu risināšanas laiks. Par iedzīvotāju interesi un atsaucību var tikai priecāties. Jāatzīst, ka mīklu nevarēja atminēt balstoties tikai uz interneta resursiem. Daļa informācijas ir atrodama bibliotēkas savāktajos un noformētajos novadpētniecības materiālos. Izrādās, ka "prāta mežģis" ir veicinājis ģimeniskas sarunas par Iršiem un kopīgu atbilžu meklēšanu. 

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Paldies Iršu pagasta bibliotēkai!

23.11.2020

bildes.jpgIr noslēgusies “BILŽU BIROJA” rīkotā mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” 35 gadu jubilejai veltītā akcija "ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti".

Akcijai iesūtītās pastkastīšu fotogrāfijas ir apskatāmas mājaslapā www.bildes.lv  kā arī Festivals Bildes Facebook lapā. Pēc akcijas noslēguma "Bilžu Birojs" un "Bilžu" mākslinieku žūrija izvērtēja iesūtītos darbus un atzīmēja interesantāko darbu autorus.

Latvijas Nacionālā bibliotēka, īpaši vērtējot bibliotēku veikumu akcijas laikā, vēlējās atzīmēt Vecpiebalgas novada bibliotēkas un Kokneses novada Iršu pagasta bibliotēkas noformētās pastkastītes.

Lasīt visu ziņu

Iršos skan dzeja

30.09.2020

irsi250920_5.jpgŠogad jau 55 gadus septembri krāšņāku padara Dzejas dienas. Dzejas dienas ir saistītas ar Latvijas dižgara J. Raiņa 100. dzimšanas dienu. Atzīmējot apaļo jubileju, tika iedibināta tradīcija vienkopus pulcēties dzejniekiem un dzejas mīļotājiem.

Arī Iršos 25. septembrī Pērses sākumskolā skanēja dzeja un dziesmas. Jau daudzu gadu garumā, sadarbībā ar pagasta bibliotēku, Dzejas dienu pasākums izvēršas par notikumu, kurš patīk  galvenajiem dzejas runātājiem – bērniem un  tāpat prieku gūst  pasākuma apmeklētāji.

Lasīt visu ziņu galerija (12)

"ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti"

04.09.2020

irsi040920_1.jpgŠogad populārais mūzikas un mākslas festivāls "Bildes" svin 35 gadu jubileju. Koronavīrusa pandēmijas dēļ  svētku svinēšana ir ierobežota, bet festivāla direktore Tija Auziņa tomēr izdomāja kā vienam otru uzmundrināt un radīt prieku. Viņa aicināja piedalīties akcijā "ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti".

Pateicoties akcijas idejai, Latvijā ļoti daudzas pastkastītes ir kļuvušas acīm tīkamākas. Arī Iršu pagasta pārvaldes pastkastīte ir ieguvusi savādāku veidolu, ir kļuvusi pamanāmāka. Par pastkastītes pārvērtībām parūpējās Iršu pagasta bibliotēkas radošā grupa "Veiklie pirkstiņi". 

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Hiršenhofas tirdziņš

18.08.2020

irsi140820_19.jpg14. augustā Iršos valdīja liela rosība. Pie Iršu muižas klēts – magazīnas notika gadskārtējais “Hiršenhofas tirdziņš”. Saulainā un skaistā diena bija kā radīta “andelei”, priekam un atpūtai. “Hiršenhofas tirdziņā” pārdotā prece vienmēr ir bijusi īpaša. Tā ir radīta ar izdomu un neatlaidīgu darbu. Tās pievienotā vērtība ir sirdsdegsme.

Pircēji varēja iegādāties daudz labu lietu – mājas sieru, ļoti gardus pašceptus kārumus, veselīgus sīrupus imunitātes stiprināšanai un ogu pulverus. Netrūka dārzeņu un krāšņo rudens ziedu – gladiolu. Uzburot saldus mākoņus  par bērnu prieku rūpējās cukurvates tirgotāji.

Lasīt visu ziņu galerija (27)

Svētki senioru klubiņā "Vālodzīte"

16.07.2020

irsi140720_1_0.jpgIršu pagasta senioru klubiņa "Vālodzīte" darbībā uz kādu laiku savas korekcijas ieviesa koronavīruss aizliegdams klātienes pulcēšanos. Tomēr 14. jūlijā senioru tikšanās vietā – omulīgajā dzīvoklī valdīja liela rosība. Pamats kopā sanākšanas priekam – nenosvinētās vārda dienas un šūpuļa svētki teju pusgada garumā, bet īpašais iemesls – Lazdiņas kundzes godināšana skaistajā jubilejā. Vecāki meitai Ainai šūpuli kāra tālajā 1930. gadā.

Ainas kundze ir pazīstama kā daudzpusīga personība kas apveltīta ar ļoti lielu gribasspēku un māksliniecisku garu. Viņa ir zīmējusi portretus un gleznojusi, rakstījusi dzeju un dienasgrāmatā  pierakstījusi savas atziņas un domas par piedzīvoto un redzēto savā dzīves gājumā. Sirmajai kundzei ļoti patīk lasīt grāmatas. Raugoties no mana - bibliotekāra viedokļa, labs lasītājs ir neatsverama bibliotēkas vērtība. Šie vārdi ir attiecināmi arī uz Ainas kundzi.

Lasīt visu ziņu galerija (5)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top