faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Iršu pagasta bibliotēkas lasītāji viesojas kaimiņu novadā01.11.2018

26. oktobrī Iršu pagasta bibliotēkas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas" dalībnieki devās mācību ekskursijā. Plānojot maršrutu tika ņemtas vērā bērnu vēlmes.

Šogad  lasīšanas veicināšanas programmā piedalās pirmsskolas grupiņas mazie lasītāji. Viņi iepazīstas ar 5+ grupas grāmatām, skolotājas Daigas Andersones vadībā bērni apgūst klausīšanās un lasīšanas prasmes. Izlasītie daiļdarbi tiek pārrunāti un atainoti zīmējumos.

Pavisam netālu no Iršu pagasta, Siljāņos, atrodas brīnišķīga apskates vieta – trušu audzētava "Karlīnes", kurā kopā ar trušiem draudzīgi sadzīvo eksotiski dzīvnieki un putni. Trušu audzētavas īpašnieks mums laipni izrādīja saimniecību, pastāstīja par savām iecerēm, padarītajiem darbiem un atklāja, cik daudz zināšanu nepieciešams, lai varētu veiksmīgi darboties. Secinājām, ka "Karlīnes" saimniekiem netrūkst ideju un vēlmes uzdrošināties un darīt.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Dzejas diena Iršos25.09.2018

21. septembrī pie Magazinas – Aspazijas vārdiem sakot "Saulainajā stūrītī" skanēja dzeja. Šogad dzejas dienu pasākumos tiek daudzinātas Baltijas valstis. Lietuva un Igaunija gada sākumā – februārī jau nosvinēja savas 100. dzimšanas dienas. Latvijas dzimšanas diena tiks atzīmēta 18. novembrī. Šiem lielajiem notikumiem par godu Iršu dzejas dienas pasākuma moto bija "Godināsim simtgadnieces – 3 Baltijas valstis".

Dzejas dienas pasākuma mērķis bija deklamēt latviešu dzejnieku dzeju un  iepazīties ar kaimiņvalstu daiļradi. Tāpēc sasveicināšanās notika ar apņemšanos vārdu – labdien- iemācīties igauņu un lietuviešu valodās. Visiem kopā skanēja pārliecinoši.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

“Baltā galdauta svētki” Iršos08.05.2018

3.maijā Iršu klubā notika Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts  svinīgs pasākums “Baltā galdauta svētki”.

Šo svētku mērķis ir stiprināt pirms gada Latvijā aizsākto tradīciju -  cilvēkiem pulcēties pie kopīga galda kopienas lokā, svinēt savas valsts esību un brīvību. Balts galdauts ir kā pašapziņas un lepnuma simbols un vienojošais elements. Savukārt, svētku galds latviešu tradīcijās un dainās vēsta par saticību, došanu, laimību un kopā būšanu.

Svētki sākās ar pasākuma vadītājas Gaļinas Kraukles deklamēto dzejoli par Latviju. Ar savām skanīgajām balsīm skatītājus  priecēja vokālie ansambļi “Nianse” no Bebriem, “Zīle” no Vietalvas, ĢAC “Dzeguzīte” bērni un pašmāju dziedātājas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)

Iršos lasa un vērtē12.03.2018

Iršu pagasta bibliotēkā ir noslēdzies grāmatu vērtēšanas laiks. 20 dalībnieki atbalstīja lasīšanas veicināšanas programmu un piedalījās „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā – 2017”.

LNB ir apkopojusi lasīšanas programmas rezultātus. Izrādās, ka lasīšanas maratonā ir piedalījušies ap 20 000 lasītāju no 668 bibliotēkām. Patīkami apzināties, ka statistikas datus ir kuplinājusi arī mazā Iršu pagasta bibliotēka. Jāatzīst, ka skaitļi nav galvenais. Svarīgi ir tas, ko ir ieguvuši paši lasītāji un bibliotēka. Bērni atzīst, ka gluži bez lasīšanas arī nevar, jo latviešu valodas un literatūras stundās labu atzīmi var nopelnīt tikai tad, ja ir draugos ar grāmatu. Savukārt bibliotēka no šī projekta iegūst augstākus bibliotēku raksturojošus rādītājus un grāmatu dāvinājumus ar bērniem un pieaugušiem saistošu, kvalitatīvu lasāmvielu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Iršu bērni ciemojas „Kalna Ziedu” muzejā06.12.2017

Iršu pagasta „Bērnu un Jauniešu žūrijas” dalībnieki ir čakli grāmatu lasītāji un ekskursijās braucēji. Šoreiz brauciens tika plānots ar mērķi izzināt Aizkraukles reģiona senvēsturi, gūt priekšstatu par padomju laikiem un iepazīties ar Kokneses tūrisma centru. Aizkraukles vēstures un mākslas muzeja „Kalna Ziedi” gide, interesanti stāstot par patstāvīgo ekspozīciju „Daugavas krastu likteņstāsti”, ieveda mūs senatnīgā ceļojumā. Apskatījām daudz veclaicīgu lietu, minējām, kādam nolūkam šie priekšmeti darināti un no kādiem materiāliem. Visiem kopā radās secinājums, ka senās mantas ir ļoti rūpīgi, pārdomāti gatavotas no dabas materiāliem, bet apavi – vīzes, pastalas un koka tupeles, mūsuprāt, nudien neizskatījās ērti valkājamas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

„Dzīve ir laba, Kad mērķis ir labs”03.10.2017

Iršos, 28. septembrī – Saulainajā stūrītī – Magazinas laukumā skanēja dzeja. Šogad Dzeju dienu norisēs tiek godināts E. Veidenbaums, akcentēta dzejnieka 150. gadskārta. Par šī pasākuma moto tika izvēlēti stiprie Veidenbauma vārdi :”Dzīve ir laba , kad mērķis ir labs.”

          Dzejas stundas pirmā daļa pagāja Veidenbauma gaisotnē -  iepazīstot dzejnieka biogrāfiju, daiļradi un dzejoļus, kurus deklamēja Pērses sākumskolas vecāko klašu skolēni.

          Otrā daļa tika veltīta novadnieku dzejai. Šoreiz tika skandēti Ārijas Āres dzejoļi. Iršu sieviešu vokālā ansambļa meitenes piedāvāja iespēju noklausīties Ārijas Āres dzejoļus un tad tos sadzirdēt A. Kristona komponētajās dziesmās. Izrādās, ka bērniem labāk patīk klausīties dziesmas, nevis dzejas lasījumi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Pretī rudenim11.09.2017

9. septembrī Iršu ļaudis pulcējās uz kārtējo velobraucienu pa bijušās Iršu vācu kolonijas dienvidaustrumu daļu. Rudenīgais lietus lika mainīt plānus un velobrauciena vietā tika piedāvāts pārvietoties ar vieglajām mašīnām. Daļa interesentu piekrita un ceļojuma laikā tika apskatīts viss plānotais. Galamērķī – Siljānos, kuru daļa senāk arī ietilpa kolonijas sastāvā, apskatījām trušu saimniecību „Karlīnas”, kuru laipni izrādīja saimniece Līga.

Kūts, kurā savā laikā tika audzēti liellopi, mūs visus pārsteidza ar draudzīgo atmosfēru, kas tajā valdīja. Te omulīgi pastaigājās pīļu mamma ar maziem pīlēniem, par cālēniem rūpējās vista, melns gailis ir īpaši iegādāts, kad paaugšoties, viņš dižosies ar lielu seksti un skaistu asti. Kūts sienas un centrālā daļa ir piepildīta ar trušu būriem. Uz  būru iemītniekiem gribas skatīties vēl un vēl. Tie ir tik dažādi – lieli un mazi, atšķirīgu kažoku krāsu un spalvu garumu!  Nenoskatīties!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top