I. Gaiša Kokneses vidusskola mācību programmā „Samsung Skola nākotnei”17.01.2014

2014. gada 8. janvārī mācības programmā „Samsung Skola nākotnei” uzsāka I. Gaiša Kokneses vidusskolas direktors Māris Reinbergs, matemātikas skolotājas Anita Cauka un Gundega Ungere, informātikas skolotāja Elvīra Broka.

Lai piedalītos konkursā, skolai vajadzēja izveidot 4 cilvēku lielu komandu, norādot, kā informāciju tehnoloģiju izmantošana varētu uzlabot mācību procesu un mācību kvalitāti, kā iegūtās zināšanas nodotu pārējiem skolas pedagogiem, kā arī jānorāda, kuri no piedāvātajiem informāciju tehnoloģiju rīkiem šķistu visinteresantākie izmantošanai mācību procesā. Tāpat skolai vajadzēja izstrādāt radošo uzdevumu, piedāvājot praktisku risinājumu, kā ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību varētu sasniegt kādu no šiem mērķiem: motivēt skolēnus mācīties; pasniegt sarežģītu mācību vielu vienkārši un radoši; veidot ciešāku sadarbību starp skolēniem un skolotājiem vai atrisināt kādu citu būtisku jautājumu konkrētajā izglītības iestādē.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Vai tu zini, kas ir vakarēšana?06.12.2013

Vakarēt - tas ir darīt lielus un mazus roku darbus. I.Gaiša Kokneses vidusskolas sākumskolēni kopā ar saviem vecvecākiem sanāca kopā decembra sākumā, lai kopā tītu kamolus, pītu pīnītes, adītu, tamborētu, gatavotu mazas mīļlietiņas, Ziemassvētku rotājumus... Kopā minējām mīklas, stāstījām atgadījumus no dzīves un gājām rotaļās. Viss bija kā senāk, tikai skalu gaismas vietā bija modernākas spuldzes un saimes istabas vietā - skolas zāle. Viss pārējais bija no sirds uz sirdi un, cerams, nākamgad šādā pasākumā tiksimies atkal!

Inguna Žogota, arī vakarētāja

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Mans Likteņkoks Latvijai20.11.2013

Svētku nedēļā noslēgusies Sākumskolas Metodisko apvienību (MA) rīkotā izstāde "Mans Llikteņkoks Latvijai". Katras novada skolas sākumskolas klases veidoja Latvijai veltītus kokus, kurus šobrīd var apskatīt novada skolās.

Pielikumā fotoattēlos  I. Gaiša Kokneses vidusskolas un Pērses pamatskolas sākumskolēnu veidotie darbi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Diža mana tēvu zeme

14.11.2013 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

14. novembrī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā Latvijas 95. gadadienai par godu notika sadraudzības pasākums „Diža mana tēvu zeme”, ko organizēja Kokneses novada vispārizglītojošo skolu mākslas priekšmetu, sporta un dabaszinību skolotāju metodiskās apvienības.

Katras skolas komanda 10 skolēnu sastāvā bija sagatavojuši mājas uzdevumus – stāstījumu par Kokneses novada kultūrvēsturiskajām vietām, dziesmas veltītas Latvijai, iemācījās atbildēt un savu erudīciju paplašināja ar dažādiem jautājumiem par mūziku, Latvijas dabu. Pēc skolēnu domām visinteresantākais uzdevums bija latviešu karavīru dziesmas izpildījums kopā ar ierindas elementiem.

printēt Lasīt visu ziņu

I. Gaiša Kokneses vidusskolas skolēnus Lāčplēša dienā uzrunā ģenerālis Vectirāns

11.11.2013 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

Godinot Latvijas brīvības cīnītājus, 11. novembra rīts I. Gaiša Kokneses vidusskolā sākās ar svinīgu pasākumu. Skolas pagalmā no laukakmeņiem izliktajā Latvijas kontūrā aizvien tika iedegtas jaunas piemiņas sveču liesmiņas, atceroties tos cilvēkus, kuri savas dzīvības atdevuši brīvas Latvijas vārdā. Skolēnus un skolotājus svētku dienā uzrunāja un šīs dienas nozīmīgos notikumus aicināja atcerēties skolas direktors Māris Reinbergs un Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, bet īpašs pagodinājums bija uzklausīt Latvijas armijas ģenerāli Juri Vectirānu. J. Vectirāns ieskatījās vēsturē, runāja par karavīriem, valsts nozīmi un patriotismu: "Latvieši savu valsti savulaik ieguva ar lielām pūlēm un smagām cīņām. Jums jābūt sava novada un valsts patriotiem. Jums jāsargā sava ģimene, sava valsts, jo, lai kur jūs arī būtu - jūs esiet latvieši, un šī ir jūsu tēvu zeme. Vēlu jums visiem izturību, veselību un mūžīgo sauli mūsu Latvijai."

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Jaunie muzikanti Ropažos30.10.2013

Skolēnu rudens brīvdienas dažiem I.Gaiša Kokneses vidusskolas folkloras kopas "Tīne" bērniem un arī Zaķumuižas "Oglītēm", Rīgas "Koklei", "Krullai" un "Ciguzim", Allažu "Tiptaiņiem" un Madonas "Madaviņai" sākās neparasti. Ar muzikantu nometni Ropažos. Tā notika no 25.-27.oktobrim. Skaļi un skanīgi bija gan Ropažu tautas namā, gan Ropažu Ekoskolā. Kopā ar 72 jaunajiem muzikantiem bija 10 skolotāji. Kokles mācīja Inguna Žogota un Ligita Šreibere, blokflautu un varganu - Liena Teterovska, blokflautu - Ieva Bērziņa, bungas un ritmus - Mikus Čavarts, vijoli - Lauma Bērza, akordeonu - Jānis Feldmanis, dziedāšanu - Katrīna Teterovska un Agate Rapa, stāstīšanu - Inita Šalkovska. Vienu vakaru pie mums viesojās lielais pasaku un spoku stāstu zinātājs Guntis Pakalns. Daži paņēma izvēlēto instrumentu pirmo reizi rokās, bet tā kā vēlēšanās iepazīt un pamēģināt bija tik liela, tad katrs muzicēja arī koncertā. Un koncerts notika jau pēc dažām nodarbībām.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)

Ekskursiju laiks03.10.2013

Vēl joprojām ir laiks skaistām rudens ekskursijām, pārgājieniem, pastaigām... Aizej arī TU un paskaties, cik daudz izdarīts Likteņdārzā un izvēlies dabas taku, kas vijās gar Daugavu! Arī tur daudz jaunumu. Bet, ja tu vēl neesi tur gājis, tad izdari to noteikti! Ir vērts!

Vai esi apmeklējis "Skrīveru saldumu" ražotni? Tur iespējams pašiem pamēģināt tīt gotiņas un uzzināt, cik šis darbiņš ir grūts vai viegls!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top