Tīne Allažos07.04.2014

Vidzemes novada bērnu un jauniešu folkloras kopas 5.aprīlī tikās savā ikgadējā sarīkojumā, ko var vērtēt arī kā skati, jo priekšā vēl gada noslēguma pasākums Viesītē, kad Peptiņam (Bērnu un jauniešu folkloras kustībai "Pulkā eimu, pulkā teku") svinēsim 30.dzimšanas dienu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Reģionālā vācu valodas olimpiāde 8.klasēm03.04.2014

2.aprīlī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā pulcējās reģionālās vācu valodas olimpiādes 8.klasēm dalībnieki. Olimpiādes dalībniekus sveica I.Gaiša Kokneses vidusskolas direktors Māris Reinbergs un 12.klašu skolēni Initas Asarītes vadībā ar dziesmu vācu valodā. Olimpiādē piedalījās 13 skolēni, kuri bija ieradušies no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Ogres 1.vidusskolas, Ogres valsts ģimnāzijas, Daugavpils Vienības pamatskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas, Daugavpils Valts ģimnāzijas, I.Gaiša Kokneses vidusskolas, Rēzeknes 1.vidusskolas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

I. Gaiša Kokneses vidusskolā izveidota trešā Samsung Digitālā mācību klase Latvijā . Papildināts ar foto galeriju.17.03.2014

Modernizējot mācību vidi un vairojot skolas konkurētspēju, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā izveidota Digitālā klase. Šī ir jau trešā ar Samsung tehnoloģijām – interaktīvo tāfeli, planšetdatoriem un “Samsung School” risinājumu – aprīkotā klase Latvijā, kurā ik dienas jaunas zinības apgūs gan pamatskolēni, gan arī vidusskolēni.

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas Digitālajā klasē darbs tiks organizēts, izmantojot 20 planšetdatorus un “Samsung School” risinājumu. Tas ļaus skolotājiem sekot līdzi ne tikai visas klases veikumam, bet arī pārraudzīt katra jaunieša individuālo darbu. Turklāt ierastos mācību materiālus – darba burtnīcas un grāmatas – būs iespējams papildināt ar izglītojošām aplikācijām un interneta resursiem, tā padarot stundas interesantas un aizraujošas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (29)

POPiela Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā

13.03.2014 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

13. marta vakarā Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā notika tradicionālais ikgadējais pasākums - popiela. Šogad tā notika pavasarīgās marta noskaņās, ar tēmu „Lai top kinofilma”. Līdz ar to, dziesmu izvēle bija jāmeklē no kinofilmām. Popielu vadīja aktīvākie 11. klašu skolēni, veidojot uzvedumu.

Uzvedums sākās ar dziesmu „Mēs tikāmies martā”. Taču, veidojot kinofilmu darbi nerit tik ātri, cik gribētos- režisors iznieko naudu, investors par to ir sašutis, darbinieki ir slinki, aktieri nedara lietas kā pienākas, sekretāre ir no ārzemēm un īsti labi nesaprot latviešu valodu. Filmai nav atrasta piemērota mūzika, tātad - filmas mūzikai risinājums ir jāmeklē kopā. Tad nu palīgā tika aicināti pasākuma dalībnieki.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Anekdošu virpulis Koknesē

13.03.2014 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

Marts ir pirmais pavasara mēnesis. Daba mostas no ziemas miega, Dzīvnieki lien ārā no savām alām, puķes savas galviņas paceļ pretī saulei un skolas bērni tiek pie savām Pavasara brīvdienām. 13.martā I.Gaiša Kokneses vidusskolā, kā katru gadu, spēkiem mērojās lieli un mazi smīdinātāji, kas ar jokiem uz TU. Tas nav viegli - smīdināt citus. Bet dažiem tas izdodas. Paši labākie dosies uz Rīgu, lai 1.aprīlī piedalītos "Anekdošu virpulī". Vēlēsim veiksmi 3.a klases skolniecei Kristai Strazdiņai un 3.b klases skolniekam Gustam Donikam! Paldies vecākiem un skolotājiem, kas palīdz attīstīt bērnu talantus!

Inguna Žogota, konkursa organizētāja

Meteņus pavada līksmībā

10.02.2014

Vai tu jau esi pamanījis gaisā virmojam pavasari? Saka tā - kad vārnas un kovārņi pulcējas baros, tad būs atkusnis. Un tad var iet spēli - "Šikutēni, šekutēni, vārnēni, krauklēni...".

Meteņi latviešiem ir jauna saimnieciskā gada sākums, atvadas no ziemas, pīrāgu diena un pēdējā diena, kad iet maskotos gājienos. Koknesē un Bebros maskotos ļaudis Meteņos sauc par skutelniekiem.

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas sākumskolēni Meteņus svinēja, gan ar pirmklasniekiem mācoties rotaļas, gan ar otrklasniekiem, lieloties un spēkojoties, gan ar "Tīnes" bērniem uz kalna, kur satika arī pašu Meteni. Kopā ar viņiem to gaidīja arī Kokneses folkloras kopa "Urgas" un pļaviņiešu "Āre". Meteņos jābrauc tālu ciemos, tāpēc arī pļaviņieši bija nolēmuši atbraukt ciemos. Kopā gājām rotaļās, dziedājām, spēkojāmies un baudījām Meteņu putru. Lējām sveces. Diena pagāja nemanot.

Inguna Žogota

Teņa diena

17.01.2014 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

Katru gadu janvāris atnāk ar lielu dancošanu. 17.janvāris ir Teņa diena. Saimnieču svētdiena. Daudz tiek dancots, lai padotos brangi sivēni. Arī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas sākumskolēni daudz priecājas un saņem enerģiju no lielas dancošanas. Katru gadu šajā nedēļā mums ir Teņa dienas danči. Dejojam gan pa vienam, gan pāros, gan pa trīs un pat pa četri! Bet "Cūkīna diet gāja" dejojam visa klase kopā. Prieks, enerģija un deja ir galvenie atslēgas vārdi šajā ikgadējā sarīkojumā. Paldies visiem sākumskolēniem un skolotājiem, kas to atbalsta!

Inguna Žogota

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top