POPiela Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā

13.03.2014 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

13. marta vakarā Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā notika tradicionālais ikgadējais pasākums - popiela. Šogad tā notika pavasarīgās marta noskaņās, ar tēmu „Lai top kinofilma”. Līdz ar to, dziesmu izvēle bija jāmeklē no kinofilmām. Popielu vadīja aktīvākie 11. klašu skolēni, veidojot uzvedumu.

Uzvedums sākās ar dziesmu „Mēs tikāmies martā”. Taču, veidojot kinofilmu darbi nerit tik ātri, cik gribētos- režisors iznieko naudu, investors par to ir sašutis, darbinieki ir slinki, aktieri nedara lietas kā pienākas, sekretāre ir no ārzemēm un īsti labi nesaprot latviešu valodu. Filmai nav atrasta piemērota mūzika, tātad - filmas mūzikai risinājums ir jāmeklē kopā. Tad nu palīgā tika aicināti pasākuma dalībnieki.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Anekdošu virpulis Koknesē

13.03.2014 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

Marts ir pirmais pavasara mēnesis. Daba mostas no ziemas miega, Dzīvnieki lien ārā no savām alām, puķes savas galviņas paceļ pretī saulei un skolas bērni tiek pie savām Pavasara brīvdienām. 13.martā I.Gaiša Kokneses vidusskolā, kā katru gadu, spēkiem mērojās lieli un mazi smīdinātāji, kas ar jokiem uz TU. Tas nav viegli - smīdināt citus. Bet dažiem tas izdodas. Paši labākie dosies uz Rīgu, lai 1.aprīlī piedalītos "Anekdošu virpulī". Vēlēsim veiksmi 3.a klases skolniecei Kristai Strazdiņai un 3.b klases skolniekam Gustam Donikam! Paldies vecākiem un skolotājiem, kas palīdz attīstīt bērnu talantus!

Inguna Žogota, konkursa organizētāja

Meteņus pavada līksmībā

10.02.2014

Vai tu jau esi pamanījis gaisā virmojam pavasari? Saka tā - kad vārnas un kovārņi pulcējas baros, tad būs atkusnis. Un tad var iet spēli - "Šikutēni, šekutēni, vārnēni, krauklēni...".

Meteņi latviešiem ir jauna saimnieciskā gada sākums, atvadas no ziemas, pīrāgu diena un pēdējā diena, kad iet maskotos gājienos. Koknesē un Bebros maskotos ļaudis Meteņos sauc par skutelniekiem.

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas sākumskolēni Meteņus svinēja, gan ar pirmklasniekiem mācoties rotaļas, gan ar otrklasniekiem, lieloties un spēkojoties, gan ar "Tīnes" bērniem uz kalna, kur satika arī pašu Meteni. Kopā ar viņiem to gaidīja arī Kokneses folkloras kopa "Urgas" un pļaviņiešu "Āre". Meteņos jābrauc tālu ciemos, tāpēc arī pļaviņieši bija nolēmuši atbraukt ciemos. Kopā gājām rotaļās, dziedājām, spēkojāmies un baudījām Meteņu putru. Lējām sveces. Diena pagāja nemanot.

Inguna Žogota

Teņa diena

17.01.2014 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

Katru gadu janvāris atnāk ar lielu dancošanu. 17.janvāris ir Teņa diena. Saimnieču svētdiena. Daudz tiek dancots, lai padotos brangi sivēni. Arī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas sākumskolēni daudz priecājas un saņem enerģiju no lielas dancošanas. Katru gadu šajā nedēļā mums ir Teņa dienas danči. Dejojam gan pa vienam, gan pāros, gan pa trīs un pat pa četri! Bet "Cūkīna diet gāja" dejojam visa klase kopā. Prieks, enerģija un deja ir galvenie atslēgas vārdi šajā ikgadējā sarīkojumā. Paldies visiem sākumskolēniem un skolotājiem, kas to atbalsta!

Inguna Žogota

I. Gaiša Kokneses vidusskola mācību programmā „Samsung Skola nākotnei”17.01.2014

2014. gada 8. janvārī mācības programmā „Samsung Skola nākotnei” uzsāka I. Gaiša Kokneses vidusskolas direktors Māris Reinbergs, matemātikas skolotājas Anita Cauka un Gundega Ungere, informātikas skolotāja Elvīra Broka.

Lai piedalītos konkursā, skolai vajadzēja izveidot 4 cilvēku lielu komandu, norādot, kā informāciju tehnoloģiju izmantošana varētu uzlabot mācību procesu un mācību kvalitāti, kā iegūtās zināšanas nodotu pārējiem skolas pedagogiem, kā arī jānorāda, kuri no piedāvātajiem informāciju tehnoloģiju rīkiem šķistu visinteresantākie izmantošanai mācību procesā. Tāpat skolai vajadzēja izstrādāt radošo uzdevumu, piedāvājot praktisku risinājumu, kā ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību varētu sasniegt kādu no šiem mērķiem: motivēt skolēnus mācīties; pasniegt sarežģītu mācību vielu vienkārši un radoši; veidot ciešāku sadarbību starp skolēniem un skolotājiem vai atrisināt kādu citu būtisku jautājumu konkrētajā izglītības iestādē.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Vai tu zini, kas ir vakarēšana?06.12.2013

Vakarēt - tas ir darīt lielus un mazus roku darbus. I.Gaiša Kokneses vidusskolas sākumskolēni kopā ar saviem vecvecākiem sanāca kopā decembra sākumā, lai kopā tītu kamolus, pītu pīnītes, adītu, tamborētu, gatavotu mazas mīļlietiņas, Ziemassvētku rotājumus... Kopā minējām mīklas, stāstījām atgadījumus no dzīves un gājām rotaļās. Viss bija kā senāk, tikai skalu gaismas vietā bija modernākas spuldzes un saimes istabas vietā - skolas zāle. Viss pārējais bija no sirds uz sirdi un, cerams, nākamgad šādā pasākumā tiksimies atkal!

Inguna Žogota, arī vakarētāja

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Mans Likteņkoks Latvijai20.11.2013

Svētku nedēļā noslēgusies Sākumskolas Metodisko apvienību (MA) rīkotā izstāde "Mans Llikteņkoks Latvijai". Katras novada skolas sākumskolas klases veidoja Latvijai veltītus kokus, kurus šobrīd var apskatīt novada skolās.

Pielikumā fotoattēlos  I. Gaiša Kokneses vidusskolas un Pērses pamatskolas sākumskolēnu veidotie darbi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top