I.Gaiša Kokneses vidusskolas zēnu komanda izcīna otro vietu vieglatlētikas sacensībās

22.05.2015 kur : Kokneses sporta centrs

22.maijā Kokneses stadionā tika rīkotas Latvijas skolu sporta federācijas sacensības vieglatlētikā zēniem un meitenēm četrcīņas sacensībās komandām, kur piedalījās komandas no visas Latvijas. I.Gaiša Kokneses vidusskolas zēnu komanda izcīnīja otro vietu desmit komandu konkurencē, bet meiteņu komandu no trešās vietas sķīra tikai 12 punkti, un gala rezultātā 4.vieta deviņu komandu konkurencē. Sacensības organizēja Latvijas skolu sporta federācija, ar lielu atbalstu no Kokneses sporta centra un Aizkraukles sporta skolas.

printēt Lasīt visu ziņu

Rainim un Aspazijai -150

28.04.2015 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

Otrdien, 28.aprīlī, I.Gaiša Kokneses vidusskolā notika latviešu valodas un literatūras skolotāju metodiskās apvienības rīkots pasākums "Rainim un Aspazijai -150". Pasākumā piedalījās I.Gaiša Kokneses vidusskolas 5.-8.klašu skolēni, Bebru pamatskolas, Vecbebru profesionālās internātvidusskolas, kā arī Pērses pamatskolas skolēnu komandas. Skolēniem bija iepriekš jāsagatavojas viktorīnai par svarīgiem un interesantiem abu Tautas dzejnieku dzīves un daiļrades faktiem. Tāpat katras skolas komanda veidoja Raiņa un Aspazijas karogu, akcentējot svarīgāko dzejnieku daiļradē. Skolēni deklamēja dzeju gan individuāli, gan lomās, bija arī muzikāli priekšnesumi. Pasākuma izskaņā katras skolas komanda veidoja akrostihu - dzejoli, kuram katra rinda sākas ar noteiktu burtu, vertikāli veidojot vārdus RAINIS un ASPAZIJA. Paldies skolēniem par interesantajiem radošajiem darbiem! Paldies skolotājām L.Reinbergai, I.Frīdenbergai, D.Andersonei, L.Šmitei, B.Vilcānei! Lai veiksmīgs un radošs mācību gada noslēgums!

Latviešu valodas un literatūras skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Andra Kārkliņa

Pedagogi apgūst jaunas zināšanas tehnoloģiju jomā

22.04.2015 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

Kokneses novada pedagogi regulāri apgūst jaunas zināšanas tehnoloģiju jomā. 22. aprīlī I. Gaiša Kokneses vidusskolā izdevniecības "Lielvārds" pārstāvis Andris Gribusts novada pedagogus informēja par mācību platformu "Classflow". Pedagogi arī paši izmēģināja piedāvājumu un guva ierosmes darbam.

Lauma Āre, Izglītības darba speciāliste

Foto: Anita Cauka

olkloras kopa "Tīne" Latvijas bērnu un jauniešu folkloras kopu Vidzemes novada sarīkojumā - skatē, gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, iegūst 1.pakāpi un tiek uzaicināta piedalīties svētkos!20.04.2015

18.aprīlī, Katlakalna tautas namā bija pulcējušies gan vidzemnieki no Piedaugavas, gan vidzemnieki no Piejūras. Kopā 150 dalībnieku (13 bērnu un jauniešu folkloras kopas) no Rīgas, Katlakalna, Zaķumuižas, Allažiem, Upeslejām, Ikšķiles, Kokneses, Lēdurgas, Zvejniekciema, Pociema, Lādezera, Limbažiem un Straupes.

Šogad dziedājām, dejojām, muzicējām, stāstījām un izrādījām savu mantojumu, kas nācis no senām dienām. Katra folkloras kopa skatē bija sagatavojusi 7 minūšu programmu. I.Gaiša Kokneses vidusskolas folkloras kopa saņēma 1.pakāpi. Šajā skatē bija tikai viena 3.pakāpe un dažas 2.pakāpes, ļoti daudz 1.pakāpju. Tas liecina par augsto meistarību un varēšanu!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Koknesē izskanējusi skolēnu koru 1. kārtas skate

06.04.2015 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

Gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, 16.aprīlī notika Kokneses novada skolēnu koru 1.kārtas skate. I.Gaiša Kokneses vidusskolas aktu zāli pieskandināja skanīgas balsis. Skatē piedalījās četri novada kori un savu dziedātprasmi rādīja viens ansamblis. Katrs kolektīvs izpildīja trīs dziesmas.

Pērses pamatskolas ansamblis (vadītāja Sandra Paļčevska) tika vērtēts atsevišķi no koriem, jo svētkiem negatavojas. Ansamblis ieguva 36.5 punktus un II pakāpi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

"Anekdošu Virpulis" Koknesē

01.04.2015 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

Kamēr citi vēl gaida cīruļputeni, anekdošu virpulis sagriezis savu riņķa danci Koknesē, lai jau 1.aprīlī turpinātu griezties Rīgā, Rīgas Latviešu biedrības namā. Stāstīt anekdotes nav viegli, jo jāprot sasmīdināt auditoriju, noturēt tās uzmanību, ieinteresēt. Labāk ir klausīties un priecāties par jokiem no skatītāju rindām. Tāpēc šis konkurss nav pārāk daudzskaitlīgs. Talantīgu smīdinātāju nemaz tik daudz nav. Nepietiek ar dažām anekdotēm, vajag zināt daudz, lai tad, kad otrs izstāsta kādu, kuru tu arī gribēji stāstīt, tev ātri būtu rokā nākamā... Dažiem bija zināmas 8... citiem 13... bet bija arī pussimts anekdošu pūrā!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Koknesieši zinātniski pētniecisko darbu Zemgales reģionālajā 6.konferencē27.03.2015

26. martā norisinājās Zemgales reģionālā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu 6.konference. Kopumā tika pieteikti 188 skolēnu 156 zinātniski pētnieciskie darbi. Zinātniski pētnieciskie tika aizstāvēti trīs zinātņu cikla sekcijās: humanitāro zinātņu cikla, dabaszinātņu un sociālo zinātņu cikla sekcijās.

No Kokneses novada uz konferenci devās astoņi I.Gaiša Kokneses vidusskolas 12.klašu skolēni, lai aizstāvētu izstrādātos zinātniski pētnieciskos darbus. Humanitāro zinātņu cikla Latviešu literatūras zinātnes un vēstures sekcijā Aiva Upīte ar zinātniski pētniecisko darbu „ Pirts atspoguļojums latviešu literatūrā” (darba vadītāja Līvija Reinberga) ieguva II vietu . Cittautu valodniecības un ārzemju literatūras zinātnes un vēstures sekcijā Agne Matušonoka ar darbu „ Angļu valodai draudzīgā Koknese” (darba vadītāja Inguna Kalniņa) ieguva atzinības rakstu. Sociālo zinātņu cikla ekonomikas sekcijā III vietu izcīnīja Asnate Sproģe ar darbu „Kaņepju piena saldējuma ražošanas priekšrocības un perspektīvas” (vadītāja Ingūna Ozoliņa). Augstāk minētie trīs darbi izvirzīti Latvijas 39.skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencei, kas notiks Rīgā 25.-26.aprīlī. Atzinības rakstus par labiem rezultātiem Humanitāro zinātņu cikla kulturoloģijas sekcijā saņēma Ilvija Lazdiņa par darbu „Melomānijas un melomānu atpazīstamība” (vadītāja Inita Asarīte), Santa Romanova „Hokejs manā dzīvē” (vadītājs Ivars Māliņš), dabaszinātņu cikla fizikas sekcijā Kristaps Kalniņš par darbu Kokneses Sporta centra elektroenerģijas ražošana un tās priekšrocības” (vadītāja Ņina Kivleniece), ķīmijas sekcijā Everita Glazīrina un Jana Fedotovska par darbu „ Komplekso savienojumu iegūšana un īpašības” (vadītāja Ludmila Čudarāne). Skolēnu zinātniski pētniecisko darbību skolā koordinē skolotāja Elvīra Broka.

 Lauma Āre,

Izglītības darba speciāliste

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top