"Anekdošu Virpulis" Koknesē

01.04.2015 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

Kamēr citi vēl gaida cīruļputeni, anekdošu virpulis sagriezis savu riņķa danci Koknesē, lai jau 1.aprīlī turpinātu griezties Rīgā, Rīgas Latviešu biedrības namā. Stāstīt anekdotes nav viegli, jo jāprot sasmīdināt auditoriju, noturēt tās uzmanību, ieinteresēt. Labāk ir klausīties un priecāties par jokiem no skatītāju rindām. Tāpēc šis konkurss nav pārāk daudzskaitlīgs. Talantīgu smīdinātāju nemaz tik daudz nav. Nepietiek ar dažām anekdotēm, vajag zināt daudz, lai tad, kad otrs izstāsta kādu, kuru tu arī gribēji stāstīt, tev ātri būtu rokā nākamā... Dažiem bija zināmas 8... citiem 13... bet bija arī pussimts anekdošu pūrā!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Koknesieši zinātniski pētniecisko darbu Zemgales reģionālajā 6.konferencē27.03.2015

26. martā norisinājās Zemgales reģionālā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu 6.konference. Kopumā tika pieteikti 188 skolēnu 156 zinātniski pētnieciskie darbi. Zinātniski pētnieciskie tika aizstāvēti trīs zinātņu cikla sekcijās: humanitāro zinātņu cikla, dabaszinātņu un sociālo zinātņu cikla sekcijās.

No Kokneses novada uz konferenci devās astoņi I.Gaiša Kokneses vidusskolas 12.klašu skolēni, lai aizstāvētu izstrādātos zinātniski pētnieciskos darbus. Humanitāro zinātņu cikla Latviešu literatūras zinātnes un vēstures sekcijā Aiva Upīte ar zinātniski pētniecisko darbu „ Pirts atspoguļojums latviešu literatūrā” (darba vadītāja Līvija Reinberga) ieguva II vietu . Cittautu valodniecības un ārzemju literatūras zinātnes un vēstures sekcijā Agne Matušonoka ar darbu „ Angļu valodai draudzīgā Koknese” (darba vadītāja Inguna Kalniņa) ieguva atzinības rakstu. Sociālo zinātņu cikla ekonomikas sekcijā III vietu izcīnīja Asnate Sproģe ar darbu „Kaņepju piena saldējuma ražošanas priekšrocības un perspektīvas” (vadītāja Ingūna Ozoliņa). Augstāk minētie trīs darbi izvirzīti Latvijas 39.skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencei, kas notiks Rīgā 25.-26.aprīlī. Atzinības rakstus par labiem rezultātiem Humanitāro zinātņu cikla kulturoloģijas sekcijā saņēma Ilvija Lazdiņa par darbu „Melomānijas un melomānu atpazīstamība” (vadītāja Inita Asarīte), Santa Romanova „Hokejs manā dzīvē” (vadītājs Ivars Māliņš), dabaszinātņu cikla fizikas sekcijā Kristaps Kalniņš par darbu Kokneses Sporta centra elektroenerģijas ražošana un tās priekšrocības” (vadītāja Ņina Kivleniece), ķīmijas sekcijā Everita Glazīrina un Jana Fedotovska par darbu „ Komplekso savienojumu iegūšana un īpašības” (vadītāja Ludmila Čudarāne). Skolēnu zinātniski pētniecisko darbību skolā koordinē skolotāja Elvīra Broka.

 Lauma Āre,

Izglītības darba speciāliste

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Jauno muzikantu nometne06.03.2015

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā februārī norisinājās jauno danču muzikantu nometne. Trīs dienas skolā skanēja, rībēja un strinkšķēja dažnedažādi mūzikas instrumenti - kokles, blokflautas, vijoles, bungas, cītaras, kontrabass... Prasmīgu skolotāju vadībā 40 jaunie muzikanti no Rīgas, Zaķumuižas, Allažiem un Kokneses gan muzicēja, gan dziedāja, gan stāstīja paši pasakas un atgadījumus no dzīves, gan klausījās spoku stāstus, anekdotes. Gatavojāmies arī vasarā gaidāmajiem Skolēnu Dziesmu un Deju svētkiem, jo visiem kopā izdejot ROTAĻU PROGRAMMU ir daudz jautrāk! Vakaros bija danči. Noslēgumā katrs muzikants parādīja savu prasmi gan instrumentu spēlē, gan arī stāstīšanā vai dziedāšanā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (20)

Atzinīgi novērtēti I. Gaiša Kokneses vidusskolas zinātniski pētniecisko darbu autori05.03.2015

Līdztekus nopietnam mācību darbam vidusskolā, skolēni izstrādā zinātniski pētniecisko darbu kādā no zinātnes nozarēm. 4. martā Pļaviņu novada ģimnāzijā notika starpnovadu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu prezentēšanas konference, kurā piedalījās arī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas skolēni.

printēt Lasīt visu ziņu

Kopā ar Sprīdīti atklāj, kas ir laime

27.02.2015 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

Domājot par to, kas ir laime, 27. februāra vakarā tika aizvadīts tradicionālais Žetona vakars I.Gaiša Kokneses vidusskolā. Vakars aizsākās ar skolas direktora Māra Reinberga uzrunu abiturientiem, viņu vecākiem, skolotājiem un klātesošajiem. Šogad Žetona gredzens ar lepnumu mirdz 31 skolas abiturienta rokā. Skolas Goda nozīmi saņēma 12. klašu skolnieces Jana Fedotovska, Agne Matušonoka, Lelde Āre un skolotāji Ivars Māliņš un Lauma Āre. Savā uzrunā klašu audzinātāji I.Māliņš un L.Āre atcerējās laimīgus brīžus no kopā ar audzināmo klasi pavadītajā laikā un vēlēja katram atrast savu laimi un aicinājumu. 11.klašu skursteņslauķu brigāde muzikāli sveica abiturientus, Žetona svētkos dāvinot katram savu veiksmes pogu ar veiksmes vēlējumiem eksāmenu sesijā. Neizpalika arī iepriekšējā gada absolventu novēlējumi un sveicieni no jauniešu deju kolektīva.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (26)

„Profesiju dienās skolēniem” I.Gaiša Kokneses vidusskolas skolniece Jana Fedotovska iepazīstas ar ķīmiķa darbu AS „Grindeks”12.02.2015

Lai veicinātu jauniešu interesi par ķīmiju un karjeras iespējām farmācijas nozarē, uzņēmums „Grindeks” jau sesto gadu organizē „Profesiju dienas skolēniem”. Šogad atsaucība bija īpaši liela - dalībai projektā pieteikušies 160 vidusskolēni no 32 Latvijas pilsētām un novadiem. I.Gaiša Kokneses vidusskolas 12. klases skolniece Jana Fedotovska ir to 40 jauniešu vidū, kurus, izvērtējot atsūtītās pieteikuma vēstules, uzņēmums aicināja piedalīties projektā.

printēt Lasīt visu ziņu

Meteņojam!

06.02.2015 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

Meteņi ir saimnieciskā gada sākums. Tad vēl pēdējo reizi iet maskās no mājas uz māju, brauc no kalniņa vai dodas ciemos. Ēd putru, pīrāgus. Lielās un spēkojas. To 6.februārī darījām kopā ar Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 2.b klasi un visiem meteņbērniem! Paldies skolotājai B.Vingrei par sadarbību un vecākiem par atbalstu!

Inguna Žogota

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top