Tīne Allažos07.04.2014

Vidzemes novada bērnu un jauniešu folkloras kopas 5.aprīlī tikās savā ikgadējā sarīkojumā, ko var vērtēt arī kā skati, jo priekšā vēl gada noslēguma pasākums Viesītē, kad Peptiņam (Bērnu un jauniešu folkloras kustībai "Pulkā eimu, pulkā teku") svinēsim 30.dzimšanas dienu.

Kopā bija sabraukušas un savu varēšanu izrādīja 13 folkloras kopas no Pociema, Lādezera, Lēdurgas, Salacgrīvas, Straupes, Zvejniekciema, Valmieras, Zaķumuižas, Siguldas, Katlakalna, Kokneses un arī paši allažnieki.

Dienas pirmajā pusē apmeklējām Allažu baznīcu, satikām kokļu un klūdziņu pinēju Arni Ābeli un augu zinātāju Gaidu Ābeli, bet vēlāk devāmies dabas takās, lai iepazītu Kaļķugravas avotus, ieraudzītu Černausku akmeni un apskatītu Linezeru. Pusdienojām zem skaidras debess, un zupa garšoja lieliski!

Pēc tam visi pasākuma dalībnieki izrādīja savu prasmi dziedāt, dejot, iet rotaļās, stāstīt un muzicēt koncertā "Uz dāldera riņķi griezu". Diena pagāja ātri, iespaidu daudz un prieka arī. Nu jāpošas Viesītei, kur gada noslēguma pasākums notiks 17. un 18.maijā.

Inguna Žogota, I.Gaiša Kokneses vidusskolas folkloras kopas "Tīne" vadītāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top