Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/i_gaisa_kokneses_vidusskola/profesiju_dienas_skoleniem_ilmara_gaisa_kokneses_vidusskolas_12_klases_skolniece_zane_masevska_iepazistas_ar_grindeks_kimika_darbu
Drukas datums: 08:20:51 24.01.2020

„Profesiju dienās skolēniem” Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 12. klases skolniece Zane Maševska iepazīstas ar „Grindeks” ķīmiķa darbu20.02.2013

Jau ceturto gadu AS „Grindeks” rīko „Profesiju dienas skolēniem”. Šogad skolēni ir izrādījuši īpašu interesi par ķīmiju un farmāciju – uz „Profesiju dienām skolēniem” pieteicās 131 skolēns no 23 Latvijas pilsētām un novadu centriem. Izvērtējot atsūtītās pieteikuma vēstules, uzņēmums šogad rada iespēju uzņemt 40 skolēnus.

Šodien, 20. februārī AS „Grindeks” viesojās Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 12. klases skolniece Zane Maševska, kura „Profesiju dienas skolēniem” ietvaros iepazinās ar Kvalitātes kontroles grupas ķīmiķa-analītiķa darbu.

Savā pieteikuma vēstulē Zane Maševska rakstīja, ka jau kopš pirmajām ķīmijas stundām pamatskolā ir sapratusi, ka tā viņai patīk, padodas un interesē, līdz ar to savu vidusskolas laikā veicamo Zinātniski pētniecisko darbu izvēlējusies veikt saistībā ar ķīmiju – „Dzelzs jonu koncentrācijas noteikšana ūdenī ar spektrofotometrijas metodi”. Zane norāda, ka savu nākotnes profesiju plāno saistīt ar ķīmiju, studējot RTU Ķīmijas fakultātē par ķīmiķi, līdz ar to vēlas iepazīties ar ķīmiķa darba apstākļiem uzņēmumā „Grindeks”.

Pēc uzņēmumā „Grindeks” pavadītās dienas, Zane savus iespaidus raksturo šādi: „Šodien ieguvu daudz jaunas informācijas un tieši tādu pieredzi, ko biju gaidījusi no profesiju dienas uzņēmumā „Grindeks”. Turklāt pārliecinājos, ka ķīmija tiešām ir tā nozare, ar kuru vēlos saistīt savu nākotni. Vērtīgākais ieguvums noteikti ir iespēja redzēt tādas iekārtas un veikt tādus procesus, ko diemžēl skolā nav iespējas redzēt vai apgūt.”

„Grindeks” Kvalitātes kontroles grupas ķīmiķe-analītiķe Anna Čerkasova: „Zanei šodien bija iespēja veikt tos darba pienākumus, ko veicam mēs ķīmiķi ikdienā – analizēt neiepakotu produktu, kas sevī ietver satura kvantitātes noteikšanu, produkta identitātes noteikšanu, vidējās masas noteikšanu u.c. praktiskus ķīmiķa darba aspektus. Plašākam redzējumam par to, cik dažāds var būt ķīmiķa darbs „Grindeks”, devāmies aplūkot laboratorijas, kurās tiek veikti citi procesi dažādās produkta stadijās.

„Profesiju dienas skolēniem” ir īpaši uz karjeru ķīmijas un farmācijas nozarē orientēts projekts, kuru organizē „Grindeks”, un kas šogad norisinās no 1. februāra līdz pat 10. maijam. Projekta laikā „Grindeks” piedāvā iepazīt desmit, ar farmācijas nozari tieši saistītas, profesijas. Ņemot vērā lielo skolēnu atsaucību un farmācijas ražošanas uzņēmuma specifiku un reglamentēto darbību, konkrētā profesijas izzināšanas diena tiek izvēlēta, savstarpēji pielāgojot uzņēmuma un katra skolēna iespējas laikā no februāra līdz maijam.

Par „Grindeks”

„Grindeks” ir vadošais farmācijas uzņēmums Baltijas valstīs. Galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. Uzņēmumā strādā 965 darbinieki. 72,55% darbinieku ir augstākā izglītība.

„Grindeks” sadarbība ar Latvijas mācību iestādēm turpinās jau daudzus gadus, un 2012. gadā vien uzņēmumu ekskursijās apmeklēja 381 skolēns, savukārt 86 studenti uzņēmumā izgāja praksi. Vairāk informācijas par uzņēmumu – www.grindeks.lv

Sekojiet uzņēmuma informācijai:

Twitter.com/AS_Grindeks; Twitter.com/AO_Grindeks; Youtube.com/GrindeksLV; www.draugiem.lv/grindeks

Laila Kļaviņa

AS „Grindeks” Komunikācijas departamenta vadītāja